Berlīnes orhideju izstāde 2014.

Foruma izsludinātie konkursi un projekti
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Berlīnes orhideju izstāde 2014.

Postby egons » Tue Sep 30, 2014 9:11 pm

Pavasarī, Drēzdenē, DOG Berlīnes grupas vadītājs Bons, sarunā ar Sandru bija izteicies, ka rudenī labprāt redzētu mani viņu izstādē. Tā kā bija ļoti daudz iemeslu nebraukšanai, par šo uzaicinājumu īpaši nerunāju.
Tā nu sanāca, ka man sagadījās vēl viena darīšana Vācijā un tad nu pielēmu, abus pasākumus apvienot. Kaut gan, vēl izbraukšanas dienas rītā nebija īsti skaidrs, braukšu, vai nē.
Tomēr visi vēji pūta pareizajā virzienā un trešdienas pusdienlaikā es izbraucu. Braucu viens, ar savu mašīnu. Sākotnēji nedaudz nervozēju, jo tik garā ceļā pirmo reizi izbraucu viens.
Ceļš bija labs, autiņš ripoja un gandrīz nemanot jau biju ticis līdz Polijai. Tur arī sākās pirmās problēmas. Pēkšņi izdzisa navigātors. Izrādijās, no ierindas bija izgājis navigātora štepselis un akumulātors īpaši ilgi nevilka. Tomēr izrādĪjās, ka par strāvas avotu var būt arī dators un es turpināju ceļu. Lai arī šo ceļu biju mērojis vairākkārt. tomēr parasti sēdēju pasažiera sēdeklī un tad daudzas lietas izskatās savādāk. Vakarpusē biju ticis līdz Lomžai. Tur radās pirmā nedrošības sajūta. Lielā krustojumā, kuru labi pārzināju no iepriekšējiem braucieniem, navigātors mani novirzīja ne pa iepriekš braukto ceļu. Vēl vairāk sāku nervozēt, kad ceļš aizvien vairāk sāka novirzīties DA virzienā. Tomēr pēc sarunas ar tankštellē sastaptu lietuviešu ģimeni sapratu ka braucu pareizi. Sāka krēslot un lūkoju pēc naktsmājām. Ceļmalas viesnīciņu bija daudz, tik kaut kā visas pamanīju pārāk vēlu, kad biju jau blakus un garām. Beidzot pie vienas piestāju. Pirmajā brīdī nodomāju, ka tās orhidejas pa daudz sakāpušas galvā un man jau šilierējas. Viesnīcas nosaukums bija ,,Zajazd Orchidea,,. Šādu sakritību nevarēja laist garām un noīrēju sev istabiņu.
Turpināšu rīt.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Berlīnes orhideju izstāde 2014.

Postby Flokse » Tue Sep 30, 2014 9:40 pm

Egon, tas izklausās pēc īsta piedzīvojumu stāsta ievada. Tagad būs grūti sagaidīt turpinājumu. :)

egons

Postby egons » Wed Oct 01, 2014 8:36 pm

Viesnīcā orhidejas bija visur. Hallē, restorānā, uz kāpnēm, nummuriņos, pat tualetē.Gan dzīvu falenopšu veidā, gan lielizmēra fotogrāfijās, tapetēs, uzlīmēs. Arī dvieļi, segas un palagi, pat šampūns un škidrās ziepes bija apdrukāti ar viesnīcas simboliku. Arī papīra rullītis bija no Grite orchidea. Orhidejas nepamanīju tik restorāna ēdienkartē (uz vāciņa bija). Izskatījās, ka viesnīcas dizaineris vai īpašnieks ir uz orhidejām vēl vairāk sists par mums. Citādi viesnīcai nebija ne vainas. Atri pavakariņoju un gāju gulēt. No rīta ap septiņie turpināju ceļu. Neliels sastrēgums Varšavā, tad bānis un pēcpusdienā jau biju Berlīnē. Sekojot navigātoram ātri nokļuvu uz vajadzīgās ielas un sāku lūkoties pēc viesnīcas. Drīz noskanēja maģiskie vārdi,, Esat sasniedzis galamērķi,, , bet no viesnīcas ne vēsts. Ar grūtībā, kvartālu tālāk, noparkojos un diezgan stiprā lietū gāju atpakaļ uz vajadzīgo nummuru. Iela ir, māja ar pareizo nummuru arī ir, tik neizskatījās, ka te kādreiz ir bijis kas līdzīgs viesnīcai. Jutos apstulbis. Beidzot noķēru vienu galīgi salijušu velosipēdisti. Viņa man mācēja paskaidrot, ka Berlīnē ir divas Zaļā meža ielas. Izrādās, ka pilsētai augot, tā ir apņēmusi un it kā iesūkusi sevī vienu tuvumā esošu mazpilsētu. Nez kā viņi paši tur nenojaucas. Nekādi nevarēju ievadīt navigātorā jauno adresi. Šis tik atkārto ka esmu galā. Tad nolēmu braukt uz Bot dārzu, jo tam bija jāatrodas 10 min gājienā no viesnīcas un tad jau meklēt tālāk(biju jau noskaidrojis, ka būs jābrauc apmēram 15 km). Pie botāniskā dārza vajadzīgā adrese tika pieņemta uzreiz un pēc dažām minūtēm jau biju viesnīcas stāvlaukumā. Tālāk viss risinājās raiti un drīz jau biju savā istabā.

egons

Postby egons » Wed Oct 01, 2014 10:12 pm

Iekārtojos un devos apskatīt tuvāko apkārtni.Dienas nogale pagāja ātri. Viesnīcas pirmajā stāvā bija omulīgs itāļu restorāniņs.Tur pavakariņoju un devos gulēt.
No rīta, brokastu zālē, atkal apkārt sāka zibēt orhidejas. Šoreiz dāmu kleitās un dažādās piespraudēs. Pamanīju arī dažas jau agrāk redzētas sejas. Izrādījās, ka šajās dienās gandrīz visi viesnīcas iemītnieki ir orhideju audzētāji. Bija ieradušies arī daži korejieši un 30 spāņi. Pēc brokastīm no viesnīcas uz Botānisko dārzu virzījās nesteidzīga gājēju plūsma. Arī es.
Izstādes vieta nebija jāmeklē, jo bija zināma jau no iepriekšējām apmeklējuma reizēm. Tur nokļūt varēja tik pa apkārtceļu, jo siltumnīcu komplekā notika lieli remontdarbi. Lai arī oficiālā atklāšana vēl nebija notikusi. Apskate un tirgošanās gāja jau pilnā sparā. Sasveicinājos un parunāju ar Bonu. Gandrīz pašā sākumā Bons pastāstīja, ka šogad esot nomainījuši izstādes dizaineri, bet tas neesot bijis tas labākais rezultāts. To varēja manīt. Pagājušā izstāde bija neapšaubāmi krāšnāka, bet tomēr jāņem vērā, no kāda skatu punkta vērtēt. Ir izstādes ar 20-30 orhidejā un visi sajūsmā. Te orhideju bija simti, ja ne tūkstoši. Šī izstāde bija veltīta kurpītēm. Gar vienu vidējās terases sienu bija novietots pakāpienveidīgs galds ar daudz, dažādām kurpītēm. Augšējā terasē, kā vienmēr, audzētavu un sadraudzības biedrību ekspozīcijs. Apakšējo bija aizņēmuši tirgotāji. Šī izstāde bija ar vēl vienu blakusmērķi, jaunās paaudzes ieinteresēšanu un piesaistīšanu. Šī jaunā paaudze izpaudās 300 mazu, kustīgu un samērā skaļu vācietīšu formā. Tas nu bija ļoti traucējošs faktors, vismaz man. Šie kustējās kā ūdenszāles. Vairākas reizes fotoaparāta ekrānā puķes vietā pēkšņi parādījās mazs ģīmītis. Beigās atstāju izstādi un devos paklejot pa dārzu un citām siltumnīcām. Kad pēc dažām stundām atgriezos, izstādē bija daudz mazāk apmeklētāju un arī krietni klusāk. Sāku bez steigas baudīt izstādi un fotogrāfēt. Laikam arī fotoaparāts sajuta manu ne pārāk lielo kurpīšu mīlestību un ,,uzkārās,,. Tā kā bilžu nebūs daudz.
Visraibākā un krāsainākā, protams, bija apakšējā terase. Galdi ar dažādām lielvekalu orhidejām bija pārsvarā. Daudzas mazizmēra savvaļnieces burtiski pazuda. Bija audzētavas, kas tirgoja tikai savvaļnieces. Novēroju, ka aizejošo apmeklētāju vairumam rokās bija kas flopšveidīgs. Līdzdoto vēlmju sarakstu jau sen biju iebāzis atpakaļ kabatā. Klīdu gar stendiem un ar nožēlu konstatēju ka nav ko pirkt. Tas nenozīmēja ka puķu nebija. Bija daudz un ļoti interesantas. Vienkārši, ja mājā ir vairāk kā 600 orhideju, tad grūti ir atrast vēl nebijušu. Neredzēju puķes ar sēņu bojājumiem. To nevarēja teikt par iepriekšējām izstādēm. Lai nu kā, bet arī es neaizgāju ar tukšām rokām. Iegādājos 3 aukstos dendrobijus, vienu restrēpiju, pankūkkatleju un falenopsi. Tatjana bija saslimusi un uz Berlīni neatbrauca.
Vakarā biju uzaicināts uz orhidejmīļu tusiņu

Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Postby Ilze » Thu Oct 02, 2014 1:58 pm

Salikšu Egona nedaudzās bildes
Attēls

Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Postby Ilze » Thu Oct 02, 2014 2:00 pm

Attēls