Raiblapu falenopši

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Raiblapu falenopši

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 12:36 pm

Šoreiz ne par tādiem raibumiem, kā piemēram, šillerianai, be īsti baltsvītrotām lapām falenopšiem.

9.martā Buļļu bāzē sajūsmā paķēru skaistu mazu flopsīti ar lapām kā dārza hostai :)
Attēls

Sāku interesēties un vairāk lasīt par šādiem hibrīdiem un salasījos dzīvās šausmas.
Līdz nesenam laikam baltraibas lapas falenopšiem (un citiem augiem, piem, bromēlijām) tika panāktas, izmantojot vīrusus, kas tā vai citādi nozīmēja, ka tiem ilgtermiņā nav nākotnes.
Šobrīd jau tiekot izmantotas gēnu inženiertehnoloģijas, kas ļauj atteikties no vīrusiem.
Vārdu sakot - tehnoloģijas ir dažādas, bet sāku aizodmāties, ka līdz mums (t.i. sākot ar komercaudzētavām Holandē utml) tak visticamāk nonāk šie vīrusainie, kas ir populārāko vīrusu Cym Mosiac un Odontoglossum Ring Spot pozitīvi.

Gribu zināt jūsu viedokli.

Elizeja
Pievienojies: Tue Mar 15, 2011 12:15 am

Re: Raiblapu falenopši

Postby Elizeja » Sun Mar 11, 2012 12:40 pm

Inga, skaistas lapas! :)

Inga

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 1:26 pm

Elizeja vai ne? lapas ir brīnumskaistas. Tik gribētos vairāk saprast, no kurienes tiešām tādas rodas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Mar 11, 2012 1:51 pm

Inga, ļoti interesants falenopsis. Vispār jau ļoti smuks. Līdz šim tos biju redzējusi tikai dažu audzētavu piedāvājumos un neziedošus.

Par to vai šis augs ir vīrusains vai ģenētiski modificēts es nemācēšu teikt. :)
Ar to var būt izdarīts viss kaut kas. Bet domāju, ka vīrusi parasti neveido tik kārtīgu zīmējumu uz lapu apmalēm. To svītras parasti ir diezgan neregulāras.

Stāsts par vīrusiem vispār izklausās analoģisks stāstam par svītrainajām tulpēm, bet tas viss bija diezgan sen.

knopa86
Pievienojies: Sun Mar 11, 2012 12:18 pm

Postby knopa86 » Sun Mar 11, 2012 1:59 pm

Kads vins ir skaists un maigs!!! lapinas ir tadas skaistas!
sakiet ludzu vaj bullu baze ir vel mazini flopsi, ne ar tadiem lapam?
paldies

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sun Mar 11, 2012 2:55 pm

Inga, man ir divi shaadi falenopshi. Phal.amabilis variegated un Phal.SogoVivien variegated. Shkjiet ka Tavs ir tieshi Sogo Vivien. Apsveicu, labs kjeeriens!

Inga

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 3:53 pm

knopa86, jā, bāzē bija tāds interesants piedāvājums 'Orchid mix, mini' tur paplātēs pilnīgi wiskas - oncīdiji maziņi, maziņas kolmanāras, maziņi falenopsīši.
Par to,kas tur vēl palicis, nemāku teikt, jo sestdienās tur nebraucu.

Inese, man atkal manējais izskatās pēc Chih Shang's Stripes 'Kuolynche', lai gan abi jau līdzīgi. Man ar telefonu bildē tās lapas izskatās dzeltenīgas, bet patiesībā ir baltas.

Flokse to jau neviens uz aci nepateiks - vīrusu izraisīta vai ģenētiski modificēta tā svītrošanās. Papētīju vairāk par vīrusu izmantošanu tulpju selekcijā, bet tas vairāk uz 19.gs attiecas un mūsdienās jau tie laiki vismaz tulpju 'raibināšanā' pagājuši, un šodien visas rembranta tulpes esot no vīrusiem brīvas.
Skaidrs ir tas , ka ne cimbīdiju mozaīka ne odontoglosu ringspots tas nav.

vispār tas viss ir interesanti.

knopa86

Postby knopa86 » Sun Mar 11, 2012 4:01 pm

Paldies, Inga!
Meitenes es loti mekleju tadus flopsitus, ja kads vinu ieraudzis, varbut jus varetu to nopirkt bes pec es tam es to panemtu un apmaksaju naudinu!
Attēls
Attēls

Inga

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 4:15 pm

Labi,ja redzēšu, ņemšu ciet.
Tāds kā augšējā bildē, tās ir samērā bieži redzēts, tas otrais gan tāds retāks!

knopa86

Postby knopa86 » Sun Mar 11, 2012 4:23 pm

Inga liels jums paldies!!! ( mani sauc Katerina )
laikam man neveicas jo neka pirmo nevarudabut, ja otrais ir retaks veikalos, bet tomer ja redzesiet tad nemiet, es noteikti nemsu, jo jau ilgu laiku mekleju tadus! un vel varbut sads flopsisitis
vins ir loti tagad moderns, jau paradijas ukraina, baltkrievija un krievija veikalos, bija agrak tikai pasutijuma, bet tagad ari veikalos phal. green pixie
Attēls

Return to “Falenopši”