Vanda - ar ko sākt?

Aerangis, Arides, Angraecum, Ascocentrum, Cleisostoma, Euanthea, Haraella, Lewisia, neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis, Trichoglottis, Vanda un to hibrīdi
Laura
Pievienojies: Wed Aug 15, 2012 10:46 pm
Atrašanās vietas: Rīga, Ziepniekkalns

Vanda - ar ko sākt?

Postby Laura » Sun Dec 02, 2012 9:55 pm

Labvakar! ;)
Vīrs šodien man uzdāvināja vandu. Problēma tajā, ka man kā 26 flopšu saimniecei, ar kuriem esmu sadraudzējusies tik ļoti, ka tie nemitīgi zied, nav nekādas pieredzes Vandas audzēšanā, līdz ar to esmu nobažījusies pa savu jauno augu - vai visu darīšu pareizi. Palasiju Esteres mājaslapu vispārīgam priekšstatam, bet tomēr ieteikumus un atbalstu gribētu smelties pie pieredzējušākiem audzētājiem.
Māja mums ir ļoti silta, +25 - +27grādi, ir gaišs. Ziedu veikalā augs ir pamatīgi iekaltēts un smalkākās tievākās saknītes ir gaužām izžuvuši. Pārējās saknes ir ļeknas, biezas, lapas tumši zaļas un stingras, augs šobrīd nezied. Kā man rīkoties pareizi? :?: :roll: Patreiz esmu iestutējusi viņu lielā konusveida caurspīdīga stikla vāzē; likšu uz dienvidu puses loga.

ļoti priecāšos, ja padalīsieties savās zināšanās.

Lai Jums visiem sirdssilts adventes laiks! ;)
Laura

Laura

Re: Vanda - ar ko sākt?

Postby Laura » Sun Dec 02, 2012 11:13 pm

Vai nokaltušās saknes apgriezt? Kā labāk darīt - atstāt stikla kuplā (vietas pietiek, trauks ir pietiekami liels, bet arī ne tik ļoti, lai augs gāztos apkārt) vai karināt pie dienvidu puses loga aiskaru stangas? cik bieži man ir jāmērcē / jāsmidzina augs?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Dec 03, 2012 9:56 am

Laura, man audzēsana stikla vāzē beidzās nesekmīgi. Palēnām visas saknes aizgāja bojā. Tagad es mēģinu sadraudzēties ar vandām otru reizi un pagaidām izskatās cerīgi, viena pat uzziedēja! Aug man viņas pie dienvidu loga stangas, katru vakaru izmērcēju un, ja atceros, tad pa dienu, garām ejot uzsmidzinu (smidzinātājam jāstāv vienmēr blakus, lai neaizmirstas). Saknes es vēl negrieztu nost, ja nu vienīgi ļoti traucē, jo man pēc kāda laika atdzīvojās diezgan daudzas, pēc skata pilnīgi beigtas saknes.
Lai veicas un padalies ar mums jaunumos!

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Dec 03, 2012 11:54 am

man ir 8 vandas un neviena no tām nav stikla vāzē. manējās ir ļoti neizglītotas, jo nemaz nezina, ka šobrīd ir tumšs, auksts un apkures izsausināts klimats, jo 3 ir ziedkāti un 2 zied pilnos ziedos. :)

ja nopietni, es līdzīgi kā Dace, iekarinājusi logā, vasarā ārā vīnogās karājas, pa ziemu - pārsvarā smidzinu, brīvdienās pamēsloju, jo vandām nav tāda izteikta miera perioda. Vienīgais, ko rūpīgi pieskatu, lai dziļajās padusēs nesakrājas ūdens.

Laura

Postby Laura » Mon Dec 03, 2012 7:27 pm

Dace, Inga - paldies par jūsu ieteikumiem. :) Tā arī darīju - uzkarināju uz aiskaru stangas virtuvē, tur vienmēr ir ļoti silts, jo ir malkas mūrītis. Esmu ievērojusi, ka flopšiem tā tveice patīk, ceru, ka arī mana pirmā Vanda jutīsies labi.
Tātad smidzināt katru dienu, un mērcēt 1x nedēļā. Pareizi?
Kā ar mēslošanu?

Inga

Postby Inga » Tue Dec 04, 2012 12:55 am

nu, vandas skaitās no ēdelīgajām orhidejām, bet tas nenozīmē, ka drīkst nodedzināt saknes. Labāk mazāk nekā par daudz. Es vispār mēsloju ļoti slinki.
Par laistīšanu un mērcēšanu, tas pat nebūtu būtiskākais, kā Tu to dari. ja ir iespēja laistīt zem tekoša ūdens un gaisa mitrums ir pietiekams, ar to tad arī pietiktu.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Wed Dec 05, 2012 9:28 am

Sveiki!

man viens jautājums cik ilgi Vandas (patiesībā gan asconeda) var atstāt nelaistītas? Mēs nebūsim trīs dienas mājās un ko nu darīt? Vai mēģināt ietīt mitrās salvetēs vai likt virs vannas ar ūdeni lai vismaz lielāks mitrums gaisā? Vai var atstāt pilnīgā tumsā šajā laikā?

Jānis.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Dec 05, 2012 11:07 am

Jzed, es, droši vien, kārtīgi izmērcētu un tad zem tām paliktu kādu paplāti ar slapju keramzītu vai sūnām, lai paaugstinātu gaisa mitrumu. Pa 3 dienām nekam trakam nevajadzētu notikt. Tumsā gan neatstātu!

Inga

Postby Inga » Thu Dec 06, 2012 1:00 pm

piekrītu Dacei - salaisti un paliec apkašā bērnu vannīti ar ūdeni, tumsā gan neliec, apvainosies (vai padomās, ka pasaule gals :) )

Laura

Postby Laura » Fri Dec 07, 2012 11:40 am

man, savukārt, ir jautājums par saknēm. Laikam muļķīgs..... :) bet nu man to ir svarīgi saprast.
kādām jāizsaktās normālām, veselīgām Vandu saknēm?
tā kā manējā ir bijusi turēta absolūtā badā, stikla kupolā, tumsā un laistīta tika kā nu visi augi - reizi nedēļā varbūt.... tad nu jā, viņa bija pietiekami skumja paskata, kad tika atvesta no ziedu veikala. saknes ir izkaltušas, citas vispār kā tādi brūni saņurkājušies striķīši, citas atkal ļeknas, bet nekādu augšanas pazīmju. turu gaišā vietā, siltumā, smidzinu, mērcēju..... ceru, ka kļūs dzīvīgāka. pēc lapu padusēm skatoties - tomēr ir bieži ziedējusi, gandrīz katrā ''kārtā'' ir bijis pa ziedkātam....

Return to “Vandas un tām līdzīgās”