Page 1 of 2

vanda manuvadee

Posted: Wed May 11, 2011 9:13 pm
by Inese
Man ir nesaprashana par vienu savu "draudzeni" - pieaugusi, liela, skaista vanda mani muljkjo - gandriiz katraa padusee izlien pa ziedkaata sniipim, bet taalaak par to arii nekas nenotiek. Tie staav kaadu laiku uz vietas un beigaas sazhuust. Kapeec? Kas vinjai pietruukst lai normaali ziedetu. Leju un mesloju peec visiem priekshrakstiem, gaisma max ko muusu platuma graados var dabuut uz D palodzes + ziemas izgaismojums. Nu kas veel par zemuudens akmenjiem?

Re: vanda manuvadee

Posted: Thu May 12, 2011 11:24 pm
by Inga
Manējā šitā niķojās (tikai nebija ziedkāti gluži katrā padusē), kad pietrūka gaisa mitrums. Pārvietojot uz telpu ar augstāku mitrumu, tika piedots pat gaismas kritums.
Vispār nevar jau teikt, bet ir novērots, ka gaismas trūkumu vandas tomēr piedod (pie nosacījuma, ka mitrums un siltums pietiek)

Re: vanda manuvadee

Posted: Thu May 12, 2011 11:38 pm
by Inese
Vo vells! Cik ta šai vajag to mitrumu? Ja ir kādi 50-60% pa dienu un ap 80% pa nakti, tad ir par maz? Bet varbūt viņa grib biežāku liešanu? Varbūt viņai ar reizi dienā nepietiek? Būs jāmēģina viss pēc kārtas.

Re: vanda manuvadee

Posted: Fri May 13, 2011 10:10 pm
by Inga
oooo, nu tad gan būtu jāpietiek! un temperatūra cik? un gaisa kustība kaut kāda ir?
tad man vairs tikai prātā nāk visādi minējumi iz avotiem - paduses vai nav slapjas bijušas ilgākas stundas? vai pārmēslotas nav bijušas?

ps. kā izdodas tik burvīgu mitrumu noturēt? vai arī tā ir speciāli aprīkota siltumnīca?

Re: vanda manuvadee

Posted: Fri May 13, 2011 10:34 pm
by Inese
Man tajaa istabaa D pusee ir 3m plats logs. Tur vinjas karaajas. Uz palodzes ir visadas citaadas orhidejas. Katraa pusee logam staav ventilators, kas noreguleets uz 15min ik pec pus stundas. Visu dienu darbojas gaisa mitrinatajs uz pilnu klapi. Pie taa visa logs ir valjaa. Kad spiid saule, tad pa dienu ir 25-27 temp., ja nav saules, tad 22-23 gradi. Naktii logs arii ir valjaa, tagad vasaraa. Tad temp ir 16-18. Nu kas vel varetu vinjai nepatikt? Mesloju katraa otraa laistishanaa ar ljoti vaaju 20-20-20 meslojumu. Padusees neleju, tikai saknes. Bet varbuut tomeer vajag biezhaak vai vairaak liet? Varbut jastaipa uz dushu tomeer? Man vinja ir gadu taa princese. Saknes labas, satiitas koka vandu grozaa. Nekaraajas.

Re: vanda manuvadee

Posted: Sat May 14, 2011 11:01 pm
by Inga
hm.. izklausās teju vandu paradīze... man ne tuvu nav tāda; visas vandas dzīvo kopā ar pārējām orhidejām puķu istabā un gaisa mitrums mēdz būt arī svārstīgs.
kāds Tev gaisa mitrinātājs darbojas visu dienu?

Re: vanda manuvadee

Posted: Sat May 14, 2011 11:30 pm
by Inese
Nekāds jau īpašs. Kaut kāds parasts, ultraskaņas. Es jau dēļ tām puķēm esmu izlocījusies deviņos līkumos lai tik radītu vajadzīgos apstākļus. Bet tak nezied tā sasodītā vanda. :evil: Pārējās vēl samērā mazas/atkopjas. Nu vēl es domāju ka varbūt viņa tomēr niķojas sakarā ar apstākļu maiņu, jo ir dzirdēts, ka vandas pēc iegādes nezied 2 un pat 3 gadus.

Re: vanda manuvadee

Posted: Sun May 15, 2011 10:56 pm
by Inga
Angliski lasi? es te orchidbordā atradu diskusiju, par kuru padomāju, ka varētu būt Tu ielikusi :D
palasies, moš kkaas noder?

tur bija viena tāda ideja par tripšiem! arī varbūt apsverama? (if your vanda buds started to grow and then dried up and turned black you probably had an attack of thrips. They love vanda buds and will eat them all in one night.)

pārējā diskusija - http://www.orchidboard.com/community/ad ... lease.html

Re: vanda manuvadee

Posted: Mon May 16, 2011 12:16 am
by Inese
Paldies, palasishu. Jaapsver ta doma, jo man bija tripshi vai kaut kadi citi suu... vienam dendrobijam, kas turpat ganaas.

Re: vanda manuvadee

Posted: Mon May 16, 2011 4:47 pm
by Inga
Padalies pēc tam, kā tiki galā, labi? un kā vispār cīnījies ar tripšiem.