Page 1 of 1

Dzegužgimnadēnija

Posted: Mon Apr 09, 2018 10:37 am
by Flokse
Pirms kāda laika bija interesanta ziņa, ka biotopu kartēšanas laikā Latvijas ziemeļaustrumos ir atrasts savvaļas orhideju hibrīds - dzegužgimnadēnija. Dactylorhiza fuchsii X Gimnadenia conopsea = Dactylodenia (kaut kā tā)
Par to sīkāk var izlasīt šajā saitē https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vide-un-dzivnieki/latvija-uziets-brinums-orhideju-dzimtas-augu-hibrids.a256839/
Jāpiebilst, ka nekāds brīnums tas nudien nav. Dažādu sugu orhidejas dabā var sakrustoties savā starpā un tā ir pavisam normāla parādība. Vienīgi nespeciālistam būs sarežģīti šādus hibrīdus atpazīt, jo patiesībā dikti grūti ir identificēt jau dzegužpirkstīšu sugas. :)

Re: Dzegužgimnadēnija

Posted: Tue Apr 10, 2018 9:06 am
by dace
Paldies, Flokse, par kārtējo saistošo ieskatu orhideju draiskajos vairošanās paradumos :D . Homo sapiens gadījumā tas droši vien tiktu aprakstīts kādā citā ziņu sadaļā :oops:

Re: Dzegužgimnadēnija

Posted: Tue Apr 10, 2018 5:35 pm
by Flokse
Man šķiet, ka degužpirkstīšu starpsugu hibrīdi pie mums ir atrodami biežāk nekā domājam. Ir gadījies vietās, kurās aug vairākas to sugas līdzās, atrast kādu īpatni, kuru baigi grūti identificēt, jo tas neizskatās ne pēc kā. Varbūt patiešām tāda auga vecāki ir nedaudz sagrēkojuši, bet to tik vienkārši noteikt nevar. Tāda dzegužgimnadēnija varētu būt vieglāk pamanāma.