Ziedkāts apstājies augšanā

Botāniskās sugas, hibrīdi, smaržīgie falenopši. Jautājumus par ziedkāta apgriešanu apspriežam sadaļā 'Orhidejas ikvienam'
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Ziedkāts apstājies augšanā

Postby Jzed » Thu Sep 20, 2012 1:57 pm

Sveicināti!

Pirms pusgada atvedu no Lietuvas divus mazus falenopšus - Violacea un Cornu-Cervi. Abi bija vienādi - jauni augi vēl neziedējuši, bet ar ~5 cm ziedkātiem. Kā skatos, tad abiem augiem augšanas apstākļi it kā ir vienādi un tā arī abi blakus ūdens vannā stāv. Bet Violacea man uzziedēja ar diviem maziem brīnišķigi smaržojošiem ziediem, bet Cornu -Cervi nē - tai ziedkāts kā bija tā arī palika un nemaz neaug. Toties jau izveidoja pilnībā vienu jaunu lapu un nu vēl viena aug, aug arī jaunas sulīgas gaisa saknes, bet ziedkāts ne par ko. Kas tur varētu būt par vainu? Vai jāgriž nost un jāgaida kad nākošais augs vai vienkārši gaidīt un cerēt?

Jānis.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Ziedkāts apstājies augšanā

Postby Flokse » Thu Sep 20, 2012 4:53 pm

Ja ziedkāts tālāk nav attīstījies, tad droši vien augam pēc apstākļu maiņas ir bijis vajadzīgs laiks adaptācijai jaunajā vietā. Tas, ka aug saknes un lapas, ir labi, bet iespējams, ka ziedēšanas izraisīšanai vajag kaut kā mazliet piestrādāt (nodrošināt diennakts temperatūras svārstības, u.c.), bet to varētu atbildēt tikai laimīgie ziedošo Cornu-Cervi īpašnieki.

Es esošo ziedkātu, ja tas nav nokaltis, nost negrieztu, jo augi dažreiz mēdz pārdomāt savu uzvedību, un skatītos, kas notiek tālāk.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Sep 20, 2012 10:27 pm

Jāni, es arī negrieztu veselu, zaļu ziedkātu veselam zaļam augam. Pieļauju, ka tu zini, cornu cervi(m) arī noziedējis ziedkāts izskatās ļoti neziedējis.
ei, nu nosaki tā uz aci - kurš no šiem ziedkātiem ir ziedējis, kurš nav :) es jutos bezspēcīga uzminēt
Attēls

Jzed

Postby Jzed » Tue Feb 12, 2013 5:31 pm

Sveicināti!

Stāsts turpinās - pareizāk sakot viss bez izmaiņām - nu jau kopš vasaras nekas nenotiek. Abus falenopšus pārstādīju, jo substrāts bija pilnīgi sadalījies (starp citu, man tā ir visām no Lietuvas vestajām orhidejām). Vienīgais ko redzu - substrātā saknes nedaudz aug - var redzēt gaiši zaļo augošo galiņu. Bet virs zemes nekas - lapas smukas, gaiši zaļas, gaisa saknes arī smukas un nav sačokurojušās, ziedkāts tāpat ~5 cm garšs, bet nekas vairāk nenotiek. Ko tur var darīt? Šobrīd nemēsloju, (paļaujos likumam, ja neaug, tad nemēslot). Blakus esošis Mini Mark tādos pašos apstākļos un ap to pašu laiku atvestais jau otro reizi zied.... Varbūt tomēr var kā pastimulēt?

Jānis.

Inga

Postby Inga » Wed Feb 13, 2013 11:04 am

hm.. man atkal phal. bellina (brālēns violacea) neko nedara jau gadu... nenotiek vispār nekas, nemaz. ei nu tiec gudrs,..

Jzed

Postby Jzed » Fri Feb 15, 2013 9:36 am

Sveiki!

Atradu labu veidu kā šīs gulētājas pamodināt!!! Vajag pasūdzēties un tad viss aiziet. Vakar ieraudzīju ka Violacellai veidojas ziedāts (Cerams ka ziedkāts, pagaidām 2mm) un Cornu - cervi sāk augt jauna lapa. Neko citu nebiju darījis.

Jānis.

Inga

Postby Inga » Fri Feb 15, 2013 3:49 pm

ok, tad nu es S Ū D Z O S!!!! mana bellina neko nedara! ko man darīt?!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Feb 15, 2013 4:27 pm

Inga, Tu taču zini - vajag veikt rituālās darbības, staigāt apkārt purpinot, ka tūlīt būs sniegs nokusis un tad jau varēs līdz kompostkaudzei aizbrist... :D

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Fri Feb 15, 2013 5:02 pm

Jā, patramdīšana mēdz palīdzēt.

Inga

Postby Inga » Fri Feb 15, 2013 6:14 pm

labāk pastāstiet - kādos apstākļos jūsu bellinas un violaceas aug!

Return to “Falenopši”