Odontocidium- "Hansueli Isler"

Baptistonia, Brassia, Comparettia, Ionopsis, Lemboglossum, Lockhartia, Miltonia, Miltoniopsis, Odontoglossum, Oncidium, Osmoglossum, Psychopsis, Rodriguesia,
Rossioglossum, Tolumnia, Trichopilia u.c., ieskaitot hibrīdus
Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Odontocidium- "Hansueli Isler"

Postby Ineta Freimane » Sun Aug 21, 2011 11:16 am

Pateicoties Flokses ieteikumam, kā sameklēt savas mīlules īsto vārdu, atradu arī sava Tallinas tīģerīša vārdiņu "Hansueli Isler. Stāsts ir šāds:
Iegādājos viņu 2010 gada Tallinas braucienā, ziedošu. Pagājušo vasaru dzīvojās pa āru līdz pavēlam rudenim un novembra sākumā parādījās jaunais ziedkāts. Pirmo ziedu atvēra tieši 2011.g.1.janvāra rītā. Ziedēja un smaržoja skaisti un ilgi. Šovasar, dažādu apstākļu dēļ, ārā viņu nenesu, bet.... te nu sākas pats interesantākais.
Mēneša laikā ir sanākuši 4 ziedkāti. :shock: Pirmais ziedkāts ar 9 pumpuriem, otrais 7-8 pumpuri, trešais 5-6 bet ceturtais - tikai ar vienu. Pie tam 3. un 4. nāk no tuberīdija galotnītes, tur kur būtu jābūt divām lapām neviss ziedkātiem. Fantastika! Tik paliek jautājums, vai tas ir normāli?
Žēl ka neatplauks līdz foto konkursa sākumam. :(
Pievienotie faili
Tīģeris 4 kāti 1.jpg
Tīģeris 4 kāti 2.jpg
Tīģeris 4 kāti 3.jpg

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Odontocidium- "Hansueli Isler"

Postby Flokse » Sun Aug 21, 2011 3:47 pm

Jā, man arī ir nācies saskarties ar šādu parādību tieši pie odontocidiumiem. Man vairākus gadus ir odontocidiums Dorothy Wisnom 'Golden Gate' un tas šad tad mēdz tuberīdiju galotnēs izveidot vēl vienu tādu kā neizdevušos tuberīdiju, kas savukārt no savām sānu lapām dod vienu vai divus ziedkātus, kas izskatās, ka nāk no tuberīdija galotnes. Pie tam tas pats tuberīdījs dažreiz veido normālos ziedkātus, dažreiz nē. Man šķiet, ka šī parādība varētu būt saistīta ar kaut kādām temperatūras vai lastīšanas režīma novirzēm, bet tieši kādām es neeesmu pētījusi.

Bet varbūt vienkārši visi odontocidiumi šad tad tā dara. :)

Bet citādi, Ineta, izskatās, ka jums būs skaista ziedēšana. :)

Te būs manējā bilde ar dīvaino ziedkātu.
Pievienotie faili
Odontocidium Dorothy Wisnom 'Golden Gate'.jpg

Ineta Freimane

Postby Ineta Freimane » Sun Aug 21, 2011 4:11 pm

Flokse. Pēc tavis rakstītā skrēju pētīt savu. Padaroks, arī manejais izrādās, tur iekšā lapās, ir uztaisījis otru tuberīdiju, lielajam galā. Ziedkāti aug - 1. no normālā tuberīdija sāna (kā pieklājas), 2. no mazā tuberīdija sāna bet 3. un 4. no mazā paša gala. Vispār būs turpmāk šī skaistule jāpapēta.
Brīžiem jau liekas ka man gadās un es pievelku vai mani pievelk visādi neparasti augi. Nemāku laikam dzīvot pēc standartiem. :D

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Aug 21, 2011 5:29 pm

Ineta, nu nestandarts ir un paliek nestandarts. Bet starp mums laikam standarta cilvēki nav manīti - ja vispār tādi kaut kur eksistē. :D

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Aug 24, 2011 10:40 am

Ineta, nebēdā, ka neizplauks! Arī plaukstoša, puspavērusies orhideja ir ārkārtīgi fotogēniska! Nobildē tomēr, kaut taj'apašā 31.datumā pirms pašām konkursa beigām un sūti droši!

par dīvainībām runājot - manējais arī irīkojās līdzīgi, uz vecā tuberīdija vispirms uztaisīja mazu asniņu, es domāju, ka būs lapas, a nekā - jauns bumbulis, tam galā atkal kaut kas zaļš.. nu, domāju - būs kā krelles - bumbiņa un bumbiņas, Nea - izrādās ziedkāts! Toreiz norakstīju uz trako karstumu, galu galā pērn 7 nedēļas pēc kārtas bija kārtigi karsts!

Ineta Freimane

Postby Ineta Freimane » Fri Oct 07, 2011 9:46 pm

Nu atrādu pilnziedu savam tīģerim. Pirmie ziediņi bija kropli un nepilnīgi attīstījušies bet pārējie normāli.
Pievienotie faili
Web 07.10.2011 020.jpg
Web 07.10.2011 019.jpg

Return to “Oncīdiju un odontoglosumu grupa”