Smaržīgie falenopši

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Re: Smaržīgie falenopši

Postby amarkrinija » Wed Sep 17, 2014 4:48 pm

dace wrote:Par phal.schilleriana audzēšanu nemācēšu teikt, bet phal. philadelphia (phal. schilleriana x stuartiana), kuri laiku pa laikam parādās Depo plauktos ir pilnīgi bezproblēmu augi. Nekādas atšķirības no no-name lielveikalu flopšiem neesmu manījusi.

Bet šie smaržo? :)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Sep 17, 2014 4:56 pm

amarkrinija, man jau vairākus gadus ir Phalaenopsis schilleriana. Audzēšana patiešām nav sarežģīta, tieši tāda pati kā citiem rozā flopšiem. Regulāri jālaista, nedrīkst pārlaistīt, patīk siltums un augsts gaisa mitrums.
Vienīgi lapas ir daudz jutīgākas pret saules gaismu un mūsu apstākļos ļoti ātri apdeg. Praktiski jau no marta ir nepieciešams noēnot un tikai ar septembri var likt pilnā saulē. Bet tas tā ir Latvijas apstākļos. Vēl jāņem vērā, ka Phal. scilleriana ir botāniska suga un zied tikai noteiktos laikos - februārī un martā. Ziedēšanas ilgums ir 2 līdz trīs mēneši, nevis nepārtraukti visu gadu kā dažiem hibrīdiem.

Starp citu daži lielveikala raiblapainie hibrīdi ir daudz smaržīgāki par botānisko sugu. Bet daži nesmaržo vispār. Vārdu sakot, nepamēģināsi uzziedināt - tā arī neuzzināsi smaržo vai nē.:)

amarkrinija

Postby amarkrinija » Wed Sep 17, 2014 5:20 pm

Paldies, Dace un Flokse! tagad esmu Ph. schilleriana meklējumos un, iespējams, jau tuvā nākotnē došu ziņu kā man veicas ar uzziedināšanu :D ;)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Sep 17, 2014 5:57 pm

Nu jā, mani 2 Depo hibrīdi nesmaržo...

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Sep 22, 2014 2:46 pm

esmu atgriezusies orhideju dzīvē, tas toč! sestdien DEPO gar flopšu galdu nogāju un ar degunu izbakstīju visus rozā flopšus ar raibajām lapām.. gaidu savu smaržīgo šillera hibrīdu ;-) šoreiz nekā.
Toties nopirku hyb.katleju, jo... bija vienkārši fantastisks augs - veselīgs, kupls (ap 20 tuberīdiji).

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Sep 22, 2014 9:21 pm

Inga, kad es pagājušajā rudenī iepirku savu smaržīgo hibrīdu, tas jau vīkšas uz noziedēšanu un nesmaržoja nemaz. Smarža tam tā pa īstam parādījās tikai pavasara ziedēšanas laikā. Vārdu sakot, gadās arī tā.
Prieks lasīt, ka Tev atkal ir papildinājumi orhideju palodzēm. :)

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Sep 24, 2014 8:17 am

Depo svētdien bija skaisti dzelteni flopši un smaržīgi :) Nopirku kolēģei dāvanā......

amarkrinija

Postby amarkrinija » Wed Sep 24, 2014 9:01 am

Kā man tagad gribas kādu Depo šeit.. :D

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Sep 24, 2014 9:44 am

Vispār ja runā par smaržīgajien falenopšiem... man ir tā, ka neviens smaržīgais nav nopirkts apzināti.
Pašu pirmo flopsi man uzdāvināja kolēģes, nu jau gadus 5 vai 6 atpakaļ. Uzzināju ka smaržo tikai pagājušā gadā :D. Man viņš ir pakarināts pie loga. Kādā saulainā vasaras dienā cēlu zemē, lai parādītu mammai ziedus un sajutu patīkamu diezgan saldu smaržu. Biju šokā. Izrādās smaržo, kaut kas nenosakāms, tā kā uz pūdera pusi. Ar nākamo bija līdzīgi. Nopirku Depo maigi zeltaini rōzā flopsi, uzrunāja krāsa. Kādu dienu mājās kārtojot palodzi, noliku podu uz radiatora, silta. Pēc laiciņa jūtu, kaut kas smaržo. Neticēju savam degunam un acīm un veiksmei. Izrādās mans rōzā brīnums smaržo. Smarža diezgan maiga, ziedu. Neuzbāzīga. Un, protams, smaržo tikai siltumā. Nākamais brīnums tika nopirkts veikaliņā pie Daugavas stadiona (tur tagad lombards :( ) Pirku apzināti dēļ krāsas ... tumši sarkans ar dažiem dzelteniem lāsumiem. Ziedi gan pēc izmēra salīdzinoši nelieli. Un atkal pārsteigums, siltumā smaržo pēc maijpuķītēm un diezgan izteikti. Pēdējais smaržīgais ir miniatūrais Maximas flopsītis, krāsa balta ar zilgani violetu vidiņu. Smarža maiga, ziedu.
Attēls
Attēls
Attēls

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Thu Sep 25, 2014 11:44 am

Ar falenopšu hibrīdu smaržošanu laikam tiešām ir kā ar lotereju.

Man ir koši sārts Depo hibrīds, kuram jauku, patīkamu smaržu esmu "noķēris" tikai 1 reizi pagājušajā gadā, priekšpusdienā, saulainā laikā. Un citas reizes, nosacīti līdzīgos apstākļos - no smaržošanas ne pazīmes...
Savukārt "Purple Martin" - aromāts parādās tikai ~ 3 nedēļas pēc ziedu atvēršanās. Pēc tam gan smaržo paliekoši, atgādina vieglu smaržīgo piparu un krustnagliņu maisījumu.
Šovasar sagaidīju arī sava Phal. violacea ziedēšanu - jāsaka, ka smarža ir viegla, un istabu nekādi nevar piesmaržināt. Un nav jau milzīgs ziedu daudzums - pagaidām bijuši vienlaicīgi tikai 2 ziediņi. Sākumā kādu nedēļu aromāts bija izteikti pēc svaigi plūktām zirņu pākstīm, tad pakāpeniski pārgāja uz vijolīšu aromātu ar zirņu piesitienu...
Mans Šillera hibrīds (Phipadelphia?) nu nekādi nesmaržo, jeb varbūt tomēr neesmu bijis klāt īstajā brīdī?

Return to “Falenopši”