Vanda - ar ko sākt?

Aerangis, Arides, Angraecum, Ascocentrum, Cleisostoma, Euanthea, Haraella, Lewisia, neofinetia, Renanthera, Rhynchostylis, Trichoglottis, Vanda un to hibrīdi
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Vanda - ar ko sākt?

Postby Inga » Tue Dec 11, 2012 3:33 pm

Laura, tas ir ļoti labi, ka katrā padusē pa bijušajam ziedkātam, tas ir labs ekspemplārs. ne velti padomos, kā pirkt vandas, bieži piemin šo pazīmi.
Saknes? nu, veselīgas saknes ir pelēkas. tvirtas. Tācu nav jābaidās no mazliet sakrokojušamies, par apbrūnējušām saknēm, ne reti tās labos apstākļos turpina augt, ar laiku parādoties mazam zaļam puniņam.
Cik ilgi ir vanda pie Tevis? nekādus dižus rezultātus Tu neredzēsi ātrāk par 3-4 mēnešiem. Uz iekaltēšanu un tumsu vandas diezgan apvainojas un ilgu laiku vēl rāda raksturu, sak, palūdzies mani, tad varbūt augšu.
Un turklāt ir gada vistumšākais laiks, kad pat neguļošās orhidejas bez papildgaismām kļūst miegaini slinkas.

p.s. manējās gan to nezina... saziedējušas :)

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Feb 05, 2013 5:54 pm

Sveiki!

Vai varu pajautāt vēl par mēslošanu? Cik koncentrētu mēslojumu var lietot? Vai 50 ppm nav par daudz? Vēl kautrīgs jautājums - vai mēslojums jāsmidzina uz saknēm vai lapām??? Kā labāk?

Jānis

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Feb 05, 2013 11:23 pm

ppm kas? es pieņemu, ka N, ja?
kā Tu aprēķini ppm?
ja mēs domājam vienu un to pašu, tad es teiktu, ka vandām 50 nemaz nav daudz, Orchidboard daudzi min,ka mākslīgajos apstākļos, grozos bez substrāta vandas mēslojot pat ar 100+ ppm, bet zelta vidusceļš ir 70 ppm, visu cauru gadu trijās laistīšanas reizēs no piecām.
Atzīšos - es pati tik smalki nerīkojos.

p.s. te viens Orchidboard biedrs savā mājas lapā ielicis vienkāršu JavaScript kalkulatoriņu, kā ppm un kopējo izšķīdušo cieto daļiņu daudzumu aprēķināt dažādos mēslojumos, moš kādam noder

http://www.firstrays.com/fertcalc.htm

Marita
Pievienojies: Thu May 05, 2011 3:31 pm

Postby Marita » Tue Jan 20, 2015 12:18 pm

Labi, ka mans ikdienas ceļš uz/no darba vairs neved gar Dominas mugurpusi. Taču pietika vienu reizi tomēr nobraukt garām, ka man mājās tagad ir 2 vandas. Nofotografēju un gribēju te pievienot, bet tik sen neesmu nekadas bildes te likusi, ka vairs neatceros kā bija jadarās. Parastā veidā diemžel nesanāca, lai arī bildi samazināju līdz atļautajiem izmēriem. Izlasiju visus šajā sarunu vietā rakstītos vandu kopšanas padomus un ceru, ka viņas iedzīvosies :)

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Jan 21, 2015 9:58 am

Marita, apsveicu ar jaunajām iemītniecēm! :
Par to, kā dažādos veidos ievietot bildes, var paskatīties šajā tēmā. http://www.orchids.lv/forum/viewtopic.php?f=3&t=45
Tur ir instrukcija gan radikal.ru, gan flickr vietnēm.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Jan 21, 2015 10:07 am

Marita, apsveicu! Es arī nesen tur garām nobraucu... Tā kā es Tevi ļoti labi saprotu :D

Marita

Postby Marita » Thu Jan 22, 2015 11:01 am

Tās vandas te var redzēt vismazāk :lol: pārsvarā bildē ir ietilpinājušās citas.
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Jan 22, 2015 11:15 am

Ak, cik skaisti saulaina bilde! Kā vandas sauc?

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Fri Jan 23, 2015 12:37 pm

Labi, ka mani ceļi pagaidām neiet gar tiem īpašajiem veikaliem, jo vandas man vēl nav.

Marita

Postby Marita » Mon Jan 26, 2015 3:44 pm

Dace, pirmā vanda ir: Ascocenda Chao Phraya Fantasy. Šai diemžel jau esam zaudējušas 2 lapas, kas zibenīgā ātrumā nodzeltēja un nokrita. Un tas 3 nedēļu laikā. Šķiet jau trešā lapa ir rindā uz dzeltēšanu.
Un otrā vanda: seidenf. mitrata x vas pine river pink. Mēgināju meklēt i-netā, bet neatradu nevienu, kam būtu līdzīgas lapas - savirpinājušās kā trubiņā. Šis augs ir ar resnām saknēm un lapas pagaidām neko nav mainījušās.
Abas ir ļoti atsķirīgas. Pirmajai saknes kā sausi zari, bet otrajai tādas resnas zaļi sudrabotas, gluži kā flopšiem gaisa saknes. Šai arī blakus ir jau divi mazie bērneļi.
Likās, ka lapas dzeltē, jo radiators, kas ir pie tā loga, ir par karstu. Tagad to nogriezu uz knapi remdenu režīmu, lai par istabas siltumu rūpējas radiators pie otra loga. Smidzinu ūdeni katru dienu un plānojam nopirkt gaisa mitrinātāju. Ja nāk prātā kāds padoms, ko steidzami darīt, lai nedzeltē lapas, būšu priecīga uzklausīt.

Return to “Vandas un tām līdzīgās”