Domādams neizdomāsi.

Sarunas par pilnīgi visu, kas uz sirds: notikumi, receptes, mode un klačas.
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Domādams neizdomāsi.

Postby egons » Mon Feb 25, 2013 10:49 am

Šobrīd Draugu orhideju grupā kļuvusi aktīva diskusija par vienzieda falenopsi ar šķirnes nosaukumu ,,Pafiopedilla''.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Domādams neizdomāsi.

Postby Inga » Tue Feb 26, 2013 10:03 am

aha, skaidrs! Forumā jāatver joku sadaļa :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Feb 26, 2013 10:59 am

Jā, es jau arī izlasīju un sasmējos :lol: sirsnīgi...

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Tue Feb 26, 2013 11:06 am

Man gan šķiet, ka apsmiet iesācējus nav smuki. Tas vienkārši ir atvasinājums uzskatam, ka orhideja un falenopsis ir sinonīmi. Ievilkt elpu. Izpuust. Un skaidrot....

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Feb 26, 2013 5:54 pm

tiesa, iesācēju nezināšanu apsmaidīt nav smuki (un to arī neviens nedara), bet nezinātāja vīzdegunība gan pati uzprasās :)
par klasisko - griezt vai negriezt.. tā arī darām: ievelkam, izpūšam, skaidrojam un atkal ievelkam, skaidrojam, kad atceramies - izpūšam ;-)
ir jau labi... pilnīgi nekaitīga pavilkšana uz zoba.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Tue Feb 26, 2013 9:47 pm

Pārlasīju vēlreiz diskusiju, sāk likties, ka iesākumā tiešām veikalā redzēts kārtējais triks - vienzieda falenopsis. Bet tā kā nebija foto, tad jau nākamais tā paša veikala apmeklētājs pieņēma, ka tur redzētā kurpīte arī ir tas pats falenopsis.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Tue Feb 26, 2013 9:52 pm

Kurma wrote: Ievilkt elpu. Izpuust. Un skaidrot....

Pamēģiniet tā darīt 8 - 10 stundas dienā, teiksim, piecas dienas, kā tas notiek izstādē :lol: un skaidrot, un skaidrot ...

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Tue Feb 26, 2013 10:30 pm

GreenApple

Es mēģinu tā darīt - kur un kā vien māku. Reizēm jau neizdodas - (e.g. cilvēks savam mirstīgumam vēl gatavs piekrist, bet gulbja - nekad), tomēr doma, ka šī pasaule ir salāpāma, mani pagaidām nepamet.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Feb 27, 2013 8:50 am

Kurma, šinī gadījumā jau nevienu neizsmej. Vismaz man šī diskusija drīzāk radīja nostaļģisku noskaņojumu, ka arī es reiz kādreiz tā sāku interesēties par orhidejām...

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Feb 27, 2013 10:29 am

Meitenes. Man tos elpošanas vingrinājumus pa šiem gadiem nākas izpildīt visbiežāk. Tai brīdī kad uzplaiksnī emocijas, cenšos iepauzēt un paelpot ilgāk. Bet ja jūs zinātu cik grūti reizēm noskaitīt līdz 10. Var stāstīt un mācīt to, kas grib dzirdēt un saprast, bet pārāk daudzi savu flopsi ir pamanījušies dažu mēnešu laikā vēl nenobeigt un tad sāk uzskatīt sevi par ļoti pieredzējušiem orhideju speciālistiem un tieši ar šiem sastrādāties ir visgrūtāk, jo pārliecināti par savām zināšanām tavu teikto vienkārši nepieņem. Par baltām vai sarkanām orhidejām un ko darīt ar viņu ziedkātiem ir runāts un rakstīts līdz nelabumam. Bet vēl joprojām šis jautājums ir aktuāls. Problēma jau arī tur, ka slinkums pameklēt. Pirms ne īpaši ilga laika tieši draugos šī ziedkātu tēma atkal tika izcilāta. Ticiet vai nē, bet nākamā diskusija tika atvērta ar nosaukumu - ko darīt ar ziedkātu?
Pašlaik tuvojoties pavasarim aktuāls jautājums kļūst orhideju mošanās/nemošanās. Vēl šorīt nācās pārtraukt rīta darbus saimniecībā un ganrīz pusstundu atbildēt ko lai dara, ja tagad ir pavasaris, ir jāmostas, bet viņa draņķe guļ. It kā izstāstīju, it kā saprota, bet nobeigumā vienalga jautājums - kā labāk pamodināt? Tas pats ir rudeņos ar gulētiešanu. Pēc sarunas aizgāju mājās un izdzēru 50 gr melno balzāmu un ļoti iespējams, ka rīt atkal kādam skaidrošu - Kā , piemēram, viņš justos, ja tiktu pamodināts 4 no rīta ar jautājumu, vai negribi mosties.
Par dažādām orhideju dzīves "gudrībām" Ilzei drīz būs pierakstīta pilna burtnīca, idejas no šiem pierakstiem parasti izmantoju 1.aprilim.
Bet tā kā elpošana ir gan mūsu, gan orhideju fizioloģiska nepieciešamība - turpināsim elpot!.....

Return to “Pļāpātava”