Milzu K A T L E J A S izstādē

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Milzu K A T L E J A S izstādē

Postby egons » Thu May 03, 2012 10:06 am

Nu tad jau cenas vairāk kā draudzīgas. Purple piedāvājumos ir virs 20 eiro un vispār zilajām cenas turas augstas.
Jā, kaulēšanās iespēja ir laba lieta, tā mēs Drēzdenē labi iepirkām tolumnijas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue May 08, 2012 5:44 pm

Turpinot tēmu par šīm katlejām, man ir ļoti praktiskas dabas jautājums visām pārējām pankūku īpašniecēm. Pašlaik šī katleja ir iebakstītas sfagnu sūnās. Līdz ziedēšanai man to negribējās traucēt, bet tagad es nevaru izdomāt, ko darīt tālāk - pārstādīt to klasiskajās mizās vai tomēr mēģināt apgūt katleju audzēšanu sfagnos. No audzēšanas sfagnos man mazliet bail, jo nav praktiskās pieredzes.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed May 09, 2012 7:57 am

Ziņoju, ka arī mana "pankūka" uzziedēja. Man ir tāda pati kā Floksei :)
Par pārstādīšanu es arī vēl domāju.Ir liels vilinājums pamēģināt iestādīt sfagnu/mizas maisījumā māla podā, kā to bieži var redzēt darām krievu forumos. Tas varētu būt labs risinājums ziemā dzīvokļa sausā gaisa apstākļiem. Tomēr vēl domāju...

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed May 09, 2012 8:24 am

vai es arī varu pretendēt uz 'pankūkas' statusu? (t.i. mana katleja) :D
lai gan mazāka izmēros, tomēr pirkta tajā pašā stendā, no tā paša piedāvājuma un tieši tāpat iebakstīta sūnās.

es vēlreiz pārjautāšu Ukrainas meitenēm, kuras jau vairākus gadus aizraujas ar katleju audzēšanu māla podos ar gandrīz 100% sfagnu substrātu. Tie ziedēšanas rezultāti bija iespaidīgi.... viņām katlejas zied kā izstādē, ļoooti kupli.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed May 09, 2012 10:20 am

Lūdzu pajautā gan! Mani šī doma jau kādu brīdi neliek mierā, jo nespēju ziemā viņām nekādus jēdzīgus apstākļus nodrošināt.

Flokse

Postby Flokse » Wed May 09, 2012 11:05 am

Inga, varbūt tev krājumā ir kāds links par pieredzi katleju audzēšanā sfagnos?

Dace, forši, ka arī tava pankūka zied. Ja vari, tad iemet te arī savējās bildes.

Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Postby Ineta Freimane » Wed May 09, 2012 9:39 pm

Jā meitenes, dilēma Jums ir liela. Mana mazā un neprašas pieredze ir skumja. Pagājušo gadu no Drēzdenes atvedu līdzīgu skaistuli kā Ingai - Lc. Mona Pink "Hiromi" (Lc. Pri Pri x L. Mini Purple). Iebakstīta tāpat tīrā sfagnā ar skaistu pāksti, uzziedēja. Pēc noziedēšanas vēl kādu laiku palika tāpat, tad sāku baiļoties vai mācēšu tikt galā ar to audzēšanu sfagnā. Izdomāju vidusceļu, pārcēlu lielākā dodiņā kur apakšā un apkārt sabēru priežu mizu gabaliņus (gabaliņu lielums apmēram 0,5 x 0,5 cm) lai vairāk tiek klāt gais. Lēju cik nu minimāli iespējams, brīžiem podiņš no viegluma gāzās riņķī. Nosākuma likās ka būs labi, jo izdzina arī jaunu dzinumu, bet ātri vien mani prieki beidzās. Jaunais dzinums apstājās savā attīstībā, tuberīdiji viens aiz otra sāka čokuroties. Beidzot saņēmos un vilku visu ārā no tās sfagnas - apžē, apžē kāda bēdu ieleja. Visas saknes kas bija sūnā beigtas un pagalam sapuvušas (sfagna podiņa vidū bij tā sablīvēta ka knapi dabūju visu to vaļā) , tās trīs mazās gaisa saknītes tik dzīvas. Mēģināju glābt bet liekas ka par vēlu atjēdzos, jo nu jau visas lapiņas ir pagalam sakaltušas un nevienas dzīvības pazīmes. Vēl jau pagaidīšu bet cerība šoreiz izskatās maza. Tānu man izgāja ar to sfagnu. Tā kā domājiet prātīgi.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed May 09, 2012 10:14 pm

Ineta, viena būtiska atšķirība ir gan, audzējot sfagnos - vajadzīgi sacaurumoti māla podiņi. Tur vis tā sāls, ka neglazēts māls smuki uzsūc lieko mitrumu un neveidojas purvs sakņu kamola iekšienē.

Dace, Flokse,
Viktorijai šodien aizrakstīju, viņa pabeigšot kādus tur darbus un brīvā brīdī mūsu 'Friends page' ierakstīšot savu pieredzi ar sfagniem, apkuri un māla podiem.
reku, atļaušos ielikt viņas šodien atsūtīto tik tikko plaukstošās lēlijas bildīti;

Attēls

L. tenebrosa

P.S.!!! izrādās mana zilā katleja smaržo!!! šodien sanāca pa dienu būt mājās un saulē jutu, ka kaut kas virtuvē spēcīgi smaržo pēc labās kosmētikas :) eju tuvāk - izrādās tā mana zilā pankūciņa!

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Thu May 10, 2012 8:03 am

Mana katleja bija ievietota nabadzīgā priežu mizu maisījumā, pašreiz viņai ir parādījušies divi jauni dzinumi un sakņu redzamajā daļā jauns saknes dzinumiņš. Arī man liekas, ka vajadzētu pārstādīt, tik nevar saprast kādu substrātu labāk izvēlēties. Ar sfagnu sūnām mana iepriekšējā pieredze ir visai bēdīga.

Flokse

Postby Flokse » Thu May 10, 2012 5:49 pm

Ineta, paldies par dalīšanos pieredzē. Būs ko padomāt.

Inga, jebkurā gadījumā būs interesanti iepazīties arī ar ukraiņu meiteņu pieredzi. Māla podu es cerams dabūšu un varētu iesākumā paeksperimentēt ar kādu no Depo katlejām. :)

Dace, ja kaleja ir bijusi mizās, tad es droši vien to pārstādītu tādā pašā substrātā. Visas citas katlejas man ir parastajās mizās. Vismaz tā izskatās. :)

Return to “Katlejas”