Dendrobijs "parastais"

Vieta, kur dalīties priekā un palielīties!
martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Dendrobijs "parastais"

Postby martinska1 » Sat Sep 17, 2011 9:52 pm

Otro gadu precīzi pēc kalendāra man sāka ziedēt DEPO pirkts nocenotais dendrobijs.
Bez problēmām bagātīgi zied bez aukstuma/sausuma perioda, tomēr neesmu pārliecināts, vai tas ir D.biggibum hibrīds (no foto un dzīvē redzētajiem atšķiras ar mazu augumu (~15cm) un arī ziedkāti ir īsāki - varbūt ir kādas norādes par tā precīzāku nsaukumu?!
Pievienotie faili
Dendrobium_m.JPG
Viss augs
Dendr_zieds_m.JPG
Zieds tuvplānā

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Dendrobijs "parastais"

Postby Inga » Sat Sep 17, 2011 11:14 pm

martinska1 - ļoti skaista krāsa un patiešām veselīgs, priecīgs augs izskatās!
Man šķiet, ka Tavējais varētu būt. Dendrobium Bigibbum var compactum, viens no populārākajiem hibrīdiem. Tā kā tas ir siltā tipa dendr., tad aukstuma/ sausuma periods nav nepieciešams. tomēr literatūrā bieži vien min arī to, ka īss sausuma periods un nedaudz pazemināta temperatūra ierosina ziedēšanu slinkākiem šī tipa augiem.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Sep 18, 2011 8:01 am

Jums ir patiešām ļoti smuks augs ar daudziem ziedkātiem. :)
Un kā jau Inga minēja, tad tas neapšaubāmi ir biggibum jeb falenopšveidīgais dendrobiju hibrīds. Tie mēdz būt dažādos izmēros un krāsās, tomēr precīzu hibrīda nosaukumu diez vai izdosies noskaidrot, jo to ir ļoti daudz. Es kādreiz rakājos pa audzētavu mājas lapām un šim līdzīgais augs tā arī bija nosaukts - mazais rozā hibrīds. :D

Starp citu tieši šitāds man arī bija. Ziedēja dzīvoklī bez problēmām. Nu vienīgi novembrī un decembrī mēdz nokaltēt ziedpumpurus, ja nav papildus apgaismojuma, jo, kā jau dendrobijai pienākas, ir ļoti gaismas prasīgs. Tomēr atdevu projām, jo jaunie dzinumi viņam bija stipri, stipri garāki nekā vecie un pēc pāris gadiem tur nekas īpaši kompakts vairs nebija. :D
Principā, ja augs jūtas labi, jaunajiem dzinumiem ir jābūt garākiem nekā vecajiem, tomēr ne jau tik ļoti. Acīmredzot audzētavās šamos apstrādā arī ar augšanas regulatoriem.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Mon Sep 19, 2011 10:00 am

Paldies par komentāriem!
Tagad varēšu būt drošs par šī auga "pieskaitāmību"!
(augs bez radurakstiem tomēr ir tāds kā mazliet ar "tumšu pagātni")
Pie manis tas aug ~1,5 gadu, un pagaidām, par laimi, dzinumu izmērs ir tāds pat kā sākumā, varbūt no tā, ka tiek turēts ļoti saspiesti mazā podiņā. Nākamajā pavasarī gan nekas cits neatliks, kā pārstādīt lielākā. Izskatās, ka gaismas trūkums (kā rakstīja FLOKSE) šim eksemplāram nevarētu traucēt, jo līdz novembr5im jau ziedēšanas fāze ies uz beigām.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Sep 19, 2011 11:01 am

Par gaismas trūkumu es uzrakstīju vairāk tīri informatīvos nolūkos - ja nu vēl kādam interesē pieredze ar šīm dendrobijām. :)

Starp citu manējiem podiņa izmērs parasti netraucē veidot lielākus jaunos dzinumus. Un vēl gribēju pieminēt, ka dendrobijām ir tāda īpatnība, ka viņas labāk zied tad, ja podiņā ir mazliet saspiesti apstākļi. Tāpēc dendrobiju podi parasti ir samērā nelieli attiecībā pret auga izmēru. Līdz ar to es parasti savējās necenšos bieži pārstādīt. To daru tikai tad, kad tiešām vairs nav vietas nevienam jaunam dzinumam. :)

Return to “Man šobrīd ZIED!”