Paphiopedilum armeniacum

Cypripedium, Mexipedium, Paphiopedilum, Phragmipedium, Selenipedium un hibrīdi
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Paphiopedilum armeniacum

Postby Jzed » Wed Apr 02, 2014 4:12 pm

Sveiki!

Vēlreiz ieraudzīju dzīvē šo skaistuli un nenoturējos to nenopircis.

BET - Izskatās, ka esmu atkal iekritis neizpētot pirms iegādes piemērotos augšanas apstākļus. Nebiju nekad iedomājies, ka arī kurpītēm var būt nepieciešams izteikti auksts režīms ziemas laikā. Kurpītes jau visur tiek minētas kā visu gadu augošas merēnā klimata orhidejas.

Tiesa - esmu nedaudz apjucis, jo Zdeneka Orhideju enciklopēdijā par to ir teikts, ka tai augšanas apstākļi neatškiras no citām kurpītēm, bet te http://www.orchidculture.com/COD/FREE/Paph_arm_Art.html ir aprakstīts, ka tai dabā ir pat ļoti ekstrēmi auksti ziemas apstākļi un tie ir nepieciešami ziedēšanas ierosināšanai. Tāpat lasīju, ka tai substrāts ir nepieciešams neitrāls ja ne pat viegli sārmains atšķirībā no citām kur pH līmenis substrātā ir vajadzīgas ap 5-6.5 pH.

Kā tad ir? Vai kāds var palīdzēt ar padomu vai personisko pieredzi?

Jānis.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Paphiopedilum armeniacum

Postby dace » Thu Apr 03, 2014 7:25 am

Jāni, palīdzēt nespēšu, jo man ir šī skaistule mājās jau 3 gadus, bet ziedēt joprojām netaisās... Ziemo man viņa vēsumā, katru gadu izaudzē 2 jaunas lapas, kā arī 2 vecākās nokaltē. Tātad vēsuma trūkums vien nevar būt par neziedēšanas iemeslu. Nebiju piefiksējusi, ka tā pieder pie kaļķi mīlošām tupelītēm, būs jāmēģina piejaukt substrātam kas pH līmeni paaugstinošs.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Apr 03, 2014 5:13 pm

Laikam vislabākā reālā pieredze ar auksto kurpīšu uzziedināšanu ir Mārtiņam. Braucot uz Drēzdeni viņš mazliet ar to padalījās. Cik atceros, tad substrāta pH paaugstināšanai tika izmantotas sasmalcinātas austeru čaulas. Bet par to vislabāk varētu pastāstīt pats Mārtiņš.

Kaut kad senāk es arī interesējos par P. armeniacum audzēšanu, bet tomēr neriskēju to iegādāties. Ja meklējāt informāciju par temperatūras režīmu, tad droši vien izlasījāt ar to, ka šai kurpītei ir īpatnība veidot garus, ložņājošus pazemes dzinumus, un tāpēc to vislabāk audzēt caurumainos pakarināmos groziņos, kas laika gaitā no visām pusēm apaug ar smukām rozetēm.

Jzed

Postby Jzed » Fri Apr 04, 2014 9:44 am

Paldies!

Jo tālāk jo trakāk!!!! Tā iet ar pašpārliecinātību. Nevar aprobežoties ar vispārīgu ģints apraksta izlasīšanu populārā literatūrā, bet jāskatās jau uz konkrētu sugu un tās augšanas apstākļiem. Nu ko tad būs jācīnās.

Jānis.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Apr 17, 2014 11:27 am

Jāni, man ar šo kurpīti ir bēdīgs stāsts. Iegādājos kopā ar Daci, pirms trim gadiem. Pārstādīju ļoti acainā groziņā. Nebija ilgi jāgaida, kad pa sānu acīm izlīda jaunie dzinumi, ziemā turēju tuvāk vienai no palodzēm, kur izteikti auksts. Šoziem nolaidu kaut ko greizi (visticamāk, ka nopūdēju), lapas pa vienai sāka brūnēt, gan vecajiem, gan jaunajiem dzinumiem. :(

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Thu Jun 09, 2016 12:15 pm

Jzed, Dace, ir pagājuši gadi - kā ir izdevies ar armeniacum? Vai uzziedēja? Sāku gatavoties orhideju šopingam, šitā ir manā sarakstā. Man gan apstākļi atļautu varbūt turēt ziemu ārā, bet domāju - kā ar laistīšanu tādā acainā groziņā? Jātur šķīvis apakšā/iekārt? Par plastmasas vai koka groziņu iet runa?
Būtu jauki, ja kāds padalītos sīkāk.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Jzed

Postby Jzed » Sat Jun 11, 2016 10:56 am

Sveiki!
Diemžēl tā man aizgāja diezgan strauji uz labākiem laukiem. Uzmetās kādā slimība un ļoti strauji aizgāja bojā. Droši vien palīdzēja nepiemērotie apstākļi dzīvoklī.

dace

Postby dace » Sun Jun 12, 2016 6:57 am

:( Man arī nekas nesanāca... Vairākus gadus viņš nīkuļoja- cik lapas izaudzēja, tik no apakšas nokaltēja, vairāk par 4 tā arī nebija. Un tad palika 3, tad 2... Un man pat bija it kā piemēroti vēsi apstākļi :(

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Sun Jun 12, 2016 10:19 am

Par tām lapām - man tā ir ar primulinum. Un tā pat neskaitoties "grūtā" kurpīte..
Nu žēl gan, ka neizdevās sagaidīt ziedus. :(
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace

Postby dace » Sun Jun 12, 2016 7:50 pm

Nekas, par šo orhideju man ir pilnīgi skaidrs, ka agri vai vēlu es mēģināšu vēlreiz!

Return to “Kurpītes - visdažādākās”