Masdevālija - pārsteigumu puķe.

Dracula, Dryadella, Lepanthes, Masdevallia, Pleurothallis, Restrepia un to hibrīdi
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Masdevālija - pārsteigumu puķe.

Postby egons » Sun Jun 05, 2011 11:14 am

Tās sagādā gan prieku, gan raizes. Labie pārsteigumi ir kaut kas jauks un krāsains, sliktie viņu uzņēmība pret dažādajām sēnēm un citām riebeklībām. Dēļ uzņēmības uz sēnēm man viņas visu laiku saņem pastiprinātu uzmanību. Sākums bija bēdīgi slavanais Roellkes Sommerfest pasūtījums, pēc kura veiksmīgi pazaudēju pilnīgi visas savas iepriekšējās un atsūtītās masdevālijas un drakulas. Tagad palēnām sāku atkal apaugt ar šīs grupas puķēm. Sekmes dažādas, cita aug un zied, cita ne visai. Postā gan vēl neviena nav aizgājusi. Bet te gan lielāka loma ir tam cik veselus vai slimus augus mēs iegūstam. Par agrāk nebijušo, bet nu jau daudziem pazīstamo no Filipīnām ievazāto sēni tagad zina daudzi un masdevālijas tai patīk īpaši.
Man masdevālijas aug sacaurumotos māla podos, priežu mizā + jumta sūna, pašlaik visas dzīvo laukā, ziemā zel galda siltumnīcā. Drakulas aug savā bluķī, kura apakšmala stāv visu laiku ūdenī. Izskatās, ka viņām patīk šis sūnainais klucis.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Masdevālija - pārsteigumu puķe.

Postby Inga » Tue Jun 07, 2011 12:59 am

Man šogad arī sērga ar masdevāljām. Turklāt - visām, arī tām pāris, kas pie manis ir visilgāk. Sāku domāt, ka esmu arī ievazājusi slaveno draņķibu, atvedot vienu augu no Vācijas 2009.gadā.

Sandra
Pievienojies: Thu Mar 17, 2011 7:34 pm

Postby Sandra » Tue Jun 07, 2011 8:09 am

Man ļoti, ļoti patīk masdevālijas, bet diemžēl izskatās, ka viņas tiešām ir ļoti uzņēmīgas pret sēni. Viena man tā aizgāja bojā vēl aizpagājušajā ziemā. No šīgada pasūtījuma atsūtītās masdevālijas vēl kaut kā turās, neskatoties uz visām pleķainām lapām un tumšajiem kātiņiem, bet sliktākais, ka šī sēne acīmredzot tikusi līdz pleionēm - sabrūnēja kātiņi, lapas nokrita un mazie sīpoliņi izčākstēja. Nav vairs skaistā "mauriņa" - kā Inga to nosauca. Vai varētu būt, ka pleiones arī uzņēmīgas pret sēni?

Inga

Postby Inga » Tue Jun 07, 2011 7:28 pm

es nezinu kā ar uzņēmīgumu, tur Floksei būtu ko teikt, bet nu sēnes ir ļoooti nepatīkama lieta - izplatības un lipīguma ziņā. Daudzos ārzemju forumos lasu, ka, ja augs nav īpaši vērtīgs, un slimība ir jau acīmredzama, pārņēmusi vairāk kā 30% auga, labāk esot atteikties no auga, vai, sliktākajā gadījumā izolēt citā telpā, ofisā u.tml.
Tāds bēdīgs stāsts.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Jun 08, 2011 6:57 pm

Nu jau būsim ātri un veikli aizpeldējušas prom no masdevāliju tēmas, bet par pleionēm runājot man ir nopietnas aizdomas, ka arī tās ir sēņu ieņemīgas, jo to lapas ir samērā paplānas un tām jau ģenētiski ir ieprogrammēts kalpot samērā īsu periodu - jau pēc dažiem mēnešiem tām ir jāuzsāk pasnahrenizācijas process un jānobirst. (Man tās lapmetošās orhas vienmēr uzdzen tādu neomulīgu sajūtu tajā brīdi, kad sākas viņu lapkritis. :D Otrs tāds pats ķēms ir tas sīkdendrobijs, kurš pirmo reizi nodzeltēja un nometa gandrīz visas lapas, kamēr gaidīja uz savākšanu pie Ingas. :)

Inga

Postby Inga » Thu Jun 09, 2011 11:18 pm

Flokse, kā reizi gribēju jautāt, kā šim klājas.

egons

Postby egons » Mon Oct 03, 2011 11:15 am

Nu laikam sācies masdevāliju un drakulu "atmodas" brīdis, visu vasaru, lai arī bija visvēsākajā ārā vietā pie ziemeļu sienas, auga slinki. Pašlaik skatos saknes, lapas un ziedu dzinumi aug griezdamies. Pārsteigumu sagādāja viena praktiski nosprāgusi masdevālija, lapas nebija vairs neviena, nebiju izmetis pats nezinu kāpēc, tagad skatos, ka saradušies paliels čemurs ar sīkām 1-2 cm garām lapiņām, kuras noteikti ir masdevālijas lapiņas, ja sēklas nebūtu izkaisījis citur varētu domāt, ka sējeņi. Ar pirmo šī rudens ziedu beidzot mūs ir aplaimojusi viena no drakulām, nevarējām sagaidīt cik ilgi tas pumpurs pamps un nevērsies.

egons

Postby egons » Tue Jul 10, 2012 3:39 pm

Arī šogad patīkami pārsteigumi. Vai pie vainas šī gada vēsais pavasaris un vasaras sākums (īsta masdevāliju un drakulu vasara), vai arī sekojošais karstums un tā izraisītais šoks, bet daudzas dzen ziedkātus. Un ne jau pa vienam.

Return to “Masdevālijas”