Falenopšu pārvēršanās par vandām

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Falenopšu pārvēršanās par vandām

Postby Flokse » Mon Nov 21, 2011 6:41 pm

Pēdējā tikšanās reizē nedaudz aizskārām šo tēmu, ka falenopši kā jau kārtīgi vandveidīgie ar laiku pamazām sāk arī tām līdzināties.

Ilustrācijai bilde ar vienu no maniem vecākajiem falenopšiem. Tas ir pie manis nedaudz vairāk kā četrus gadus un kaut kur zem saknēm ir arī podiņš. :)

Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Falenopšu pārvēršanās par vandām

Postby dace » Tue Nov 22, 2011 10:28 am

Vau! Tās tik ir saknes!!! Un podā stabili turās? Man ir problēma ar šiem ārā kāpējiem, ka nevar vairs noturēt podā :cry:

Flokse

Postby Flokse » Tue Nov 22, 2011 12:38 pm

Iekšā podā, starp citu, tas zvērs turas ļoti labi, jo saknes to ir apaugušas un cauraugušas un bez ķirurģiskām manipulācijām tur neko ārā dabūt nevar. Pats pods gan nav stabils, tāpēc ir ievietots ļoti stabilā un masīvā kašpo.

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Tue Nov 22, 2011 1:48 pm

Flokse
tas flopsītis, kuru Tu atnesi uz iepriekšējo tikšanās reizi, arī ir ārā kāpējs.Podiņā gan ir vairāki augi, bet visiem ir tendence kāpt ārā.Tagad viņiem ir divi ziedkāti, kad noziedēs, varbūt mēģināt iestādīt lielākā podiņā?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Nov 22, 2011 3:32 pm

Man arī pāris vandas izveidojušās :D
PIrmā ir Elegantā Debora, šovasar es nosvilināju flopšiem lapas, tāpēc daudziem apakšējās jo īpaši pabira, un tagad tā līdzība ar vandu vēl lielāka.
Attēls

Otrais ir flopsis parastais, izglābts 2008.gadā Telia Latvia ofisā, kur bija izlikts trepēs nosalšanai.
Attēls

Un trešais vandveidīgais flopsis ir pavisam savādāks kā pārējie, viņam lapas aug ļoti blīvi viena pie otras un ziedkāti vienmēr ir vairāki, 2-3 turklāt zaraini. Sākumā domāju, ka audzētavā sastimulēts, bet nu jau kādas 4-5 reizes viņš to atkārtojis.
Attēls

Flokse

Postby Flokse » Tue Nov 22, 2011 5:53 pm

Anita, manā bildē redzamais falenopsis, starp citu, ir tas pats, kuru tu man kādreiz uzdāvināji. :)
Tas, kuru es iepriekšējā reizē atnesu, arī bija ar tendenci veidot gaisa saknes, bet tur nevajadzētu būt diviem augiem - kad tas biaja pie manis, tad tur bija viens augs ar bazālo dzinumu.

Vispār jau gaisa sakņu veidošana flopšiem ir normāla parādība. Arī dabā tiem saknes vai nu plivinās pa gaisu vai rāpo pa koku stumbriem.

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Tue Nov 22, 2011 7:45 pm

:shock: Tas dzeltenais, kuru mēs ar Guntu kopā atvedām? :shock: kāds viņš milzīgs izaudzis.Bija tak tāds vidēja auguma flopsītis, jo mēs viņu ņēmām ar domu, ka daudz vietas neaizņems, bet šis ņem un kāpj ārā no poda :D

Jā šitam flopsītim ir bazālais keikis, nepareizi izteicos :)

Flokse

Postby Flokse » Wed Nov 23, 2011 8:03 pm

Anita, tas patiešām ir tas pats falenopsis, kuru atvedāt jūs kopā ar Guntu. Pie tam tas patiešām arī ir tāds diezgan kompakts augs ar ne pārāk lielām lapām. Un tikai šogad pamanīju, ka saulainā laikā tā ziedi pat mazliet smaržo. :)

Return to “Falenopši”