BLC Pastoral Berger

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

BLC Pastoral Berger

Postby egons » Fri Mar 16, 2012 3:51 pm

Attēls
Atplaukuši visi 17 ziedi. Diemžēl skatās uz visām pusēm un vienā bildē nav satilpināmi. Ļoti patīkama maiga smarža.
Pie manis no 1996.gada, atvesta no Venecuēlas. Kopš tā laika aug māla podā, keramzītā (viena no manām 3 orhidejām, kuras aug keramzītā). Šobrīd nevar pateikt kur saknes vairāk podā vai ap to ārpusē. Zied regulāri katru gadu ap šo laiku, bet tik bagātīgi pirmo gadu.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: BLC Pastoral Berger

Postby dace » Fri Mar 16, 2012 4:26 pm

Fantastika!!!

Janita
Pievienojies: Mon May 30, 2011 12:50 pm

Postby Janita » Fri Mar 16, 2012 4:59 pm

Ārprāts, kāds skaistums!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri Mar 16, 2012 5:28 pm

Oho, tas nu ir Kaut Kas! :shock:

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sat Mar 17, 2012 1:03 am

Jaa, tas tieshaam ir KAUT KAS!!!!!

Inese

Postby Inese » Sat Mar 17, 2012 1:08 am

Egon, kaa vinja veido jaunos dzinumus? Vairakas no manam katlejam un leelijaam aug trepiitee un ljoti taisnaa liinijaa uz priekshu. Ja taa turpinaatos ilgus gadus, tad pods vienkaarshi tiktu pamests.

egons

Postby egons » Sat Mar 17, 2012 4:30 pm

Inese! Es samērā bieži mēdzu atkārtot Foldāta teicienu, ka orhideja ir gudra puķe, kas pati labi zin, kas viņai vajadzīgs. Sekojot tā paša Foldāta mācībai ļauju puķēm augt bez īpašas regulēšanas. Kad viņa sasniedz poda malu un ja viņai tur nepatiks, ātri vien atgriezīsies atpakaļ podā. Vecie pseidogumi saglabājas kādus 5-7 gadus. Pēc tam atmirst. Līdz ar to podā atbrīvosies vieta un puķe pati centīsies to aizpildīt. Tā gadu gaitā tas atkārtosies: ārā no poda un pēc tam atpakaļ. Atmirušās auga daļas un saknes pašas veidos substrātu, kas ar gadiem aizvien vairāk sāks līdzināties orhidejas dabiskajam (dzimtenes) substrātam. Turklāt es visu laiku cenšos paturēt prātā to, ka pat pilnīgi pareiza pārstādīšana atmet puķi atpakaļ par 3 gadiem.

Inese

Postby Inese » Sat Mar 17, 2012 8:13 pm

egons wrote:Inese! Es samērā bieži mēdzu atkārtot Foldāta teicienu, ka orhideja ir gudra puķe, kas pati labi zin, kas viņai vajadzīgs. Sekojot tā paša Foldāta mācībai ļauju puķēm augt bez īpašas regulēšanas. Kad viņa sasniedz poda malu un ja viņai tur nepatiks, ātri vien atgriezīsies atpakaļ podā. Vecie pseidogumi saglabājas kādus 5-7 gadus. Pēc tam atmirst. Līdz ar to podā atbrīvosies vieta un puķe pati centīsies to aizpildīt. Tā gadu gaitā tas atkārtosies: ārā no poda un pēc tam atpakaļ. Atmirušās auga daļas un saknes pašas veidos substrātu, kas ar gadiem aizvien vairāk sāks līdzināties orhidejas dabiskajam (dzimtenes) substrātam. Turklāt es visu laiku cenšos paturēt prātā to, ka pat pilnīgi pareiza pārstādīšana atmet puķi atpakaļ par 3 gadiem.

Aha, shii ir ljoti veertiiga pieredze! Redz, es pat neiedomaatos ka pukje var mekleet celju atpakalj podaa! Tai briidii kad taa izraapjas no poda, es buutu panikaa. Nu zinaashu ka nav ko stresot. Paldies! Bet tad sanaak ka ir ljoti jaapadomaa par substraatu lai tas nepaarveershas putraa ar laiku. Un kaa ar plastmasas podiem? Laikam jau shaadaa gadijumaa labaak izmantot keramiku?

egons

Postby egons » Sun Mar 18, 2012 12:41 pm

Inese. Apmēram puse manu katleju aug uz blokiem, kam par pamatu ir ābeles zari. Tie ir ļoti ilgmūžīgi, vecākajam blokam pāri par 20 gadiem, izskatās, ka ābeles mugurkauls vēl vairākus gadus turēs. Daļa aug plastmasa caurumotajos ūdensaugu podos, daļa sacaurumotos keramiskajos. Dažas mazākās parastos nesacaurumotos plastmasniekos, bet tās ar saknēm apvijušas podus no ārpuses un bez drastiskas sakņu aplaušanas vairs nav kustināmas. Dažas jau esmu iestādijis pagājušo rudeni iegādātajos keramikas duršlakos.
Par substrātu. Cenšos ņemt samērā rupjus priežu mizas gabalus, kalpo kādus 5-6 gadus, bet arī pēc tam saglabā gaisa caurlaidību. Substrāts ir cauraudzis ar saknēm, vecās atmirušās saknes nemaz tik ātri nesapūst un kalpo kā savdabīgas gaisa caurulītes. Vairumam podu sakņu bārdas ir ārpusē, tā arī redzu sakņu veselības stāvokli. Ja puķe izskatās laba, tad to nekustinu. Tā kā man patīk un vieta arī vēl pagaidām atļauj lieli, kupli ceri, ar sadalīšanu un pārstādīšanu bez vajadzības nenodarbojos. 3 katlejas man jau daudzus gadus aug māla podos keramzītā, tās ir vienīgās, kas pārdzīvoja manu keramzīta ēras eksperimentu. Kādēļ šīm 3 patīk keramzīts, bet visas citas vai nu nīkuļoja vaio pat aizgāja postā, nemāku pateikt. Tā pat nav ne jausmas kas notiek šo keramzīta podu iekšpusē. Šo pašu puķi pagājušo gadu vairākas reizes nofotogrāfēju no visām pusēm un ieliku Draugos savā galerijā, tur redzams arī sakņu apvītais pods.

Inese

Postby Inese » Sun Mar 18, 2012 1:32 pm

Paldies par informaciju! Viela paardomaam.

Return to “Katlejas”