Bellavallia

Dracula, Dryadella, Lepanthes, Masdevallia, Pleurothallis, Restrepia un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Bellavallia

Postby Flokse » Tue Aug 16, 2011 7:20 am

Esmu iegādājusies puķi, kurai ir pievienota šiltīte, uz kuras ir rakstīts nevis tikai "orhideja un nekādā gadījumā nemēģiniet to lietot uzturā", bet "Bellavallia ® (exclusiv by neon)". Un tālāk seko kaut kāds garš teksts vāciski - kā viņu kopt. Baigais slinkums tulkot, bet cik es saprotu, tad tā tak masdevālija parastā vien ir - tikai mārketinga prasībām atbilstošā noformējumā. :)

Vienkārši gribēju apjautāties - vai tās bellavallia ir kaut kāda masdevāliju hibrīdu grupa? Un jāapietas taču ar viņām ir tāpat kā ar masdevālijām?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Bellavallia

Postby Inga » Tue Aug 16, 2011 10:51 am

es arī pagūglēju un arī nonācu piesecinājuma, ka tas ir tikai Tradename vienai hibrīdu grupai (līdzīgi kā cambria), bet pie reizes piegūglēju, ka man arī tādu vajag!!!
jo - 2010, gada Esenes izstādē augs bijis absolūts uzvarētājs tieši savu īpašību dēļ - ilgziedēšanas ziņā un dažādās krāsu gammas dēļ!

n the opinion of the experts, the most attractive
"Blossoming House Plant" is the Masdevallia hybrid 'Bellavallia', exhibited
by NEON - New European Orchid Network (grower: Hassinger
Orchideen, Wiesbaden). The orchid stands out due to its unusual
appearance with an interplay of wideranging colours and a long
blossoming time.

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 16, 2011 1:04 pm

Inga, tas ir tik jauki, ka kāds pagūglē manā vietā. :)
Nu un tēmu par to, kur šitas brīnums ir nopērkams tu noteikti jau lasīji.

Inga

Postby Inga » Tue Aug 16, 2011 10:29 pm

Flokse, ..nu, nu - nesaki, ka nesaprati mājienu (protams, ka tēmu lasīju, bet zinu arī, kurš tur tuvāk dzīvo) D

Flokse

Postby Flokse » Fri Aug 19, 2011 3:48 pm

Tā kā man galīgi nav pieredzes ar masdevālijām, tad tomēr gribu šo to pajautāt zinošākai tautai. Konkrētajai bellavālijai uz etiķetes bija rakstīts, ka ieteicamā temperatūra ir 18 līdz 22 oC. Cik saprotu, tad tas nozīmē, ka tā pieder pie tādām nosacīti siltām masdevālijām un nav jācenšas viņu akurāt nosaldēt?

Vēl interesanti ir tas, ka šamā ir iebakstītas sfagnu sūnās. Vismaz tā izskatās no ārpuses un attiecīgi būs jāmēģina to nepārlaistīt. Vai masdevālijas parasti audzē sūnās?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sun Aug 21, 2011 11:16 am

Man masdevālijas ir smalkā priežu mizā, kas nosegta ar jumta sūnu. Pagājušo rudeni no Berlīnes atvestās arī bija un vēl joprojām aug sfagnos. Sfagni jau ir laba lieta, tikai prasa īpašu uzmanību laistot. Manas visas masdevālijas skaitās pie vēsajām, tā kā par silto nemācēšu neko teikt no savas pieredzes. bet vēl par masdevāliju tēmu, visas tiek turētas daudz maz vienādos apstākļos, visas vēsās, bet ir dažas no vienas firmas pirktas, kuras acīm redzami aug uz otru pusi. Nevar runāt par pārvešanas stresu, jo pie manis ir gandrīz 2 gadus. Zinu, ka pastāv tāda lieta, ka audzētavas savus nekondīcijas augus bieži atdod vai nu pilnīgi par velti vai par simbolisku samaksu orhideju entuziastiem vai vienkārši tam, kas gatavs tos savākt (līdzīgi pavasarī uzsāktajam orhideju atdzīvināšanas eksperimentam). Tā nu nemāku saprast vai būtu iepircies ar visu apčamdīšanu un piedevām izvēloties labākos augus.

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 23, 2011 10:58 am

Paldies, Egon!
Tās masdevālijas tomēr ir tādas - mazliet citādas kā flopši un dendrobijas. Bet nu, kas būs, tas būs. :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Aug 23, 2011 11:11 am

Flokse,
Es arī esmu kļuvusi par Bellavallias laimīgo īpašnieci! Tā kā man ir maza nojēga par masdevālijām, varēsim mēģināt kopā saprast kas šīm vajadzīgs:)). Uz tās etiķetes ir tradicionālais apraksts, ka jāaudzē gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros, 18-22 grādu temperatūrā, starp laistīšanām substrātam ir viegli jāizžūst, jāmēslo ar vājas koncentrācijas šķīdumu no marta līdz septemblim. Vārdu sakot, man tas viss nevieš lielu uzticību, jo manuprāt arī falenopšiem un dendrobijiem ir tieši tādi paši apraksti...

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 23, 2011 11:44 am

Dace, apsveicu. Varēsim šamās kopīgi spīdzināt un salīdzināt iegūtos rezultātus. :)

Inga

Postby Inga » Wed Aug 24, 2011 9:54 am

dace wrote:Flokse,
Es arī esmu kļuvusi par Bellavallias laimīgo īpašnieci!

kur Tu viņu pirki? buļļos? es arī sāku iekārot... eh, Zaļās sērgas sindroms nav beidzies, vai ne :D

Return to “Masdevālijas”