Hibrīdais falenopsis Caribbean Sunset

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Hibrīdais falenopsis Caribbean Sunset

Postby Flokse » Thu Mar 24, 2011 6:27 pm

Izmantojot izdevību (tas nozīmē Ingas aizdoto grāmatu par smaržīgajām orhidejām :)), gribēju īsi uzrakstīt par vienu no falenopšu smaržīgajiem hibrīdiem.

Droši vien visi falenopšu īpašnieki ir pamanījuši, ka šīs orhidejas ir brīnišķīgi augi - bagātīgi ziedoši, krāšņi un viegli kopjami. Manā uztverē viņu vienīgais trūkums ir tas, ka tie lielākajā daļā gadījumu ir bez smaržas. Tāpēc tie retie hibrīdi vai sugas, kas spēj arī smaržot, man šķiet ir īpaši vērtīgi.
Viens no tiem ir falenopsis Carribean Sunset 'Sweet Fragrance'
Vecāki ir Phalaenopsis Cassandra x Phalaenopsis Mambo - abi smaržīgi.
Kā jau falenopšiem tas ir raksturīgi, tad smarža ir viegla un tikai dienā. Bet saulainā laikā pat diezgan jūtama.
Grāmatā tā ir raksturota kā rožu un ziedu smarža - es tam principā piekrītu, jo visi tie izsmalcinātie smaržu raksturojumi man sagādā zināmas grūtības. Bet tas, ka šī puķe smaržo ir reāls fakts. :)
Ziedu krāsa ir rožu sarkana (protams, pēc grāmatas apzīmējuma :))
Un vēl viens plus ir tas, ka šis augs reāli arī ir maziņš - nu īsta ķepiņa. Lau garums ap 10 cm.
Lapas ir mazliet ar tendenci uz raibumiem un ir samērā jutīgas pret saules apdegumiem - tas no praktiskās pieredzes.
Manā īpašumā ir jau četrus gadus un vēl joprojām ir dzīvs. :)

Te būs arī foto ilustrācijai, par ko tad ir šis stāsts. :)
Pievienotie faili
caribbean sunset.jpg

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Hibrīdais falenopsis Caribbean Sunset

Postby Inga » Fri Mar 25, 2011 12:50 pm

Jaukums!
no kādiem ceļiem tas pie Tevis nonācis? pasūtināji kaut kur?

Flokse

Postby Flokse » Fri Mar 25, 2011 4:35 pm

Šito jaukumu es savulaik iegādājos leģendārajā Pukšbodē no paša Pukša personīgi. :)

Saprotams, kā jau mazumtirdzniecībai pirktai orhai arī šai nenāca līdzi nekāds izcelsmi un šķirni apliecinošs dokuments, bet visas vizuālās un smaržuālās pazīmes liecina, ka šis ir reāls Sansets, tāpēc bez sirdsapziņas pārmetumiem tā viņu arī saucu.

Šī ir arī mans pirmais miniatūrais falenopsis un pieredzes trūkuma dēļ man sākumā gandrīz atmeta ķepas, kamēr apjēdzu, ka šis ir iebāzts dzīvos sfagnos. Nācās pārstādīt smalkās mizās, kurās viņš laimīgi dzīvo vēl šodien.

Inga

Postby Inga » Sat Mar 26, 2011 11:31 pm

Skaidrs! es te domāju, ka man arī ir viens puslidz nosakāms hibrīds - smaržojošs un redzēts dažos saitos / bildēs. Papētīšu, tad došu ziņu.

Flokse

Postby Flokse » Sun Mar 27, 2011 6:46 pm

Tā kā smaržīgo falenopšu nav pārāk daudz, tad tiem ir mazliet vieglāk atrast nosaukumus nekā pārējiem, kuriem tas principā ir gandrīz vai neiespējami.

Inga

Postby Inga » Wed Mar 30, 2011 11:01 am

Tev moš ir idejas kur meklēt? manējais ir līdzīgs šim....http://www.flickr.com/photos/12714842@N03/1425283643/
bet apraksts 'Great colors unfortunately smells like sausage with a hint of cinnamon;)
got this one before it was thrown away at work...' liek domāt, ka nav gan. cīsiņš ar kanēli, vai ziniet :D

Flokse

Postby Flokse » Wed Mar 30, 2011 11:25 am

Ja tavējais ir līdzīgs tam, kas attēlā, tad visdrīzāk tas ir kāds uz Phalaenopsis Liodoro (Phalaenopsis Deventeriana x Phalaenopsis violacea)pamata izveidots hibrīds.

Par pašu 'Liodoro', vai tai analoģisko 'Sweet Memory' tava grāmata saka, ka tai vajadzētu smaržot pēc frēzijām. Tiesa gan kaut kur forumos cik atceros, tad daži cilvēki to smaržu aprakstīja savādāk, bet smaržas kā zināms ir tāda subjektīva lieta. (man ir nelieli sirdsapziņas pārmetumi, ka netiku uz pēdējo tikšanos un neatdevu tev grāmatu, bet varbūt varēsim saskrieties, kad būs jadala eksperimenta trusīši :D)

Inga

Postby Inga » Wed Mar 30, 2011 1:50 pm

Par grāmatu neuztraucies. Par to 'Sweet memory' (aka 'Liodoro') Tu no grāmatas smēlies ziņas?

Es te pabildēju savējo tuvplānos, nu... nav īsti tik piesātināta krāsa, un tad vēl pēc 1,5 mēneša ziediņi sāk bālēt.
Pievienotie faili
Smarz_falenopsis1.jpg
Tuvplānā un pabālējis, redzams raksturīgais punktojums

Flokse

Postby Flokse » Wed Mar 30, 2011 6:12 pm

Protams, ka es izmantoju tevis laipni atvēlēto grāmatu, lai vaļas brīžos pasmeltos ziņas par smaržīgām orhām. :D
Ja būs brīvāks laiks, noteikti mēģināšu ielikt vēl kādu tēmu inspirējoties no šīs grāmatas.

Es teiktu, ka tavs falenopsis bildē lāgā neizskatās pēc klasiskā Liodoro, bet šamais ir trakoti smuks. Man ļoti patīk šī krāsu gamma.

Inga

Postby Inga » Wed Mar 30, 2011 10:31 pm

Ir smuks, piekrītu. Varbūt Tev kaut ko pateiks tas, ka viņam ir sīkas, čirkainas saknītes? nu, tādas es flopšiem līdz šim nebiju manījusi. būs ŗit jānobildē tieši saknes.

bildē man neizdevās notvert krāsu, dabā viņš ir spilgtāks. Jā, Liodoro laikam nebūs. Tad vēl ir tāds mandarin Fire, kas jau ir uz to pusi.

Return to “Falenopši”