Epikatlejas

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Epikatlejas

Postby Flokse » Sat Jul 06, 2013 12:47 pm

Aiz intereses gribēju apjautāties, kā ar šo epikatleju iet pārējiem daudzajiem tās īpašniekiem. Man tā auga diezgan labi, bet ziedēt sāka pēc tam, kad pārstādīju caurumainajā māla podā un substrātam pievienoju sfagnus. Jāpiezīmē, ka katleja visu laiku stāv gaišā telpā ar zemu gaisa mitrumu.

Attēls

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Jul 11, 2013 1:27 pm

Flokse, es jau iepriekš bildēs noskatījos, cik ļoti skaisti zied! ar pieredzi dalīties nevarēšu, man pašai tādas nav.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Jul 27, 2014 2:47 pm

Turpinājums par epikatleju El Hatillo (Encyclia tampensis x cattleya mossiae).Šogad tā jau otro gadu aug caurumainajā māla podā. Vēl joprojām izskatās, tai tas patīk, jo gluži negaidot katleja izveidoja četrus ziedkātus. Interesanti, ka tikai viens ziedkāts izveidojās no dzinuma, kuram bija pāksts, bet savukārt pārējie trīs izlīda pilnīgi no nekurienes. Tie, kas bija uz nodarbību par katlejām, droši vien atceras, kā tas izskatījās dabā.
Diemžēl viens ziedkāts cieta negadījumā, bet pārējie trīs zied. Ļoti skaists augs, kas sevī apvieno encikliju un katleju pievilcību. :)
Ziedi no rītiem spēcīgi smaržo. Smarža ir salda un patīkama, bet ar kaut kādu asu virsnoti.

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Jul 28, 2014 6:26 am

Flokse, gandrīz ideāla orhideja - skaista, neliela, smaržīga. un vēl čakla ziedētāja. Kur es biju, kad tādas Depo dalīja :?

Return to “Katlejas”