Falenopšu augšanas dīvainības

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Falenopšu augšanas dīvainības

Postby Flokse » Wed Oct 19, 2011 2:20 pm

Viens no maniem vecajiem falenopšiem ir izstrādājis diezgan dīvainu triku. Škiet, ka tam ir apnicis augt kā kārtīgai monopodiālai orhidejai pieklājas un tas no augšanas centra ir izveidojis tādu diezgan fifīgu lapu un izskatās, ka šajā virzienā tas tālāk augt vairs netaisās.
Esmu lasījusi par falenopšiem, kas no augšanas centra ir izveidojuši ziedkātus, bet par tādām noslēdzošajām lapām dzirdējusi vēl neko nebiju, Acīmredzot tagad būs jāgaidā kāds bazālais dzinums no sāniem.

Klasiskais jautājums - vai vēl kādam tā ir gadījies?

Un te būs bilde ilustrācijai, kā tas izskatās.

Attēls

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Re: Falenopšu augšanas dīvainības

Postby Anita » Wed Oct 19, 2011 2:33 pm

Flokse
tā lapa ir pilnībā ciet,ja?izskatās, ka pašā galiņā ir mazs caurumiņš.
Man šitā bija Denrobijam Emma White, es gan atļāvos to jocīgi lapu ar nagu uzšķērst, jo tai no viducīša ārā spraucās vēl nākošā lapa.
Kā būtu pareizāk darīt?Nogaidīt ar domu, kas notiks tālāk vai mehāniski atvērt to lapu?

Flokse

Postby Flokse » Wed Oct 19, 2011 3:05 pm

Jā, lapa ir pilnībā ciet un ļoti viengabalaina. Nu pinīgi ne tāda kādas parasti ir falenopšu lapas. Un arī ne tāda salipusi kā tas dažreiz gadās dendrobijām.:)

Bildē diemžēl nevar labi saprast, bet dabā tas ir tāds vertikāls veidojums no augšanas centra, kas mani šoreiz patiešām mulsina.

Mans rīcības plāns A šajā gadījumā ir vienkārši nogaidīt, kas notiks tālāk (Plāna B pagaidām nav vispār). :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Oct 19, 2011 5:58 pm

Flokse, man šitāda lapa izauga vienam falenopsim uz ziedkāta, es domāju, ka kārtējias ziedpumpurs, a nekā. Kādu gadu tā aŗi stāvēja. Vēlāk pēkšņi tā lapa atvērās, un parādījās vēl 3 lapiņas, un saknītes, kas kopumā jau sāka izskatīties pēc normāla keikēna. Tikai tā lapiņa ir tāda bieza, kā naudas kociņam.
Un šobrīd šim jokainajam keikim ir 3 ziedkāti.

Flokse

Postby Flokse » Thu Oct 20, 2011 9:30 am

Inga, vai var tev palūgt te ielikt šitā brīnuma bildi?

Flokse

Postby Flokse » Tue Oct 30, 2012 8:15 pm

Gads ir pagājis, tāpēc varu paturpināt stāstu, kas notika ar šo falenopsi. Pēc noslēdzošās lapas izveidošanās, tas, protams, tālāk vairs neauga, tikai ļoti bagātīgi ziedēja, līdz vasaras beigās lapas sāka dzeltēt un pa vienai birt nost. Kad visas nobira, es nogriezu arī ziedkātus un nepagāja ne mēnesis, kad šim falenopsim sāka veidoties bazālie dzinumi. Tā kā nāksies kādu brītiņu pagaidīt, kam ēr pie paaugsies un gan jau atkal ziedēs. :)

Šis ir tīri labs piemērs tam, ka aizejot bojā falenopša augšanas centram, nevajag tos mest ārā. Ja ar saknēm viss ir kārtībā, tie labi atjaunojas ar sānu dzinumiem.

Attēls

Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 31, 2012 8:41 am

Paldies par interesantajām bildēm! Kā Fēnikss no pelniem...

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Wed Oct 31, 2012 10:42 pm

Noteikti ziedēs, man bija līdzīgs gadījums, kad augšanas centrs aizgāja bojā, drīz vien izauga sānu dzinums un arī ar ziedēšanu īpaši nekavējās. Nu jau vairākus gadus aug pats savā podiņā un regulāri zied.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Nov 01, 2012 9:15 pm

Flokse, ja atceries, man arī tāds frīks bija, jau pasen. Nezināšanas pēc paņēmu atveseļot ārā metamu flopsi, tam izrādījās, ka centrs izpuvis, pēc laika parādījās sānu keikēns un pēc 8 mēnešiem jau ziedkātiņš. Tagad tas jaunais keikēns ir liels augs, bet vecais pat pamanāms nav, ja nezina.

Flokse

Postby Flokse » Thu Nov 01, 2012 10:09 pm

Vispār mani īpaši nepārsteidz tas, ka šim falenopsim tik ātri ir jaunie dzinumi, jo sakņu sistēma ir labā stāvoklī, bet vairāk brīnos par to noslēdzošo lapu - kāda iksa pēc šis augs tādu vispār izveidoja?
Mazliet žēl, ka nesabildēju visu procesu, jo ap lapu nomešanas laiku, šis falenopsis bija ļoti kupli uzziedējis ar milzīgu ziedkātu ar vismaz 50-60 ziediem, kuru es, protams, uzreiz novācu, tikko sāka birt lapas.

Return to “Falenopši”