Odontoglosumu hibrīdu augšanas īpatnības

Baptistonia, Brassia, Comparettia, Ionopsis, Lemboglossum, Lockhartia, Miltonia, Miltoniopsis, Odontoglossum, Oncidium, Osmoglossum, Psychopsis, Rodriguesia,
Rossioglossum, Tolumnia, Trichopilia u.c., ieskaitot hibrīdus
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Odontoglosumu hibrīdu augšanas īpatnības

Postby Flokse » Wed Mar 21, 2012 7:24 pm

Vienā tēmā jau runājām par to, ka daži no odontoglosumu hibrīdiem jaunos tuberīdijus veido nedaudz augstāk nekā ir vecie. Normāli augam dabā tas ir ļoti loģiski un praktiski, jo šīs orhidejas taču aug uz koku stumbriem. Līdz ar to jaunajiem bumbuļiem esot augstāk parasti ir arī augšanai un ziedēšanai labvēlīgāki apstākļi, bet zemāk esošie vecie tuberīdiji var rāmi veģetēt un lēnām atmirt.

Savukārt šo augu ievietojot mākslīgos apstākļos (podā) mēs tā dzīvi padarām diezgan sarežģītu. Ilustrācijai ieliku viena sava oncīdijveidīgā bildi. Augs pie manis ir vairākus gadus regulāri veido jaunos bumbuļus un krāšņi zied, bet pagaidām mana slinkuma dēļ nav pārstādīts. Bildē samērā labi var redzēt secību kādā ir veidojušies jaunie tuberīdiji. Šobrīd ir jau saniegts septītais līmenis. Lai būtu saprotama augšanas secība saliku pat numurus un sazīmēju augšanas virzienu. Diemžēl trešais bumbulis pēc kārtas bildē nav redzams, jo to aizsedz jaunākie, bet varat man ticēt, ka tas tur patiešām ir. :)

Šajā bildē ļoti labi var redzēt, ka beigās septītais tuberīdijs ir krietni vien augstāk par pirmo. Tāpat te ir labi redzams, ka arī oncīdījveidīgie mēdz aizaugt līdz poda malai, paskatīties, kas tur notiek un, ja redzētais nav paticis, pēc tam pieņemt lēmumu un sākt augt atpakaļ uz poda centru.

Man arī nāksies šogad pieņemt lēmumu vai šo augu pārstādīt un sadalīt (tad es varētu jaunos tuberīdijus atsēdinat atpakaļ uz substrāta) vai vienkārši pārlikt lielākā podā un skatīties, kas notiek tālāk. Man jau arī patīk liela izmēra veci augi, ja vien tiem ir pietiekami vietas. :)

Attēls

Flokse

Re: Odontoglosumu hibrīdu augšanas īpatnības

Postby Flokse » Thu May 24, 2012 5:41 pm

Paturpinot tēmu par odontoglosumu hibrīdiem nolēmu pievērsties sakrālajam jautājumam - ko darīt ar orhidejas ziedkātu. :lol:

Parsti gandrīz visiem šiem hibrīdiem pēc noziedēšanas ziedkāti nokalst un viss ar to arī beidzas. Teorētiski, tos varētu arī nogriezt. Tomēr šogad pirmo reizi praksē novēroju, ka manai odontoniai Lorraine's Fourteenth W.O.C. kādu mēnesi pēc noziedēšanas uz tā paša ziedkāta apakšējās daļas izveidojas jauns atzars ar ziedpumpuriem, kurš arī glīti uzziedēja. Tiesa gan - ziedēšanas laikā atlikusī ziedkāta daļa pamazām nokalta.

Šī vienkārši ir laba ilustrācija tam, ka orhidejai nevajag griezt nost neko, kas vēl ir zaļš. :)

Te redzama ziedkāta apakšdaļa. Pats ziedkāts bija garš un bildē neietilpa.

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Thu May 24, 2012 5:42 pm

Un te pati ziedēšana.

Attēls

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu May 24, 2012 7:32 pm

ņjā... interesanti!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu May 24, 2012 8:03 pm

Man arī tā ir gadījies, vēl tik varu piebilst, ka man vienai tolumnijai uz noziedējuša, bet vēl zaļa ziedkāta izauga smuks bērnelis.

Return to “Oncīdiju un odontoglosumu grupa”