Bellavallia

Dracula, Dryadella, Lepanthes, Masdevallia, Pleurothallis, Restrepia un to hibrīdi
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Bellavallia

Postby dace » Wed Aug 24, 2011 10:10 am

Nē, aizdzinu kolēģi, kura dzīvo Jelgavā, uz pareizo veici ar sīki smalku instrukciju :D Bet domāju šodien aizkulties līdz Buļļiem, sen nav būts :D

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Aug 24, 2011 10:35 am

Uzmetīsi aci? moš tur aŗi ir?
starp citu, cik viņas maksāja parastā veikalā?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Aug 24, 2011 11:10 am

Parastajā veikalā viņas maksāja dārgi - 8.99 Ls. Un līdz šim vēl nebija nocenotas, lai gan vispār nocenoto orhu plauktiņš bija jau iekārtots un piepildīts ar nabaga miltoniopšiem. Tomēr plus ir tas, ka te viņas varēja apčamdīt un redzēt, ko tu pērc. Pasūtot no audzētavas, cena arī nav zemāka, bet kā pierāda mūsu sūrā pieredze, tad nevar zināt, kādā stāvoklī būs augs, kuru saņemsi. :(

Nu bāzē viņam vajadzētu būt lētākām.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Aug 24, 2011 11:32 am

Ziņoju, ka bāzē masdevāliju nav. Bija glīti un ļoti glīti kambrijveidīgie, kā arī viena ļoti interesanta katleja, bet tā kā šodien ir lielpircēju diena, tad bija baigās rindas un man nebija laika tajās stāvēt. Tā nu man ir laiks pārdomām līdz rītdienai...

Flokse

Postby Flokse » Sat Sep 24, 2011 10:08 am

Kā klājas jūsu bellavāliām? Manējā ir papūlējusies izdzīt pārīti ziedkātu un es tagad ar trīsošu sirdi vēroju vai tai izdosies uzziedēt līdz ziemas tumsai un nežēlīgajai apkures sezonai. :)

Kāda vispār ir pieredze - vai masdevālijas vispār mēdz ziedēt rudenī? Un pēc pieredzes apmēram cik ilgs laiks paiet no ziedkāta parādīšanās līdz ziedēšanai?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sat Sep 24, 2011 4:31 pm

Tā nu sanācis, ka manas sievietes ļoti regulāri sestdienās apmeklē Jelgavu un arī Valdekas TC, katru reizi tiek uzmests skatiens arī masdevālijām - bellavālijām, laikam ar savu interesi par šīm mazajām un neziedošajām orhidejām veikalniekiem ir radīts priekšstats, ka tās ir kaut kas īpašs. Nocenojas visas ziedus zaudējušās un arī vēl ziedošās orhidejas, bet šamās dzelžaini turas pie sākumcenas, šodien vēl bija 5 dabonamas, gan stipri pasausas. Protams, kuriozs bija arī šodien, kad meita un sieva runāja par ļoti skaistu cimbīdiju un saņēma pamācību, ka tā nav nekāda cimbīdija, bet gan orhideja un, ka viņa šai ziņā esot lietpratējs, jo mājas jau 3 gadus esot daudz tās otras orhidejas.
Flokse. Šobrīd man gandrīz visām masdevālijām un drakulām dažāda izmēra ziedneši. Citi komatiņi knapi redzami, citi jau plaukst. Tiešām neesmu sekojis līdzi attīstības augšanas tempiem. Es ceru, ka vismaz mēnesi vēl varēs dzīvot laukā.

Flokse

Postby Flokse » Sat Sep 24, 2011 7:33 pm

Egon, paldies ar atbildi. Es kaut kā biju iedomājusies, ka masdevālijas pārsvarā zied vasarā un uz rudens pusi met mieru. Bet tad jau pie jums visa lielā masdevāliju ziedēšana vēl ir priekšā.

Man izskatās, ka masdevāliju ziedkāti attīstās salīdzinoši ātri salīdzinājumā ar citām orhidejām, piemēram, falenopsim vajag apmēram trīs mēnešus no ziedkāta parādīšanās līdz ziedēsanai. Bet nu redzēsim kās notiks tālāk. Man ir ļoti interesanti pavērot kā uzvedas orhidejas, kuras man vēl nav bijušas. :)

Kā jums pārējiem arī masdevālijas vēl dzīvo laukā?

Vispār tas ir patiešām smieklīgi, bet tā kā arī es mēdzu regulāri apmeklēt minēto TC, tad jāatzīstas, ka katru reizi pārskaitu - cik masdevālijas tur vēl ir atlikušas un iečekoju vai tak beidzot nebūs nocenotas. Iespējams, ka kādreiz būs jāuztaisa orhideistu smieklīgāko dīvainību tops vai kaut kas tamlīdzīgs. :D

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sat Sep 24, 2011 8:21 pm

Man pashlaik zied masd.ventricularia, masd.regina, pumpuros masd.Falcata, masd.panguiensis, masd.constricta, masd.decumana un veel dazhas. Pa vasaru arii ziedeeja shaadas taadas. Manas veel dziivo laukaa un tagad ir sasparojushaas un uznjeemushas apgriezienus.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sun Sep 25, 2011 2:08 am

Flokse, mana belavālija pagaidām klusē.
Pārējās masdevālijas pēc sēņu kritiena sāk atkopties un izskatās, ka jūtas gandrīz ok, pat Masd.coccinea, kuru jau gribēju atdot labākiem laukiem, jo to vissmagāk skāra sēne, bij zaaudējusi 100% lapu, nesen skatos - 2 mazi cerīgi dzinumiņi.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sun Sep 25, 2011 9:59 pm

Inga wrote:Flokse, mana belavālija pagaidām klusē.
Pārējās masdevālijas pēc sēņu kritiena sāk atkopties un izskatās, ka jūtas gandrīz ok, pat Masd.coccinea, kuru jau gribēju atdot labākiem laukiem, jo to vissmagāk skāra sēne, bij zaaudējusi 100% lapu, nesen skatos - 2 mazi cerīgi dzinumiņi.

Nu kur Tev pacietiiba aukleeties???!!! Apbrinoju!

Return to “Masdevālijas”