Palīdziet identificēt!

Baptistonia, Brassia, Comparettia, Ionopsis, Lemboglossum, Lockhartia, Miltonia, Miltoniopsis, Odontoglossum, Oncidium, Osmoglossum, Psychopsis, Rodriguesia,
Rossioglossum, Tolumnia, Trichopilia u.c., ieskaitot hibrīdus
Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Palīdziet identificēt!

Postby Lauris » Fri May 10, 2013 4:58 pm

Sveiki! Vai varat man palīdzēt identificēt šo orhideju? Es zinu, ka hibrīiem vārdus ir gandrīz neiespējami noteikt, bet es gribētu zināt kas varētu būt tās vecāki un vai turu to pareizajos apstākļos.
Piedodiet, bet ziedu bilžu nav, pirkts nocenots DEPO bez ziediem. Pie manis jau kādus 6 mēnešus. Aug kopā ar falenopšiem un otru kambrijveidīgo, kurai jau ir paliels ziedkāts. Februāra beigās sāka lēni audzēt jaunu dzimumu, tagat tas jau ir paliels. Vai pēc lapām varēs pateikt? :roll:
Šī ir mazliet vecāka bilde, jo man kamera atsakās strādāt.
Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Palīdziet identificēt!

Postby Flokse » Fri May 10, 2013 5:04 pm

Nu nē, pēc lapām neviens nevarēs pateikt, kas tieši par hibrīdu tas ir. Protams, ka tas visdrīzāk ir kāds no odontoglosuma hibrīdiem, bet tādi tak ir simtiem. Kaut ko precīzāk būs iespējams pateikt tikai tad, kad augs uzziedēs.

Lauris

Postby Lauris » Fri May 10, 2013 5:06 pm

Par to ka no odontoglossumiem jau zināju, bet paldies arī šo. Cerams, ka uzziedēs.

Lauris

Postby Lauris » Fri May 10, 2013 5:08 pm

A varētu minēt kādu piemēru kam šī ir līdzīga, piemēram, brassia, oncidium?

Flokse

Postby Flokse » Fri May 10, 2013 5:25 pm

Tās visas ir līdzīgas. Turklāt parasti tie ir diezgan komplicēti starpsugu hibrīdi, tāpēc tikai pēc lapām un tuberīdījiem neko daudz nepateiksi.
Kāpēc tev ir tik svarīgi to zināt? Ja orhideja uzziedēs, tad jau nebūs problēmas to identificēt.

Lauris

Postby Lauris » Fri May 10, 2013 8:43 pm

Man ir svarīgi zināt, vai ir miera periodi u.t.t. Nu, ja uzziedēs, tad jau apstakļi jau būs zināmi.

Flokse

Postby Flokse » Sat May 11, 2013 6:01 pm

Par miera periodiem nevajag īpaši uztraukties.Tos var labi redzēt pēc auga uzvedības - kad tas aktīvi aug un kad piebremzē. Tam arī jāpieskaņo kopšana. Turklāt bildē redzamais audziņš ir bijis audzētavā mākslīgi stimulēts, lai ziedētu ar pāris tuberīdijiem. Lai tagad labāk atpūšas un saaudzē kārtīgus tuberīdijus.
Pēc pieredzes kambrijveidīgajiem nav īpaši izteikti miera periodi. Ziedēšanai, protams, parasti par labu nāk izteiktas temperatūras svārstības diennakts robežās.

Lauris

Postby Lauris » Sat May 11, 2013 8:49 pm

Paldies!

Lauris

Postby Lauris » Sat May 11, 2013 8:50 pm

Kad būs ziedi, ielikšu te bildes.

Lauris

Postby Lauris » Wed Jul 24, 2013 5:13 pm

Viņai aug TAS! :roll: :roll: :roll: :D :D :D Es nesaukšu vārdā, bet TAS aug! Vēl pagaidām knapi pamanāms, tāpēc ilgi jāgaida kamēr TAS izdarīs To.

Return to “Oncīdiju un odontoglosumu grupa”