PHRAGMIPEDIUM SEDENII

Cypripedium, Mexipedium, Paphiopedilum, Phragmipedium, Selenipedium un hibrīdi
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

PHRAGMIPEDIUM SEDENII

Postby dace » Wed Aug 03, 2016 3:37 pm

Šis ir mans pirmais un pagaidām vienīgais fragmipēdijs (vai fragmipēdija... Kā tur bija pareizi?). Saņemts tālajā 2011.gadā no Akernes. Tas ir primārais hibrīds, kura vecāki ir Phragmipedium schlimii un phragmipedium longifolium. Ilgi meklējām kopīgu valodu, līdz beidzot, liekas, ka esam atraduši. Grēkoju ar laistāmo ūdeni - ziemā laistu ar krāna ūdeni, kurš ne vienmēr ir nostādināts, viņš man atriebjas ar nesmukām, brūni pleķainām lapām...
Zieds ir tieši tik burvīgs, kā interneta dzīlēs, tikai nebiju gatava tam, ka viņš būs tik niecīgs. Gribējās jau nu ko drusku lielāku... Labi vismaz, ka pats augs arī nav liels, tāpēc kopskats ir kaut cik samērīgs.

Attēls

Attēls

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: PHRAGMIPEDIUM SEDENII

Postby Flokse » Wed Aug 03, 2016 5:12 pm

Jaukumiņš. :)
Bildē gan zieds, gan augs izskatās pēc pilnīgi normāla izmēra orhidejas. Bet nu pacietībai gan ir jābūt, lai tik ilgi gaidītu uz ziedēšanu. :)

dace

Postby dace » Wed Aug 03, 2016 6:39 pm

Nu, 5 gadi vēl nav nekas, man ir dažas vēl vecākas, ar kurām joprojām meklēju kopīgu valodu.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Wed Aug 03, 2016 8:25 pm

Patiesi skaista!

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Thu Aug 04, 2016 1:16 pm

Burvīga!

dace

Postby dace » Tue Sep 27, 2016 4:19 pm

Sarunas uzturēšanai- šobrīd zied trešais zieds ( katrs zieds apmēram 2 nedēļas), jau redzams nākošais pumpurs :) Vārdu sakot- ļoti jauks un paklausīgs fragmipēdijs!

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Fri Sep 30, 2016 12:20 pm

Ļoti skaista puķe, apsveicu ar veiksmīgu ziedēšanu!!!
Interesanti, cik ziedu kopā sanāks šajā ziedēšanas reizē? Kā ar laistīšanu, vai šai fragmipēdijai arī rekomendē turēt poda apakšu nelielā ūdenī?

Man arī radies iespaids, ka fragmipēdijām vajag ilgāku laiku, lai piemērotos konkrētajai videi. Pie manis Phrag. schroderae (no Madeiras) nu jau aug 4 gadus, viens dzinums šovasar tā kā posās veidot ziedkātu, bet apstājās un centrs sadzeltēja. Nu saaudzis pietiekoši liels cers (kādi 5 dzinumi), ceru uz ziedēšanu nākamgad.
"Andu Ugunij", ko pirms 2 gadiem ziedošu atvedu no Drēzdenes, pirmajā reizē kopā bija 6 ziedi, tad gadu neziedēja, bet šogad kopā bija 11ziedi, pārsvarā vienlaicīgi 2, uz dažām dienām vienlaicīgi bija arī 3 ziedi. Vienīgi mīnuss, ka arī šis augs nav no mazulīšiem.

dace

Postby dace » Sat Oct 01, 2016 1:49 pm

Nu, ceturtais zieds būs. Jau ir liels pumpurs, tam vajadzētu izziedēt. Kā būs tālāk - grūti teikt, jo mainās augšanas apstākļi, kļūst vēsāks, tumšāks, sausāks. Ja tas netraucēs, manuprāt, varētu būt vēl vismaz daži ziedi.
Audzēšanas apstākļi man tādi, ka pēc laistīšanas atstāju poda apakšā apm. 1-2 cm ūdeni, ļauju tam izžūt/ sasūkties substrātā, tad vēl kādas dienas paturu bez ūdens, kad substrāts vēl ir mitrs, bet ne slapjš, un tad laistu atkal. Ziemā man tā laistīšana sanāk reizi 1-1,5 nedēļās.
Piekrītu, ka fragmipēdiji ir nesteidzīgi, manējam vajadzēja 5 gadus, lai saņemtos uz ziedēšanu. Ceru, ka nu jau māka būs rokā un līdz nākamajai ziedēšanai nevajadzēs gaidīt vēl 5 gadus...

dace

Postby dace » Mon Nov 07, 2016 3:07 pm

Noziedēja 4 un pēdējais zieds šim ziedkātam. Domāju, ja nebūtu strauja apstākļu maiņa, būtu ziedējis vēl.

Return to “Kurpītes - visdažādākās”