Fragmipedijas istabā

Cypripedium, Mexipedium, Paphiopedilum, Phragmipedium, Selenipedium un hibrīdi
martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Fragmipedijas istabā

Postby martinska1 » Wed Oct 26, 2011 5:53 pm

Gribēju lūgt padalīties pieredzē par pragmipēdiju turēšanu istabā - cik tas ir reāli, un kādi īpaši knifi vai prasības jāievēro!
(Atradu interesantu piedāvājumu ebejā, un tagad nevaru izšķirties, vai ielaisties uz to un mēģināt, vai arī tomēr šī ģints nav piemērota istabas (mājas telpu) apstākļiem).

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Fragmipedijas istabā

Postby Inga » Wed Oct 26, 2011 11:08 pm

martinska1 - man ir 3 fragmipēdijas, bet es zinu, ka nākošvasar noteikti būs vēl! Un viena ir tieši no ebay. No Portugāles, skaista rozā, ar pagarām ūsām Phragmipedium schroderae, pasūtīju kā mazuli, pērn uzziedēja. īstā garūsainā arī labi uzvedas, tepat pie ziedošajiem ir bilde ar visām 60 cm garām ūsām. viewtopic.php?f=36&t=62
Un tad ir vines bessae (sarkanā) hibrīds, ar kuru gan vēl cīnos par ziedēšanu.

Man jau patīk tā puķe, jo knifu nekādu nav. Es turu paplātē ar ūdeni, kuru mainu diezgan bieži, lai ir svaigs un tīrs. Podiņi šīm puķēm 15 cm mirkst ūdenī pastāvigi.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Thu Oct 27, 2011 7:01 pm

INGA,
paldies par komentāru!
Būs laikam jāpamēģina - tā ir Phragmipedium schroderae, cerams. ka pastā nekur nenoklīdīs! Ja nu kas, prasīšu Tev vēl padomu!

Inga

Postby Inga » Thu Oct 27, 2011 8:24 pm

es nez kāpēc iedomājos, ka būs Šrēdera fragmipēdija :)
lai Tevi nebaida noklīšana pastā, jo man no ebay ir nākušas daudzas dažādas lietas, bet pirms 2,5 gadiem pazuda tieši šis augs :D .. bet man atsūtīja vietā citu, tā, ka viss beidzās labi..

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Thu Oct 27, 2011 10:40 pm

Inga, ārkārtīgi interesanta garūsaina tupelīte. Ļoti gribētos uzzināt sīkāk par audzēšanu. Mani ieintriģēja piezīme par podiņa atrašanos ūdenī, tas nozīmē, ka viņa mīl īpaši daudz padzerties. Kādā substrātā viņai patīk augt?

Inga

Postby Inga » Fri Oct 28, 2011 10:47 pm

GreenApple, nekā diži vairāk arī nav. Aug māla podiņā, substrāts samiksēts : vidējas mizas, smalkās keramzīta bumbiņas, mazliet perlīta, sfagni un kokogle. Vienīgais - fragmipēdijas ir ļoti jutīgas pret ūdens kvalitāti, tā, ka Rīgas ūdens diez vai derēs. Vislabāk RO vai lietusūdens kausēta sniega ūdens.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Sat Oct 29, 2011 7:53 pm

Paldies, Inga!

Return to “Kurpītes - visdažādākās”