Gaisa saknes Miltoniopsim

Baptistonia, Brassia, Comparettia, Ionopsis, Lemboglossum, Lockhartia, Miltonia, Miltoniopsis, Odontoglossum, Oncidium, Osmoglossum, Psychopsis, Rodriguesia,
Rossioglossum, Tolumnia, Trichopilia u.c., ieskaitot hibrīdus
Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Gaisa saknes Miltoniopsim

Postby Kurma » Mon Mar 05, 2012 1:39 pm

Attēls

Vai vins alkst nokluut substraataa vai tiesi otraadi - meegina patekt, ka gruuti elpot?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Gaisa saknes Miltoniopsim

Postby Inga » Mon Mar 05, 2012 5:59 pm

man domāt, ka šis gan uzvedas gan jūtas pilnīgi normāli. Jaunā dzinuma saknes dodas vietā :)

Kurma

Postby Kurma » Mon Mar 05, 2012 8:08 pm

"dodas vietaa"= grib substraatu? Reizeem tie baltie diedzini apstaajas un nedodas vairs nekur. Taa ka drusku mulstu - plikas saknes ir labi vai slikti, paarstaadiit tagad vai labaak nemaisiities.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Mar 05, 2012 10:02 pm

Kurma, dazām odontoglosumu grupas orhidejām jeb precīzāk hibrīdiem šāda uzvedība ir ļoti raksturīga. Bieži vien tās jauno tuberīdiju veido kādu puscentimetru augstāk par veco un rezultātā augs pamazām rāpjas ārā no poda. Savukārt saknītes, kuras veidojas pie jaunā tuberīdija, ir spiestas pašas meklēt savu vietu dzīvē un kādu laiku karāties gaisā. Taču agrāk vai vēlāk tās lēmumu pieņem un vai nu ieaug substrātā vai aizaug tam garām. Man ir viena oncīdija, kurai izveidojusies gaisa tāda sakņu sistēma apmēram kā vandai. :)

Vispār jau miltoniopsis ar saknēm pats par sevi ir ļoti pozitīvs fakts, jo saknes tie spēj pazaudēt ļoti ātri.

Un kā zināms, tad orhideju saknes dažreiz vienkārši mēdz dzīvot pašas savu dzīvi.:)

Kurma

Postby Kurma » Tue Mar 06, 2012 7:24 am

Vins taads nesaprotams. No 1 puses vins ir arii miltoniopsis ar ziedkaatu un vajadzeetu laikam priecaaties. No otras puses (burtiski) ir 6 nejauki, bruuni, kalstosi lapu gali, kas it kaa atgaadina: vinus iesaka paarstaadiit katru gadu un 2 gadus tas nav dariits. Es laikam pabeersu drusku mizas zem jaunajiem diedziniem, lai iisaaks cels lidz "vietai".

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Tue Mar 06, 2012 11:23 am

Man arī ir viens miltonopsis, bet viņš pašlaik stāv uz vietas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Mar 06, 2012 5:21 pm

Kurma, ja tevi ļoti nomoka netīrā sirdsapziņa par savlaicīgu nepārstādišanu, tad tak mierīgi pārstādi to, kad noziedēs. Miltoniopsis ar ziedkātu - tas ir reāli kruti. :)
Nemaz tik viegli nav ar šamajiem kaut ko tādu sarunāt.

Return to “Oncīdiju un odontoglosumu grupa”