Vienzieda falenopši :)

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Vienzieda falenopši :)

Postby Flokse » Mon Jan 16, 2017 10:44 pm

Sen biju dzirdējusi par mītiskajiem vienzieda falenopšiem (bija pat diskusija par tēmu http://www.orchids.lv/forum/viewtopic.php?f=26&t=707), bet dzīvē šo dīvaino orhideju ieraudzīju tikai pagājšnedēļ DEPO.
Godīgi jāatzīstas, ka pirmajā brīdī, un pa lielu gabalu, šito brīnumu noturēju par kādu neticami skaistu, tīri baltu un dikti interesantu lielziedu kurpīti, jo nolikts tas bija tieši blakus tupelīšu pulciņam. Varat paši iedomāties, kāda bija mana vilšanās pienākot tuvāk. :D

Attēls

Patiešām neizprotu, kāpēc tā būtu jāizķēmo pavisam normāli falenopši.

Attēls

Attēls

Daži vienziedu falenopši jau bija novītuši un nolikti pie nocenotājām orhidejām. Bildē mazliet var redzēt, ka tie ir veidoti no parastajiem falenopšiem, kuriem acīmredzot ar augšanas regulatoru palīdzību ir izveidots ļoti īss ziedkāts ar mākslīgi samazinātiem attālumiem starp tā posmiem, un virs pirmā ziedpumpura tas ir nogriezts, tā iegūstot vienu īpaši lielu ziedu uz īsa kāta. Mājās tādam augam, ja tas atkopsies, ar laiku vajadzētu izveidot normālu ziedkātu.

Attēls

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Re: Vienzieda falenopši :)

Postby Tchibo » Tue Jan 17, 2017 2:04 pm

Un es pat zinu vienu cilvēku, kurš uz šī trika uzrāvās. :) Bet nu tagad priecājas par skaisti ziedošu kārtīgu baltu falenopsi.

Flokse

Postby Flokse » Tue Jan 17, 2017 10:42 pm

Tchibo, tavam stāstam vismaz ir laimīgas beigas. :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Jan 18, 2017 9:53 am

Jā, es arī Depiņā šos brīnumus redzēju. Un nesapratu - kāpēc kādam šķiet, ka viens zieds ir labāks par daudziem :?

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Jan 18, 2017 3:12 pm

Flokse wrote:Tchibo, tavam stāstam vismaz ir laimīgas beigas. :)

Paveicās, jo tika labās rokās pie orhideju mīļotājas, kuru es nekādi nevaru iedabūt šajā forumā. Vilšanās tāpat bija.

Flokse

Postby Flokse » Wed Jan 18, 2017 5:57 pm

Es arī nudien nesaprotu, kāpēc cilvēki jauku, normālu un komercaudzētavās ar hormoniem vai krāsām nesačakarētu balto falenopšu, kādi jau nu reiz Depo allažiņ ir piedāvājumā, vietā izvēlās šitādus samocītus augus, kas gala rezultātā, ja paveiksies, tie paši baltie falenopši vien būs. :)

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Jan 18, 2017 8:39 pm

Kādas šausmas, bet laikam ir pieprasījums arī pēc tādiem.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Tue Feb 14, 2017 2:09 pm

Man arī šādu te, "vienziedu" balto parasto lielveikala flopsi viena draudzene uzdāvināja pagāšogad dzimšanas dienā. Jo domājusi "kaut kas neredzēts"! Nebiju arī, līdz šim... Žēl puķes, ka šādi izkropļota - piespiedu kārtā turēta nesamērīgi mazā podiņā, salīzinot ar lapu izmēru un sakņu resnumu, kā arī irbulītis, pie kā bija piestiprināts ziedkāts, bija brutāli iedurts saknes vidū.. bet kas visvairāk - vai tad par šādu klientu maldināšanu nevar ziņot? Jo vimaz uz mana nekur nebija minēts, ka ir šādi izveidots mākslīgi un aprakstā bija teikts, ka "jauna orhideja - falenopsis Solo, kas ražo tikai vienu, lielu ziedu!"
Cik zinu, ar zilajiem falenopšiem arī sanācis čē-pē, kaut kur bija ziņots acīmredzot, un tagad norādot, ka krāsa iegūta mākslīgi.
Kad falenopsītis atkopsies, uzdāvināšu kādam. Uz nogrieztā ziedkāta sācis dzīt kaut ko, vēl nevaru saprast, keiki vai jauns ziedkāts. Viņš ir pārstādīts un gaida pavasari.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse

Postby Flokse » Wed May 24, 2017 4:09 pm

Kārtējā jokainā lieta - Depo bija parādījušies tādi tā kā zemie falenopši. Tā arī nesapratu - vai to audzētāji bija ekonomējuši uz ziedkāta atbalsta mietiņiem, vai arī speciāli tos izliekuši tā, lai ziedkopa guļ uz lapām. Nu šie vismaz pēc tam nav kaut kā īpaši jāataudzē. Pietiek tikai ielikt balstam mietiņu un viss. Neizskatījās arī īpaši populāri, ka daudzi tādus pirktu.

Attēls

Attēls

amarkrinija, nu traki, bet Tavam falenopsim vismaz paveicās un ir cerības uz normālu dzīvi.

Return to “Falenopši”