Parunāsim par angrekumiem

Aerangis, Arides, Angraecum, Ascocentrum, Cleisostoma, Euanthea, Haraella, Lewisia, neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis, Trichoglottis, Vanda un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Parunāsim par angrekumiem

Postby Flokse » Tue Aug 30, 2011 7:55 pm

Sagribējās man par angrekumiem parunāt - kuras no šīm tik elegantajām orhidejām audzējat, kādos apstākļos, kāpēc esat izvēlējušies konkrēto sugu un kā tās uzvedas mūsu mājās.

Es jau esmu forumā minējusi, ka man jau divus gadus ir no itāļiem pasūtītais Angreaceum elephantinum. Kāpēc izvēlējos tieši šo angrekumu - vienkārši ļoti gribēju kādu no šīm fantastiskajām baltajām un smaržīgajām orhidejām. Svarīgi bija tas, lai tai būtu eleganta zieda forma un neliels izmērs. Tā nu izvēle apstājās pie A. dideri un A.elephantinum, kas abi divi tobrīd bija itāļu piedāvājumā. Diderīti atmetu tāpēc, ka gandrīz visiem tas bija un likās, ka vajag paņemt kaut ko mazliet citādāku. :D
Bet ja man ir jāpasaka, ar ko šīs sugas atšķiras, es patiešām nezinu. Iespējams, ka beigās atklāsies, ka tas ir viens un tas pats augs.

Savu angrekumu audzēju visparastākajā paneļmājas dzīvoklī. Tas vēl joprojām aug no audzētavas atsūtītajā caurumainajā podiņā. Vasarās tam pie mums patīk - veido smukas lapas un katru gadu zied. Ziemā viņam manā dzīvoklī diez ko nepatīk - veido īsākas lapas un nokaltē ziedpumpurus un saknes. Bet ko lai dara - tāda ir dzīve, ne vienmēr angrekumiem draudzīga.:)
Pievienotie faili
angrekums.jpg

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Parunāsim par angrekumiem

Postby dace » Wed Aug 31, 2011 8:56 am

Man ir a.didieri. Pasūtīju no Itālijas tieši tāpēc, ka ir visiem, līdz ar to, likās, ka varētu būt vispacietīgākais. Un tā arī ir. Aug dzīvoklī uz palodzes, šopavasar uzziedēja pumpurs, kas sāka augt jau rudenī, bet visu ziemu gulēja ziemas miegā. Arī neesmu pārstādījusi.
Tagad palēnām sāku skatīties uz vēl kāda angrekuma pusi, bet īsti vēl nezinu kāda.

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 31, 2011 12:56 pm

Jā, saprotams, ka es arī tā kā gribētu vēl kādu angekumu.
Nepieminēju, ka man ir arī maza magdalēna. Nu bet patiešām vēl pārāk maza, lai to ņemtu vērā. Man liekas, ka magdalēnām ir visskaistākie ziedi no visiem angrekumiem.

Dace, varbūt ieliec sava didera bildi šajā tēmā, lai mēs varētu veikt salīdzinošo vizuālo analīzi. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Aug 31, 2011 1:36 pm

es varu ielikt sva didierīša bildi ar piebildi... RIP :(
sēne, kas šogad ievazājusies un skārusi daļu kolekcijas, didierīti aizveda pa skuju taku...........

https://picasaweb.google.com/1035703889 ... 4738634546

dace

Postby dace » Wed Aug 31, 2011 1:41 pm

Inga, vai cik žēl :(
Flokse, es jau biju reiz ielikusi, kad lielījos. Manējais ir šāds
Picture 047.JPG

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 31, 2011 4:25 pm

Inga, par didierīti gan žēl.:(

Dace, mūsējiem atšķirības laikam var noteikt tikai ar lupu. :)

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Aug 31, 2011 8:02 pm

Man ir A.sesquipedale x magdalene, katru gadu uztaisīja vairākus ziedus, šogad niķojas un ziedu vietā ražo bērnus, nu jau kādi 5. Tāpat uzvedas A.calceolus, saaudzis kupls krūms, bet ar ziedēšanu nikā, bet vēl jau tik rudens sākas. A.didieris ražo saknes un lapas, stāstu, ka citi radi mēdz arī ziedēt, bet šis latviski laikam ni un ni. Vēl man ir A.eburneum, tam vēl jāpaugas, šopavasari iegādājos A.crestwood "Tomorrov star". Vēl lapo divi izbijušie angrekumi, tagad mēli var izmežģīt Plectrelminthus caudatus un Dimorphorchis lowii

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 31, 2011 10:08 pm

Egon, A.sesquipedale x magdalene izklausās pēc kaut kā ļoti skaista. Cik apmēram lieli ir šī auga izmēri? Varbūt ir arī bildes?

Starp citu mans A.elephantinum arī uzražoja vienu sānu dzinumu. Domāju, ka tas viņam no grūtās dzīves pie manis. Bet patiesībā, ja šamais saaugtu kā kuplāks krūmiņš, tas izskatītos forši.

dace

Postby dace » Thu Sep 01, 2011 10:12 am

Mans didierītis sāk veidot sānu dzinumu vietā, kur bija zieds. Arī iepriekšējais dzinums ir bijis zieda vietā. Pieņēmu, ka tam tā jābūt. Un vēl viņš tagad sāk ļooooti lēnām veidot jaunu pumpuru, kas noteikti šogad vairs nepaspēs izziedēt, identiski šī gada ziedam.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu Sep 01, 2011 1:46 pm

Flokse. A.sesq. x magd. nav no mini, bet arī nav īpaši liels, kādi 1,5 sprīdi katra lapa, ziedi ļoti iespaidīgi un smaržīgi. Kādos vecajos draugu albumos ir bildes.

Return to “Vandas un tām līdzīgās”