Cattleya skinneri / Guarianthe skinneri

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Cattleya skinneri / Guarianthe skinneri

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:39 pm

Botāniskās katlejas man patiešām vēl ir maz. Lai gan daudzas no tām ir ļoti skaistas un smaržīgas, tomēr nedaudz baidos vai man pieejamajos audzēšanas apstākļos tās jutīsies labi un ziedēs. Tomēr pamzām pa kādai sāku tās ieviest. Tā jau otro gadu man ir Cattleya skinneri vai, pareizāk sakot, nu vairs ne gluži katleja, bet Guarianthe skinneri no Itālijas.

Guarianthe skinneri ir pavasarī ziedoša orhideja un tā ir arī Kostarikas nacionālā puķe, pie tam pelnīti. Ziedošas Guarianthe skinneri ir patiešām ļoti krāšņas. Savvaļā tā ir sastopama Centrāamerikas kalnienēs. Tai ir daudzas varietātes ar dažādas nokrāsas ziediem.

Šī katleja pie manis ziedēja jau pirmajā gadā, bet tad tā jau bija saņemta no audzētavas ar jauno dzinumu. Pagājušajā gadā Guarianthe skinneri izveidoja trīs jaunus tuberīdijus, kuri visi bija ar pākstīm. Pie tam pākstis izveidojās jau vasarā, bet rudenī nokalta. Es pat mazliet saskumu, jo domāju, ka tā visdrīzāk šogad neziedēs, jo lai gan dzinumi bija spēcigi, tomēr pavasarī pākstis neizrādīja ne mazākās dzīvības pazīmes. Tomēr, kamēr mēs bijām Budapeštā, guarianthe bija mazliet pārdomājusi un izveidoja vienu ļoti skaistu ziedkopu ar pieciem ziediem. Tā īsti es vē šo orhideju neesmu izkodusi, bet izskatās mazliet cerīgi, ka tā pie manis varētu ziedēt arī turpmāk.

Attēls

Flokse

Re: Cattleya skinneri / Guarianthe skinneri

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:42 pm

Šai vairs ne katlejai ir ļoti interesantas formas lūpa - tāda kā maza taurīte ar baltu viducīti. Ziedi ir vidēji lieli - apmēram 8 līdz 9 cm.

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:44 pm

Kā jau orhidejai, kas ir radniecīga katlejām, ziedi tai ir ļoti eleganti un graciozi.

Attēls

lerija
Pievienojies: Sun Mar 25, 2012 8:13 pm

Postby lerija » Sun May 06, 2012 6:47 pm

Pasakaina skaitule! "Taurīte vien ir ko vērta! Vai dabā arī tai ir tik koša krāsa?

Flokse

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:48 pm

Guarianthe skinneri no rītiem diezgan spēcīgi smaržo. Tās aromāts ir salds un no tiem, kurus mēs dažreiz apzīmejam kā pieneņu smaržu.

Attēls

Attēls

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:52 pm

Lerija - paldies! Jā, arī dabā tai ir ļoti spilgta un intensīvi koša violetā krāsa. Patiesībā bildēs bija pat īsti neizdevās panākt to, lai tonis būtu tikpat košs kā dzīvē. :)
Guarianthe skinneri blakus esošais parastais rozā falenopsis salīdzinājumā ar tās izteiksmīgo krāsu šobrīd izskatās blāvi pelēks. :lol:

Flokse

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 6:58 pm

Lai būtu saprotamāks, uz ko vajag tiekties audzējot šo orhideju, ielieku arī Guarianthe skinneri bildi no Budapeštas izstādes. :lol:

Attēls

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sun May 06, 2012 7:19 pm

Tas skinnerem ir raksturigi ka pakstis izveidojas jau vasaraa, tad sazhuust un tikai pec tam zied. Taa esmu lasijusi. Ljoti skaista, apsveicu!!!

Flokse

Postby Flokse » Sun May 06, 2012 8:13 pm

Inese, paldies! Par to, ka tās nokaltē pākstis, es arī lasīju. Bet dzīvē šie orhideju izgājieni var pabojāt nervu sistēmu, jo šoreiz tās pākstis nokalta tā, ka palika pilnīgi melnas. Tās visu ziemu izskatījās ļoti nepatīkami un pat nedaudz pārmetoši. :lol:

incis
Pievienojies: Tue May 24, 2011 12:27 pm
Atrašanās vietas: Ogre

Postby incis » Mon May 07, 2012 11:56 am

Fantastiska, ļoti, ļoti skaista! Un krāsa!!!! Vienkārši apburoša! :))

Return to “Katlejas”