Encyclia hibrīdu prasības

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Encyclia hibrīdu prasības

Postby dace » Thu Oct 17, 2013 3:16 pm

Un ne tikai encikliju. Man nav īsti skaidrs, kas jāņem vērā izvēloties hibrīdu audzēšanas apstākļus, ja vecākiem šie apstākļi ir gluži pretēji. Piemēram, mans gadījums. "Paklupu" uz enc. vittlina un enc.cochleata hibrīdu. Pirmajai nepieciešama vēsa/auksta ziemošana ar ļoti ierobežotu laistīšanu. Otrai - mēreni silti apstākļi un vienmērīgs mitrums visu gadu... Kā izdarīt, lai "vilks paēdis un kaza dzīva" :roll:
Otrs hibrīds, kas man ieviesies šovasar ir catt.leopoldii x enc.mariae. Stāsts ļoti līdzīgs - katleja ir siltummīle, enciklija vēlas ziemā pagulēt vēsumā...
Vai ir kādam pieredze ar šādām, it kā nesaderīgām kombinācijām?

dace

Re: Encyclia hibrīdu prasības

Postby dace » Fri May 23, 2014 9:30 am

Nu re kā, varu pati ar sevi parunāties :D Pēc pusgada, protams, nekādus secinājumus izdarīt vēl nevaru, bet fakti ir šādi. Enc.cochleata x vittelina ziemoja kopā ar Enc.vittelinu diezgan ekstremālā vēsumā ( 5-10 grādu temperatūrā) un tagad smuki audzē ziedkātu. Cat.leopoldii x Enc.maria ziemoja stipri siltākas apstākļos (ap 20-22 grādos), pabāza pāksts snīpīti no lapu viduča un to ātri nokaltēja. Jāpiebilst, ka šim augam es uz ziedēšanu nemaz necerēju, jo viņš vēl stipri neliels, kaut arī tika pirkts kā pieaudzis. Nu tā kaut kā.
Turpinājums sekos... Citu gadu :)

Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Postby Ilze » Sat May 24, 2014 12:08 pm

Mums Enc. vittelina arī ziemo aukstajā mājā un jūtas labi, iepriekšējo mēģinājām katleju mājā uz grīdas, laikam tomēr bija pa siltu un aizgāja citos ziedēšanas laukos.

dace

Postby dace » Sat May 24, 2014 3:26 pm

Ilze, man arī vittelina, citrina un maria ziemo diezgan ekstremālā aukstumā un jūtas ļoti labi. Vittelina vispār zied non-stopā, kamēr viens tuberīdijs zied, nākošais izaug u.t.t. Neskaidrības man ir par to, kā lai zina, kura no vecāku īpašībām pārmanto primārais hibrīds.

Return to “Katlejas”