Sophronitis cernua

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Sophronitis cernua

Postby Inga » Thu Jul 19, 2012 8:08 am

atzīšos - es iesaistījos starptautiskā virtuālā projektā, kas varētu saukties apmēram "Audzējam kopā Sophronitis cernua".

Noteikumi: divu mēnešu laikā jāsagādā sev jauns augs no audzētavas pēc saraksta. Eiropā tieši trāpījās Orchids&More (paldies, Dacei!). Augs jānobildē saņemšanas dienā ar redzamu audzētavas etiķeti un jānosūta organizatoriem. Tālākais - katrs pats cīnās kā māk un reizi pa reizei atraksta kā sokas, projekta vadītājs apkopo un biegās skatās, kas sanācis - pēc gada, pēc diviem, pēc trim.

Nolēmu, ka ievietošu savu augu arī te, varbūt kādam jau ir pieredze ar šo mazulīti. Jūsu komentāri laipni gaidīti!

Tad nu tā: jūlija sākumā mans augs no OM izskatījās šādi. Viņš ir tik sīciņš, ka ļoti glīti ietilpa orhideju bēbīšu mājā.
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Sophronitis cernua

Postby dace » Thu Jul 19, 2012 1:38 pm

Lai veicas! Padalies arī te ar iespaidiem un atziņām. Mazulītis tiešām bija ļoti jauks, tīri vai sagribējās arī man tādu :)

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Thu Jul 19, 2012 11:07 pm

Tieshaam miligs! Lai veicas!!!

Inga

Postby Inga » Mon Jul 23, 2012 8:31 am

Paldies, meitenes!
varu padalīties:
1) amerikā uznākušais karstuma vilnis dažiem dalibniekiem sagādā pamatīgas raizes, mazie biezlapainie audziņi izsūt, jo bez ūdens nevar, bet mitrais / karstais gaiss neelpo nemaz
2) Zviedriem klājas laikam vislabāk
3) Par Latviju neko nevaru pateikt, jo esmu tikai viena, un audziņš tikai nesen pie manis. (Citi sāka jau maijā)
4) Vēsākajos štatos, Francijā, Vācijā - tur lielākai daļai jaunie dzinumi jau skaidri saskatāmi un sāk augt jaunās saknītes.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Mon Jul 23, 2012 9:33 am

Lai veicas!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Jul 23, 2012 4:17 pm

Interesants projekts. Sophronitis jau arī nav no vieglākajām orhidejām. :)
Inga, varbūt šeit vari ielikt linku uz konkursa tēmu - ja nu mums sagribas palasīties par starptautisko pieredzi.

Inga

Postby Inga » Wed Jul 25, 2012 12:36 pm

Droši, reku - i :)
Te būs no tās vietas, ko es stāstīju - kad jau aptaujā ir izvēlēts viens augs: Soph.cernua
Iepriekšējās diskusijas, kur mēs strīdamies par to, kuru augu labāk ņemt projektā, nav interesantas un laikam aŗi ir nogrimušas kaut kur nebūtībā.

http://www.orchidboard.com/community/me ... 012-a.html

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Sep 26, 2012 10:11 pm

Inga, pastaasti kur turi savu smukuli? Man nejaushi taadi uzradaas divi. Coccinea un mantiqueira. Abi dziivojas orhidaarijaa, bet uz nakti njemu laukaa un lieku pie atveerta loga, veesumaa. Ilgi jau taa nekjeemoshos, laikam. Nevaru saprast vai vinjiem orhidaarijaa ir ok, vai nav. Nav vel pietiekami ilgi man tie augi lai spriestu. Bet negribas mocit ja nu shiem tur par karstu. Jaunie dzinumi vienam pat 13!!! Tu te raksti ka amiishu soproniishiem nepatika mitrs un silts. Kaads tad? Nu tak jau ne masdevaliju galaa?

Inga

Postby Inga » Wed Sep 26, 2012 10:47 pm

Inese, manējā apstākļi Tavējiem laikam nederēs. Kā laikam zini, cernua ir vienīgais no sophronitis, kas iztur siltas temperatūras.T ā kā man jārūpējas gk par labu gaismu un vēja pūsmu, tad pārāk neiespringstu ar temperatūrām. Orhidārijā gan nelieku, vismaz pagaidām. Turklāt, šis man joprojām sēž karantīnā, jo dabūju tikai jūnijā. Iekarināts lielā stikla traukā, gaisma no dienvidiem, vējš no datora ventika. Nu tā apmēram. / atbrauksi, redzēsi/
Pamatā nekas dižs nenotiek, tikai pa kādam jaunam dzinumam nāk klāt.

p.s. Oktobra trešajā nedēļā gan pārliku orhidārijā, bet manējā nav tik silti kā Ineses (ja atceros pareizi tu rakstīji, ka ap 27-28*C)

Inga

Postby Inga » Tue Oct 23, 2012 1:47 pm

mums jaunumi ;-)
Attēls

Return to “Katlejas”