Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Foruma izsludinātie konkursi un projekti
Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby Flokse » Mon Mar 21, 2016 9:11 pm

Ziņoju, ka mēs esam laimīgi atgriezušies no Drēzdenes orhideju izstādes. Kā jau vienmēr pēc šādiem braucieniem ar iespaidiem ir pilna galva. Brīnišķīgs pasākums, man ļoti patika. Milzums orhideju, visas nemaz nespēju sabildēt. Šoteiz uz Latviju atceļoja 33 puķītes (visi bijām ļoti atturīgi un pa ceļam spriedām, ka šoreiz vispār neko nepirksim, tikai priecāsimies par izstādi).
Kopumā izsstāde bija apmēram tāda pati kā parasti, bet reizi divos gados der aizbraukt. Izstādi apskatījām piektdien, kad tur parasti vēl nav tik liela burzma. Šķiet, ka bija atbraucis vēl kāds autobuss no Latvijas, jo pazīstamu valodu varēja dzirdēt biežak nekā Vācijā tas ir ierasts. Izstādē satikām arī Jāni un savācām viņa pirkumus aizvešanai uz mājām.
Sestdien apmeklējām Meiseni un izbaudījām viņu brīnišķīgo porcelānu (viss bija ļoti skaisti, izņemot tā cenu :) ) Meiseine arī ir ārkārtīgi skaista, maza, jauka, senlaicīga pilsētiņa. Laiks bija pavēss, bet krietni siltāks nekā šajās dienās Latvijā. Tāds ļoti agrs pavasaris - ziedēja aliči un sniegpulkstenītes.
Paldies jaukajiem ceļabiedriem par dalīšanos pieredzē un garajām sarunām par orhideju audzēšanu. Tas vienmēr ir patīkams bonuss šiem braucieniem.

Bildes no izstādes te likšu pamazām, cik nu būs laika.


dace
Posts: 1534
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby dace » Tue Mar 22, 2016 10:36 am

Paldies, Flokse! Sāku baudīt :)

dacepurvina
Posts: 558
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby dacepurvina » Wed Mar 23, 2016 11:38 am

Brīnišķīgi! Žēl, ka šogad nevarēju jums pievienoties. Gaidām reportāžas.

Jzed
Posts: 440
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby Jzed » Fri Mar 25, 2016 9:24 am

Sveiki!

Ieliku mākonī dažas bildes no drēsdenes orhideju izstādes. Te būs saite uz to.Pāris vārdi par pašu izstādi. Man nezkāpēc bija tāda sajūta, ka šogad tā bija švakāka kā citus gadus. Ir bijusi izdevība tur būs trešo reizi un šoreiz kaut kā pietrūka. Gan pašu orhideju izstāžu stendu nofermējumos (šķita, ka pāris dalībniekiem pat vispār nebija nekas uzziedējis lai atvestu uz izstādi) un arī daudzveidībā. Protams - skaistums tas ir vienalga iespaidīgs. Fantastiski ka var tādu krāšņumu izaudzēt.

Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby Flokse » Fri Mar 25, 2016 9:28 pm

Jzed, paldies par bildēm!
Par izstādi jāpiebilst, ka mēs, ka nu jau pieredzējuši dažādu izstāžu apmeklētāji, droši vien jau esam mazliet izlepuši. :) Protams, daži stendi bija pavāji. Un šoreiz nebija vietējo savvaļas orhideju, nebija praktiski arī nevienas Skinnera katlejas. Nu un daži augi jau ir labi pazīstami jau no iepriekšējām izstādēm. Tomēr jāpiekrīt, ka kopumā vienalga viss bija ļoti iespaidīgi.

Ilze
Posts: 777
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Re: Drēzdenes orhideju izstāde 2016.

Postby Ilze » Sun Mar 27, 2016 12:53 pm

Piekrītu Floksei, jo vairāk redzam, jo vairāk gribas redzēt ko jaunu un kritēriju latiņa ar katru reizi ceļas augstāk. Man likās, ka šogad bija daudz mazāk pleiones un kingi, kuru klājieni citus gadus aizpildīja tukšos laukumus, tāpat milzīgās vandas arī liekas, ka bija mazāk. Iespējams, ka iemesls trūcīgakiem stendiem, kaut kas jau noziedējis, kaut kas kavējas ar ziedēšanu. Mums daudzas orhidejas, kas parasti ziedēja martā aprilī, šogad noziedēja februārī. Tirgotāju stendi man likās bija bagātāki piedāvājuma ziņā, dažām orhidejām cenas bija pievilcīgākas kā pirms 2,3 gadiem. Diemžēl bija arī tirgotāji, kurus atcerējos no iepriekšējām reizēm ar labu piedāvājumu, šoreiz augu lapas un bumbuļi bija vienos pleķos, stipri pažuvuši. Iekrita acīs, ka D.cuthbertsonii cenas bija sarukušas uz pusi, tāpat Sophronitis coccinea, Fredclarkeara cenas bija krietni pievilcīgākas, kā pirms 2 gadiem. Vācieši stingri turējās pie noteiktajām cenām, bet Āzijas audzētāji bija pretimnākoši un deva simpātiskas atlaides. Tā mēs tikām pie dažādām 5 (4 ar atlaidi un 1 kā dāvana) katleju pankūkām. Katrā gadījumā izstādes apmeklējums deva pozitīvas emocijas ilgākam laikam.


Return to “Konkursi un projekti”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis