Page 1 of 1

Ziedi neizzied

Posted: Mon Jan 02, 2012 3:44 pm
by Marita
Katru gadu zied visi mani flopši kā nu kurš - cits krāšņāk, cits ar dažiem ziediem ... Bet esmu ievērojusi, ka baltais un violeti-strīpotais-parastais zied vienmēr visilgāk un lielāko skaitu ziedu. Šogad notiek dīvainas lietas. Pirms kāda laika strīpainais-parastais ziedēja uz vecā ziedkāta kādus dažus (varbūt 4-5 ziedus). Vienlaicīgi ar šo ziedēšanu tas izaudzēja jaunu ziedkātu ar vairākiem skaistiem pumpuriem un dažiem atzariem ... ja tos tā sauc. Pirms nedēļas pamanu - visiem mazajiem atzariem pēdējais pumpurs (tas, kuram būtu jāizzied) ir nodzeltējis. Un ar to vēl nepietika. Arī pirmais jau nedaudz atvēries zieds strauji nodzeltēja tā arī līdz galam neatvēries. Aizvakar sāka vērties vaļā nākošais zieds un šorīt man šķiet, ka tam būs līdzīgs liktenis.
Nekas savādāks viņa dzīvē kā iepriekšējos 6 gadus nenotiek. Ja nu vienīgi parastā Vito mēslojuma vietā šogad izmantoju Depo nopirktu speciālu orhideju mēslojumu. Nosaukumu neatceros, kad būšu mājās, jāpaskatās.
Vai jums ir kāda ideja kā glābt šo situāciju?

Re: Ziedi neizzied

Posted: Mon Jan 02, 2012 5:31 pm
by Flokse
Grūti kaut ko pateikt, nezinot apstākļus.

Pumpuru biršanas klasiskie iemesli šobrīd ir gaismas trūkums, sauss gaiss vai kāds ļoti neapzinīgs ģimenes loceklis, kurš ir slepeni vēdinājis telpas, atverot logu blakus orhidejām, un pēc tam ne pa kam neatzīstas šajā noziedzīgajā nodarījumā. :)

Vēl vari paskatīties vai nav uzmetušies tripši.

Re: Ziedi neizzied

Posted: Tue Jan 03, 2012 7:56 am
by Kurma
Flokse
Atziistas, un kaa veel atziistas: "Es te dziivoju, nevis kaut kaadi laksti..."
Es falenopsu palodzei veedinaamajam logam aizstuteeju to briesmiigo puki, kam beernini lapu malaas, prieksaa - tagad neviens veedinaataajs tam kaktam pat netuvojas.

Re: Ziedi neizzied

Posted: Tue Jan 03, 2012 9:05 am
by dace
Kurma :lol: :lol: :lol:
Par saviem flopšiem es zinu - mājās nezied, jo ir par aukstu, bet darbā nezied, jo ir par tumšu un sausu.... Eh. Tiesa gan, darbā drusku zied, bet varētu gribēt daaaaudz vairāk.