Habenaria radiata

Visas citas orhidejas Neatradāt savas orhidejas grupu vai nezināt kādā grupā tā varētu būt? Rakstiet šeit.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Habenaria radiata

Postby Inga » Tue Jun 21, 2011 12:09 pm

Dace?? kā uzvedas Tavējās habenārijas? man nesparotamu iemeslu dēļ viena no mazajām (baltais gārnis) nobeidzās. Otra turās.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Habenaria radiata

Postby dace » Tue Jun 21, 2011 12:37 pm

Tas gan žēl... Manas aug, tagad ir kādus 7 cm garas ar, ja nemaldos, 4-5 lapiņām. Izskatās diezgan apmierinātas ar dzīvi. Dzīvo ārā zem kokiem, turu (precīzāk Latvijas klimats :D ) diezgan mitras.
Vēl varu palielīties, ka H.medusa sāk stieptie garumā veidojot ziedkātu!!!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sun Mar 04, 2012 2:35 pm

Ko dara jūsu habenāriju bumbuļi? Manējais it kā dzīvs, bet nekādu asnu nerāda. It kā būtu laiks kaut ko darīt.

Inga

Postby Inga » Sun Mar 04, 2012 8:29 pm

Egon a kā Tu zini, ka dzīvs? Man stāv podiņā un es neesmu ārā kašņājusi .

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sun Mar 04, 2012 11:01 pm

Man abas (rosea un myriotricha) dzen asnus. Jau lien laukaa siiki spicuminji.

Inga

Postby Inga » Mon Mar 05, 2012 6:04 pm

Uh, mani vienmēr tas myriotricha mulsina. Kāpēc nosaukums nevarēja palikt vienkārši medusea?
Bet, prieks, Inese, ka Tavējās jau mostas! Tev tā rosea jau ir kādreiz ziedējusi ? es uz tādu skatos, bet tā kā jau vairāks reizes esmu izgāzusies ar balto putnam līdzīgo H. radiata, tad baidos.
Kur Tu viņus pa ziemu glabāji?

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Mon Mar 05, 2012 8:35 pm

Rosea pagajushaa rudenii ziedeeja skaisti. Myriotricha arii. Pa ziemu tupeeja tai pat substraataa. Nenjeemu laukaa, tik noraavu vecos sakaltushos dzinumus. Vienu ziemas pusi liidz lielajiem saliem vinjas dziivojaas ljooooti mitraa, neapkurinaamaa garaazhaa uz R palodzes. Tur bija veess, pat lidz paaris graadiem tik. Pec tam saakaas sali un es paarnesu istabaa, bet ari veesumaa. Pec tam izlasiju, ka vinjas nemaz negrib tik traki veesu ziemoshanu un ienesu katleju istabaa. Tur arii tagad dziivo. Un asnojas. Substraatu speciaali nelaistiju, bet izzhuut ari neljaavu. Tas samitrinaajaas smidzinot citas pukjes. Ljoti irdens. Pag.ziemaa dziivoja arii uz veesaas palodzes, bet ne tik veesas kaa bija garaazhaa.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Tue Mar 06, 2012 12:30 pm

Tā kā manai medūzai ziedkātu nogaršoja gliemezis, viņa neizziedēja. Rudenī kad nokalta lapas pavilku ārā no substrāta, noliku turpat podā, bet uz viegli mitrām sūnām. Visu ziemu dzīvojas aukstajā verandā, laiku pa laikam paskatos ko dara. Pagaidām neko.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Mar 07, 2012 10:47 am

Gribu izstāstīt šausmu stāstu ar laimīgām beigām par savu medūzu.
Līdz šim kautrīgi klusēju šajā diskusijā tā iemesla dēļ, ka es biju.......... :roll: kā lai to labāk pasaka :roll: pazaudējusi podiņu ar medūzu........ Rudenī noliku uz plauktiņa kopā ar pleionēm, tad ziemā kaut kad cilāju, domāju, ka varbūt vajag tomēr siltākā vietā un tagad - nafff. Sajūta stulba, bet tā kā man piemīt niķis atrast labi noslēptas Ziemassvētku dāvanas uz Lieldienām, nejutos pārsteigta. Tikai ļoti cerēju, ka atradīšu ātrāk kā rudenī.
2. cēliens.
Vakar ēdu vakariņas un savā nodabā, skatoties uz podiņu ar sīpolu, kas mums jau 2 mēnešus aug uz virtuves galda un dod nu jau n-to loku ražu, apceru, kas tas tāds par dīvainu zaļumu, kas izlīdis no sīpola apakšas un no kuras dobes mamma, kas to podā iebakstīja, dabūjusi tādu augsni ar jocīgiem dzinumiem.
UN TAD!!!!!!! :o ES SAPRATU!!!! :shock: Ka tas ko es redzu ne vairāk, ne mazāk kā manas pazudušās medūzas skaists un veselīgs dzinums.
Tā lūk.
Happy end
Izraujot no poda sīpolu un atritinot saaugušās saknes izrādījās, ka medūziņa pagājušajā vasarā ir ne tikai skaisti noziedējusi, bet arī izaudzējusi skaistu mazu bērneli.
p.s. Sīpolu iestādīju atpakaļ, lai turpina ražot lokus ;)

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Mar 07, 2012 11:51 am

Dace, super jauks stāsts no orhideistu jau tā sarežģītās dzīves. :)

Varbūt šo var patentēt kā medūzu audzēšanas tehnoloģiju. Apmēram tā - ziemā ņemiet podiņu ar savu medūzu un tai pa virsu uzstādiet lokiem paredzētu sīpolu. Divus mēnešus ēdiet lokus un pacietīgi gaidiet medūzas jaunos dzinumus. :)

Return to “Citas grupas”