Palidziet ludzu glabt manu falenopsiti

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
aljiisija
Pievienojies: Sun Jul 29, 2012 8:14 pm

Palidziet ludzu glabt manu falenopsiti

Postby aljiisija » Mon Jul 30, 2012 10:56 am

Sveicinati! Man ir broblemas ar manu falenopsiti. Zinu ka esmu vinu nepareizi lejusi, vakar tik izlasiju ka pareizi to darit, ta nu izmerceju.
biju jau pamanijusi pirms tam, ka ar saknitem nav kaut kas ka vajag, bet man ka iesacejam-gruti kaut ko pasai izdomat ko darit.
Tapec ludzu jums palidzibu.
Lapam apakspuse gar malam ir lasites, daudz un mazinas, lipigas, sajuta tada ka lapas spiez ara savu sulu. Kas tas varetu but?
Dazam lapam Gali ir nedaudz tumsi sarkanigi un violeti un pie lapu katina ari.
Ko jus man ieteiktu darit?

http://foto.inbox.lv/aliseaunina/Orhidejas

Paldies!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Palidziet ludzu glabt manu falenopsiti

Postby Flokse » Mon Jul 30, 2012 11:59 am

Šobrīd nav daudz laika rakstīt, bet pēc bildēm izskatās, ka ar falenopsim nekas ļauns nedraud. Nedaudz bojātas saknes, jo iespējams kādu reiz ir bijis pārliets, augšējās saknes ir apkaltušas iespējams tāpēc, ka apkures sezonā pie mums ir pārāk sauss gaiss. Tā kā podiņs ir pašaurs, tad ja gribas, falenopsi šobrīd var uzmanīgi pārstādīt nedaudz lielākā podā un noņemt bojātās saknes.

Dažiem falenopšu hibrīdiem ir tendence iekrāsot lapas sarkanīgas, tā var būt ģenētiska īpatnība. Par lasītēm uz lapām ir jāpaskatās, dažreiz falenopši tās veido vienkārši tāpat, dažeiz ir ieviesušies tripši, bet tos var viegli pamanīt - mazi, melni un kustīgi.

aljiisija

Postby aljiisija » Mon Jul 30, 2012 2:53 pm

paldies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Jul 30, 2012 3:00 pm

Flokse, kā parasti, ir visu pateikusi īsi un kodolīgi, atliek tikai piekrist. Vēl gribētu ieteikt sadurstīt podā caurumiņus, lai substrāts labāk ventilējas.

aljiisija

Postby aljiisija » Mon Jul 30, 2012 3:26 pm

tagad ta ari darisu, paldies! sie ir vel originalie podini no veikala

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Jul 30, 2012 4:42 pm

jā, man arī liekas, ka pie vainas ir iepriekš pārdzīvot pārliešana, saknītes daļa ir pabojātas, taču kopumā augs izskatās vesels un laimīgs. Tumši violeti falenopšu lapas mēdz iekrāsoties cīnoties ar pārlieku lielu gaismu vasarās.
7.bildē redzams tas, ko es sauktu par saules apdegumu uz lapas - arī nekas traks.

Ja tagad uzmanīgi pārliktu augu jaunā, svaigā substrātā ar jau meiteņu ieteiktiem uzlabojumiem (lielāks podiņš, vairāk caurumiņu ventilācijai) - domāju, ka viss būs labi.
Labprāt redzētu arī bildes pēc kāda laika, kā izdevies pārstādīt un kā augs jūtas. Lai izdodas!

p.s. laipni lūgta forumā!

aljiisija

Postby aljiisija » Mon Jul 30, 2012 5:48 pm

Paldies! :) Noteikti ieliksu bildites :)

Return to “Falenopši”