Savvaļas orhideju medības 2014

Fotogrāfijas, piedzīvojumi orgideju medībās Latvijā un citur. Jautājumi un atpazīšana. Dabas aizsardzība.
Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Re: Savvaļas orhideju medības 2014

Postby Kurma » Tue Jun 17, 2014 6:57 am

Kurma ir sajuusmaa - gan par bildeem, gan par to , ka kaads lieto Dabasdatus. Un ies ar steigu iezinot vakar redzeeto peleekaa muskeeraaja ligzdinu. Un atgaadinaas, ka sogad katra baltaa staarka ligzdina grib tikt Dabasdatos.

Gribeetos juus visus satikt un iepaziities ar Lauri. Es 22. riitaa modiisos kaut kur Eikazu pusee, bet varbuut arii varu paspeet tikt liidz 9:00-9:25 Riigaa. Ja viisas masiinas pilnas - 9:20 ir autobuss Orchideju takas virzienaa Rīga - Roja - Talsi. Vins 11:05 ir Beerzciemaa. Tad tik laikam asie brauceeji jau solos pa taku...

Sandra
Pievienojies: Thu Mar 17, 2011 7:34 pm

Postby Sandra » Tue Jun 17, 2014 11:02 am

Kurma, nu kas tad atliek, kā gaidīt Tevi, ja Tu tiešām būsi ar garantiju - ar Tevi kopā būs interesantāk - tiksim arī pie putnu bildēm ar visiem nosaukumiem latīņu valodā. Flokse mums te visas orhidejas ar tulkojumiem izrādīs, bet Tu visus putnus, kas redzami. Tikai klusāk būs jāpārvietojas, lai putni nenobītos un orhidejas neaizbēgtu. :D Piezvani vai uzraksti man, cikos tad Tevi īsti gaidīt pie ZA.

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Tue Jun 17, 2014 11:38 am

Man orhideju pods uzkrita uz telefona, un viss, kas bija aarpus SIM kartes, ir zudis. Dereetu Tavs vai Flokses telefona numurs uz 26542733. Es tad ap astoniem vareetu zinaat, vai esmu tikusi autobusaa uz Riigu=vai buusu, un cikos.

Sandra

Postby Sandra » Thu Jun 19, 2014 12:48 pm

Kurma, aizsūtīju Tev īsziņu un ceru, ka vairāk puķu podus telefonam virsū nepaspēsi uzgāzt. :) Man arī vakar kaķi visas uz virtuves palodzes esošās puķes nogāza un saplēsa 2 stikla podus, salauza 4 orhidejas un piegāza virtuvē ūdeni. Pie tam - Mērfija likums - tieši pirms iziešanas no mājas, kad jau tā jāsteidzas. :D

Flokse, Kurma, Lauri - paliekam tad tomēr svētdien pie plkst. 9.30 pie ZA.

Ja vēl kāds izdomā braukt, tad vēl 2 dāmas gribētu sastādīt kompāniju - dodiet ziņu, ja arī kāds var paņemt šīs dāmas savā auto.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Jun 21, 2014 7:17 pm

Man plāni pamainījās un es rīt uz orhideju taku ieradīšos no citas puses, bet būt tur būšu un ļoti ceru satikt arī visus pārējos. :)

Papētīju tuvumā esošos botānisko objektus, to ir daudz.

Lāčupītes dedrārijs Apšuciemā, visādi reti ārzemju augi.
Plieņciema Baltā kāpa - Natura 2000 teritorija ar inetresantiem biotopiem - veciem siliem.
Vēju Dārzs - parks un dendrārijs Smārdē. Bet izskatās nesen ierīkots, ārzemju augi.
Nedaudz uz augšu no Orhideju takas Mērsragā kā apskates objekts ir piejūras pļavas, kas varētu būt ar īpatnēju botānisko sastāvu. (Esmu tur bijusi tikai ziemā)
Dabas takas ir arī Kaltenē, bet tas jau ir uz augšu aiz Mērsraga.
Uz Talsu pusi atrodas lielākais dienliliju dārzs Baltijā, diemžēl tās vēl nezied, tur jābrauc jūlijā un augustā. :( http://daylily.lv/lv/daylilie-sakums
Un šie objekti gan vairs nav tiešā tuvumā Engurei, bet pie Sabiles - vīnakalns un botānikas taka Drubazās - tas ir pa Abavas ieleju.
Vispār dārzi apskatei tajā pusē ir daudz, bet vairāk tādi daiļumam domāti.

Sandra

Postby Sandra » Sat Jun 21, 2014 8:55 pm

Flokse, man bija doma rīt par šādiem objektiem:
1) orhideju taka + putni + savaļļas zirgi un govis;
2) vecākās ciedru priedes Latvijā Bērzmuižā;
3) Lāčupītes dendrārijs;
4) "Vēju dārzs" un dendrārijs;
5) baskāju taka un dabas taka Valgumā (ja paspētu).

Bija doma to visu lēnām rīt izbaudīt, bet Tu laikam pēc orhideju takas skriesi tālāk uz Liepāju.

Sabile un Kuldīga - tas ir pilnīgi atsevišķs stāsts - tur vajag vismaz 2 dienas, jo tik žēl braukt daļai apskates objektu garām, ja trūkst laika. Esmu bijusi arī Drubazās. Sabiles - Kuldīgas pusē ir n-tās takas ar skaistiem skatiem un augiem.

Kaltenes dabas takās esmu bijusi un atkal braucu pavisam drīz - 30. jūnijā un ir doma tur palikt uz 5-6-7 dienām, lai apskatītu atkal visu to pusi - pati Kaltene, Mērsrags, Kolka un visi mazie ciemi. Ir iespēja pievienoties un dzīvot viesu namā Kaltenē (iepriekš pārbaudīts) tikai par 12 EUR no personas. Var pievienoties/atvienoties jebkurā dienā, jo satiksme ar Rīgu ir ideāla.

Flokse

Postby Flokse » Tue Jun 24, 2014 3:48 pm

Svētdienas rītā izstaigāju Engures orhideju taku. Un ziedošu orhideju tur bija ļoti daudz. Šķiet, ka pat vairāk nekā iepriekšējā reizē. Vismaz mušu ofrīdas bija atrodamas lielā vairumā.
Tā kā ierados tur atsevišķi no citiem, tad jāatzīstas, ka pārējos braucējus nemaz nesatiku. Kad kontaktējos ar viņiem pēdējo reizi telefoniski, arī viņi gatavojās doties takas virzienā, nezinu gan vai atrada, neviens te vēl nav devis ziņu. :) Bet paldies Sandrai par ideju aizbraukt uz to pusi, jo citādi diez vai šogad būtu savākusies uz Enguri.
Laiciņš sākumā bija gluži jauks un fotogrāfēšanai ideāls, bet tad samācās un sāka līņāt, kas laikam patiesībā bija tīri labi, jo citādi es tur būtu sabildējusi visas tās orhidejas bezjēgā. :lol: Bet tā bildes šoreiz ir saprātīgā apjomā. :)

Pati orhideju taka bija svaigi rekonstruēta. No ceļa puses tagad tur var staigāt ar augstpapēžu kurpēm, ja kādam uznāk tāda gribēšana.
Ļoti vilinošs skats jau takas sākumā.

Attēls

Attēls

Gar malām auga sēnītes. :)

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Tue Jun 24, 2014 3:52 pm

Šoreiz beidzot atradu sen meklēto mazo, zaļo orhideju - Lēzeļa lipari Liparis loeselii.

Maza puķīte, kas īpaši pati acīs nelec.

Lēzeļa lipare Liparis loeselii
Fen Orchid
липарис Лезеля

Attēls

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Tue Jun 24, 2014 4:02 pm

Un ofrīdas, treknas mušīgas mušu ofrīdas. Ja ne simtiem, tad tās tur bija desmitiem, gaidot savas racējlapsenes.
Nu mušu ofrīdas ir un paliek Engures orhideju takas vizītkarte.

Mušu ofrīda Ophrys insectifera

Fly Orchid
Oфрис мухоносная

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Tue Jun 24, 2014 4:09 pm

Fotografējot bija jāuzmanās, lai nesamītu ofrīdu jauno paaudzi. Ofrīdām paiet kādi astoņi gadi līdz ziedēšanai.
Bērnībā tās ir apmēram šādas.

Attēls

Vispār jau ofrīdas nav viegli pamanāmas purva ainavā, bet šeit tās auga smukās grupiņās starp ciņiem.

Attēls

Vai arī izvietojās pie jaukiem sfagnu uzkalniņiem.

Attēls

Return to “Orhidejas dabā”