Disa

Visas citas orhidejas Neatradāt savas orhidejas grupu vai nezināt kādā grupā tā varētu būt? Rakstiet šeit.
Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Disa

Postby Inese » Sat Nov 03, 2012 1:57 pm

Man braši aug četras disas. Hibrīdiņi, kam rados ir unidiorosa, uniflora, kewbett u.c. Esmu sajūsmināta par izaicinājumu audzēt šīs savādās orhidejas, kas dabā sastopamas tikai un vienīgi Dienvidāfrikā uz slavenā galda kalna "Table mountain". Dīvainā kārtā šīs īpatnes, ko iegādājos šogad Jūnijā, vēl nav nomirušas, bet dūšīgi audzē jaunās rozetes. Laikam vēsā vasara viņām gāja pie sirds. Vēlāk ielikšu kādu bildi kā aug. Salasījos, ka grūti audzējamas, bet nu pašlaik vēl ar viņām nekādu problēmu nav. Sākumā gan bija dīvaini, kad atsūtītās rozetes sāka strauji brūnēt, bet drīz vien manīju jaunās rozetes spraucamies laukā no substrāta. Šobrīd tās ir braši paaugušās un cerams ka gumi substrātā arī. Būšu pavisam sajūsmā, ja kādreiz sagaidīšu arī kādu interesanto trīsstūrveida ziedu. Varbūt vēl kādam ir pieredze ar šīm dīvainēm? Būtu interesanti palasīt citu pieredzi.

Inese

Re: Disa

Postby Inese » Sat Nov 03, 2012 6:41 pm

Taa pagaidam izskatas manas disas. Vecaas rozetes vairs nav nevienas.
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Sat Nov 03, 2012 9:11 pm

Inese, vai viņām tagad nav jāiet gulēt? Viņām vēl Dienvidāfrikas režīms, vai ne? Man viņas vienmēr ir ļoti patikušas, bet biedējusi grūti audzējamu augu reputācija.

Inese

Postby Inese » Sat Nov 03, 2012 10:05 pm

Dace, nemaceshu teikt ir jagulj, vai nav. Ka jau teicu vinjas man kopsh Junija. Bet augshanas cikls cik lasiju ir apmeram tads - aug, nobriest gums, zied, izdzen jaunas rozetes, vecaas rozetes nopuust, aug, briest utt. Ta ka iisti nekaada miera perioda nav. Ja nu pec ziedeshanas maza pauziite. Bet pat ja taa, tad tas vairaak izpauzhas kaa zemaakas nakts temperatuuras. Lieshanas zinjaa nekas nemainas - disas nekad, nekad nedrikst izzhut. Pat ne tuvu tam. Dabaa vinjas aug pie kalna strautiem, kur saknes nemitiigi apskalo tiirs un galvenais ledaini auksts strauta uudens.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sun Nov 04, 2012 7:54 pm

Izskatās ar dzīvi apmierinātas! Es par viņām esmu domājusi un iekārojusi, bet tāpat visu laiku atlieku pasūtīšanu viņu reputācijas dēļ. Šitām varētu patikt kaut kur lauku teritotijā pie avotiem :)

Inese

Postby Inese » Sun Nov 04, 2012 10:57 pm

Nu nez, musu platuma grados diez vai. :D Bet udeni no ledusskapja dzertu labprat. :D

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Nov 05, 2012 2:16 pm

Beidz, Rendā, teiksim ir avoti, no kuriem visu gadu tek +4*c ūdens. Gan jau ir vēl vietas.

Inese

Postby Inese » Tue Nov 06, 2012 8:59 am

Ja?! Nu meibii. Bet aara temperatuuras? Nosaltu tak kaa likts. Aafrikaa tur skaidrs - gaiss silts, uudens tek auksts. Pie mums sanaaktu otraadi. Vispaar forsha vietaa Dienvidaafrika. Mans viirs tur tikko bija iemaldijies pa celjam uz kugji. Teica ka super esot. Bildes radija.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Nov 06, 2012 10:50 am

Eh, izklausās skaisti - iemaldīties Dienvidāfrikā :D

Inese

Postby Inese » Tue Nov 06, 2012 11:07 am

dace wrote:Eh, izklausās skaisti - iemaldīties Dienvidāfrikā :D

Jaa, vinjam biezhi taa gadaas, kad jaabrauc uz kugji. Vienreiz pat Maldivu salaas pabija, Kariibos regulaari, Dubajaa, Singapuuraa, u.c. Taads darbs.

Return to “Citas grupas”