Neliela auguma, smaržīga un viegli uzziedināma katleja

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Neliela auguma, smaržīga un viegli uzziedināma katleja

Postby Flokse » Wed May 11, 2011 5:41 pm

Tā kā briest pasūtījums no Itālijas ar visām ar to saistajām nežēlīgajām izvēles mokām, tad man sagribējās parunāt par katlejām.
Apmēram ir skaidrs, ka man tā kā derētu vēl kāda neliela vai vidēja auguma, bet obligāti ļoti, ļoti smaržīga katleja. Būtu labi, ka arī viegli uzziedināma. Krāsai pat nav nozīmes, bet patiktu palieli ziedi ar izteiksmīgu formu. Varētu būt arī hibrīds.:D

Nu lūk, varbūt jūs te varētu padalīties ar savu pieredzi ar īpašumā jau esošajām katlejām - vai tāda maz eksistē realitātē, vai arī ir tikai mana fantāzija? Varbūt pat varat man ieteikt kaut ko konkrētu. :)

Flokse

Re: Neliela auguma, smaržīga un viegli uzziedināma katleja

Postby Flokse » Wed May 11, 2011 5:42 pm

Ā, te jūs varētu uzrakstīt arī par savām sapņu katlejām. :)

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed May 11, 2011 5:53 pm

Iesaku Cattleya Green Emerald - smaržo, vidēja lieluma, ļoti viegli audzējama, zied 2 x gadā pie optimāliem apstākļiem.
Attēls

Flokse

Postby Flokse » Wed May 11, 2011 6:28 pm

Paldies, Inese!

Šī katleja izskatās ļoti simpātiska.:)
Kād jums ir pieredze ar C. intermedia? Tā arī izsaktās vidēja izmēra. Vai bija grūti uzziedināt?

Inese

Postby Inese » Wed May 11, 2011 7:30 pm

Attiecībā uz intermedia es neko daudz pateikt nevarēšu. Man viņa ir tikai kopš pagājušā rudens. Uzziedēja pati no sevis. Ziedēšana nav pilnīga par cik ir tikai 1 zieds. Un arī ziedošajam dzinumam ir tikai viena lapa, kaut intermedia ir divlapu katleja. Tā kā viņa droši vien vēl ir stresā no apstākļu maiņas utt. Es neko nedarīju tā labā, pagaidām cenšos viņu tikai iepazīt, augšanas ciklu utt. Vispār intermedia ir vismazākā no manām katlejām. Bet viņai ir tendence izplesties horizontāli.

Flokse

Postby Flokse » Thu May 12, 2011 6:29 pm

Paldies par informāciju! Auguma dēļ es mazliet metu aci arī uz intermēdijām.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu May 12, 2011 11:18 pm

Inese, ļoti simpātiska katleja!
Flokse - nu, kā, šī neuzrunāja? es vēl esmu uzlikusi aci uz intermeja balto varietāti.

un vēl šitādu varētu: Cattleya granulosa http://digilander.libero.it/uparis/imma ... anulos.jpg

Inese

Postby Inese » Thu May 12, 2011 11:39 pm

Granulosa arī ĻOOOTI simpātiska!

Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Postby Ineta Freimane » Tue Jun 21, 2011 4:00 pm

Tātad, pēc Ingas ieteikuma pāreju uz šo sadaļu par manu Apple Blossom.
Atvedu jau daļēji ziedošu (viens ziedkāts noziedējis, trīs pusziedā un ceturtais lielos pumpuros) šo pavasari no Drēzdenes. Ziedēja vēl ilgi, pēdējie ziediņi nokrita tikai maija beigās vai jūnija pirmajās dienās. Smaržoja maigi - skaisti, tākā pēc rozēm ar mazu ābolu smaržas piejaukumu, vieglu aromātu varēja just vai visu dienu bet dienas viducī stipri vairāk.
Tagad jau sāk dzīt 4 jaunus dzinumus. Turu viņu vēl salīdzinoši karantīnā un istabā, jo pie manis siltas naktis bij tik tās 4-5 karstās dienas, dažbrīd naktī bija tikai +5 grādi un ir ļoti vējains. Mēsloju viņu katrā trešajā laistīšanas reizē, bet laistu salīdzinoši bieži - reizi 5-6 dienās jo cers ir ļoti liels. Podā man liekas ka ir vairāk sakņu nekā mulčas spriežot pēc tā cik ātri viņš paliek viegls un arī no ārpuses viņš jau ir stipri pārkāpis pāri poda malām. Pagaidām ir tā, mēģināsim saprasties un tad jau redzēs.
Pievienotie faili
Drez K.jpg
DR Katl.jpg

Flokse

Postby Flokse » Wed Jun 22, 2011 1:07 pm

Ineta, šī ir patiešām skaista katleja. Vai jūs varētu, lūdzu, uzrakstīt arī to cik apmēram augsts ir pats augs (centimetros)?

Return to “Katlejas”