Pūčulēni

Daudziem no mums ir arī dažādi mājdzīvnieki, parasti un neparasti mīluļi. Par visu, kas viņiem svarīgs - šeit!
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Pūčulēni

Postby dace » Tue Jun 10, 2014 7:53 am

Brīvdienās Mērsraga pusē satikām šādus jaukumus. Te man jājautā Kurmai pēc apskaidrojuma, kāpēc šie mazuļi nosēdēja visu dienu saulē uz zariem, bez kustības. vai viņi bija kļuvuši par lielu dobumam? Vai bija mācījušies lidot un tur palikuši? Katrā ziņā filmēts ir bez zūūma, ja būtu vēlēšanās, varētu viņus mierīgi aizskart ar roku.

Pirmais pūčulēns saka : Es esmu tik briesmīgs, ka pašam bail!
http://youtu.be/pZHnNtXPvPg

Otrais toties domā, ja nekustēšos, varbūt neviens nepamanīs :D
http://youtu.be/j1GNzFUltYI

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Pūčulēni

Postby Flokse » Tue Jun 10, 2014 8:06 pm

Dace, gan jau tie bija kādas ausainās pūces bērneļi. Var palasīt Wikipēdijā, ka šīm tā ir pilnīgi normāla uzvedība. :)
Tā kā tādus kokā mierīgi sēdošus pūcēnus nevajag ņemt rokās vai īpaši tramdīt. Tie vienkārši gaida vakaru un tēti vai mammu ar ēdienu.

Ausainās pūces atkarībā no izplatības teritorijas perē un audzina bērnus laikā no februāra līdz jūlijam. Sezonā tām ir tikai viens perējums. Dējumā ir 4 - 5 olas. Inkubācijas periods ilgst 25 - 30 dienas. Dienas laikā mātīte nekad nepamet ligzdu, bet nakts laikā tā uz īsu brīdi izlido. Pēc izšķilšanās putnēni ir daļēji apspalvoti un nevarīgi. Mātīte pirmās 2 nedēļas mazuļus nepamet. Tēviņš baro mātīti visu šo laiku. Ligzdu jaunās pūces pamet pēc 3 nedēļām. Tie vēl nespēj lidot un uzturas ligzdas tuvumā tuvākajos zaros. Ja jaunās pūces izbiedē, tās uzpūšas, sabož spalvas un cenšas izskatīties lielākas. Sasniedzot apmēram 35 dienu vecumu, jaunie putni sāk mēģināt lidot. Neatkarīgi tie kļūst 10 - 11 nedēļu vecumā. Dzimumbriedumu ausainās pūces sasniedz apmēram 1 gada vecumā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Jun 11, 2014 11:30 am

Paldies, Flokse! Man jau arī tā likās (tik googles tantei nesanāca pajautāt :D ), vienkārši, nakad nebija gadījies tādus jaukumus tik tuvu apskatīt!

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Thu Jun 12, 2014 12:24 pm

Flokse visu loti pareizi izstaastiija. Tas, ko Flokse nepateica: Ej, ka tu, Dace, uz dabasdati.lv un iezino par tiem puucu caaliem! Ligzdojoso putnu atlantam sii zina buus loti noderiiga.

Return to “Mūsu mīluļi”