Milzu K A T L E J A S izstādē

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Re: Milzu K A T L E J A S izstādē

Postby dacepurvina » Tue Apr 17, 2012 8:32 am

Vienu milzu katleju arī es atvedu, izaicinājums ir liels, bet šo ziedu var labi saskatīt, nav jāņem palīgā lupa vai mikroskops, lai papriecātos. Vispār pēc nosaukuma tas ir starpsugu hibrīds Lc.Taida Swan "Swan"
Attēls
CA02315
Lc. Taida Swan "Swan"
( Lc. Mildred Rives x Lc. Spring Squall )
Color:
White
Propagation:
Mericlone
Season:
Winter, Spring
Fragrance:
Yes
Flower Size:
Large

lerija
Pievienojies: Sun Mar 25, 2012 8:13 pm

Postby lerija » Tue Apr 17, 2012 11:52 am

Šo skaistumu nepamanīt nu nekādi neizdosies... Turam īkšķus!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Apr 30, 2012 3:22 pm

Nu re, nepagāja ilgs laiks un uzziedēja viena no Budapeštas atvestā lielziedu katleja. Tur, protams, nav nekādi mani nopelni.

Bet katleja ir grandioza. Ko darīt ar viņu tālāk domāšu pēc noziedēšanas, bet šobrīd tas ir kaut kas fantastisks. Izstādē jau tās bija daudz un tāpēc tik ļoti neizcēlās, bet ja mājās ir tāda viena, tad ziedi izskatās trakoti efektīgi.

Lai kaut cik varētu saprast mērogus, tad baltais kašpo, kurā šobrīd atrodas augs un kurš ir redzams bildes apakšā ir ar 14 cm diametru un tajā brīvi ievietojas parastais standarta 12 cm pods (tas ir parastā falenopšu poda izmērs). Paša zieda izmērs ir apmēra 16-17 cm platumā. Dzīvē krāsa ir ļoti skaista tumši violeta, samtaina un piesātināta. Lūpa ir filigrāni kruzuļota. Vispār ievērtējiet paši. :)

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Mon Apr 30, 2012 3:25 pm

Šī ir BLC 'King of Taiwan' vai kaut kas tamlīdzīgs no Waterorchids.

Te bildes citā rakursā un vairāk tuvplānā.

Attēls

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Mon Apr 30, 2012 3:29 pm

Jāpiezīmē, ka tā arī ļoti patīkami smaržo no rīta puses. Ne tik spēcīgi kā mans otrs smaržīgais izstādes hibrīds, bet pietiekami jūtami.

Te vēl dažas bildes uz baltā fona. Ņemot vērā to, ka man nav bieži pieejamas tādas fotomodeles, izplosīijos ar fotoaparātu uz dažādiem foniem. Te baltais variants. :lol:

Attēls

Attēls

Attēls

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Tue May 01, 2012 10:26 am

Nu man prieks, ka sakuplo katleju fanu pulciņš. Cik šādas katlejas Budapeštā maksāja?
Dace. Man Tava katleja vai vismaz viņai ļoti ļoti līdzīga ir zem cita nosaukuma.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue May 01, 2012 4:02 pm

ir, ir arī katleju fanu pulciņš :)
šāds, savukārt ir mans Budapeštas guvums (lai arī nav miiiilzu pankūka, toties ir ļoti skaists krāsojums. Šo hibrīdu es 'nošpikoju' no Ukrainas meitenēm, redzēju bildes 2010.gadā, pēc iepriekšējā gada Drēzdenes pirkuma. Vienkārši fantastiskas krāsas.) un te pēkšņi - Budapeštā stāv šis brīnums acu priekšā ar jau pamatīgi piebriedušu pāksti!

nosaukumu piemirsu, bet vecāki bija C.Intermedia coerulea x Lc. Mini Purple
Attēls

p.s. Floksīt, ja gadījumā Tu jautā - jā, šī katleja smaržo, mazliet, bet jūtami. Bet Tava pankūka gan ir brīnišķa, tur var apbrīnot katru detaļu - no ziedlapiņas līdz lūpai!

Flokse

Postby Flokse » Tue May 01, 2012 6:56 pm

Egon, tak arī mums pārējiem patīk katlejas. Tikai nevienam citam te nav tādas lieliskas ilggadīgas katleju kolekcijas, ar kuru palepoties. :lol:
Budapeštā šīs katlejas maksāja 15 EUR, pie tam man pietrūka pāris eiro sīknaudā, bet tie pārdevēji bija tik laipni, ka atdeva pa kādiem 13 EUR. (Izstāžu pluss ir arī iespēja kaulēties par cenām, bet es to patiesībā nemāku pielietot.)

Inga, tava zilā ir ļoti skaista.
Vispār tur bija vairāki interesanti un pievilcīgi katleju hibrīdi. Man šobrīd zied vēl viena, bet par to uzrakstīšu kādu citu dienu.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue May 01, 2012 11:46 pm

Egon, manējā zilā katleja bija 20 Eur. Tā arī tās cenas piem., WaterOrchids bija 15-20 EUR par pieaugušu augu.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed May 02, 2012 3:56 pm

Egon, mana katleja maksāja 15 eiro un attēlu atradu internetā pēc nosaukuma, kas bija pievienots pirkumam.

Return to “Katlejas”