Epikatlejas

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Epikatlejas

Postby Flokse » Sat Aug 06, 2011 4:17 pm

Es te nedaudz kritu kārdinājumā, jo Depo mani uzrunāja nocenota, bet diezgan labā stāvoklī esoša epikatleja, kādas tur pēdējā laikā bija pievestas lielākā vairumā un droši vien visi ir redzējuši. Spriežot pēc tā, ko varēju izrakt netā, visdrīzāk, ka tā ir Epicattleya 'El Hatillo' vai kaut kas tamlīdzīgs.
Tā nu pirms rokos tālāk, gribu apjautāties kāda ir pieredze te citiem epikatleju īpašniekiem - kā viņas pie jums uzvedas, kas patīk un kas nepatīk. Cik bieži zied?

Konkrētajam eksemplāram ir daudz jaunu dzinumu, daži no tiem pat jau ir sākuši veidot pākstis. Pagaidām plānoju nolikt gaišā vietā un skatīties, kas notiks tālāk. :)
Pievienotie faili
Epikatleja.jpg
Epikatleja 2.jpg

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Re: Epikatlejas

Postby Inese » Sat Aug 06, 2011 4:28 pm

Laikam te katram otrajam tagad būs El Hatillo. Man ar ir. :lol: :lol: :lol: Likšu pie visām katlejām un kopšu tāpat kā visas. Tad jau redzēs ja gribēs korekcijas. Tikai man jāpārstāda. Kā jau visas jaunpienācējas momentā izvilku no poda un labi ka tā. Pods pilns ar sēni.

Flokse

Postby Flokse » Sat Aug 06, 2011 4:32 pm

Es jau arī padomāju, ka gan jau vēl kādam ir. :D
Bet tas ir labi, varēsim apmainīties ar pieredzi.

Par to sēni, lūdzu, sīkāk. Vai tā ir tā pati draņķība, kas dažreiz aug podos un izveido cepurītes vai kas cits?

Inese

Postby Inese » Sat Aug 06, 2011 9:38 pm

Flokse, taa ir kaut kaada taada seene, kas izskataas kaa mazas bumbinjas grupveidaa un taados puukainos baltos pavedienos pa substraatu. Nav ne jausmas kaa to sauc, bet ja taadu redzu, tad paarstaadu steidzami.

Flokse

Postby Flokse » Sat Aug 06, 2011 9:48 pm

Inese, tā pati vien jau ir. Pirmo reizi to pamanīju vienam man dāvinātam falenopsim, šiem podi ir caurspīdīgi, tāpēc toreiz ilgi brīnījos par tām podā nez kāpēc sabērtajām mazajām, baltajām bumbiņām.

Bet vispār šitā ir riebīga lieta, jo, savlaicīgi nepamanot, tā var pamatīgi novājināt augu. Paldies, ka uzrakstīji par to. Rīt būs jāiet ķeksēt ārā no poda arī savu El Hatillo.

Inese

Postby Inese » Sat Aug 06, 2011 9:52 pm

Flokse wrote: Rīt būs jāiet ķeksēt ārā no poda arī savu El Hatillo.

Obligaati. Saknes ar taadas so-so, kaa jau veikalaa nomociitas.

Flokse

Postby Flokse » Sun Aug 07, 2011 8:37 am

Parakājos google. Kā jau visas epikatlejas, arī El Hatillo ir krustojums. Šim augam kā vecāki tiek minēti Encyclia tampensis x cattleya mossiae. Ziedēšanai ir nepieciešama gaiša vieta. Pārējais ir kā jau visām katlejām.
Augs ir samērā kompakts - vismaz pagaidām. :) Tuberīdiji ir jauki un apaļīgi. Ziediem ir patīkama, salda smarža, glīta forma un intersanta krāsa.

Protams, ka izvelkot savu eksemplāru no poda arī atradās sēnīte, kas jau bija gaidāms, jo šī maitiskā dzīvības forma vairojas ar sporām un droši vien ir aplipinājusi visu šo epikatleju partiju.

Flokse

Postby Flokse » Sun Aug 07, 2011 9:44 am

Uzskatāmākai ilustrācijai ievietošu sēnītes bildes.
Atpazīt to var pēc tādām mazu bumbiņu grupām substrātā un šur tur redzamiem pūkainiem pavedieniem.

Šobrīd mans rīcības plāns A ir pārstādīt epikatleju kādā no ar fungicīdiem apstrādātā substrātā.
Bet plāna B pagaidām vispār nav. :D

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Aug 07, 2011 9:46 am

Te vēl viena bumbiņu bilde. Ja sēne ir ieviesusies, tad šamo ir patiešām daudz.

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Aug 07, 2011 9:48 am

Te var redzēt, kā ir sācis veidoties sēnes augļķermenis.

Attēls

Return to “Katlejas”