Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Vieta, kur dalīties priekā un palielīties!
User avatar
Inga
Posts: 1932
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Postby Inga » Wed Mar 21, 2012 10:37 amPavisam nemanot ir pagājis gads, kopš oficiāli ir uzsācis darboties Orhideju forums - publiska interneta vietne, kuru uztur un apsaimnieko Latvijas Orhideju kolekcionāru asociācija, bet piedalās daudz plašāks lasītāju loks. Lai gan testa režīmā viss sāka notikt jau februārī, - oficiāli virtuālā atklāšanas lentīte tika svinīgi pārgriezta pagājušā gada 21. martā, kas tad arī ir datums, kopš kura viss te notiek.

Pirmais gads ir pirmais gads. Viss, ko darījām, mums bija jauns un vēl nebijis. Pirmās tēmas, pirmās ievietotās bildes, utt. Tomēr nedaudz pārskatot padarīto, rezultāti ir taustāmi:
• Forums ir aktīvs un darbojas;
• Mums ir ap 100 reģistrētu lietotāju un pulciņš kluso lasītāju (te sveiciens viņiem visiem);
• Tēmu skaits tuvojas trīs simtiem, bet komentāru skaits jau pārsniedz četrus tūkstošus (esam diezgan pļāpīgi ) :D

Desmit vispļāpīgākie forumieši pēc statistiskajiem rādītājiem pirmajā gadā bijuši - Inga, Flokse, Egons, Anita, Dace, Inese, Ineta Freimane, dacepurviņa, Janita un Ance.

Īpašais paldies Egonam par ļoti vērtīgajiem, saturīgajiem komentāriem un dalīšanos pieredzē. Mums ir liels prieks par visiem pārējiem, kuri ir padalījušies forumā ar savu pieredzi, bildēm, ieteikumiem un komentāriem. Tāpat paldies visiem, kuri gada laikā uzdevuši savus jautājumus - jo tikai tā mēs kopīgi varam mācīties!

Vispopulārākā foruma tēma neapšaubāmi ir seriāls vairākos turpinājumos – kas mums šobrīd zied. Vēl ļoti populāras un apmeklētas ir tēmas par kopīgo projektu nocenoto orhideju atkopšanā, savvaļas orhideju fotomedībām un kopīgajiem pasūtījumiem.

Interesanti, ka, runājot par dažādām orhideju grupām, visvairāk komentētā un apmeklētā ir sadaļa par celogīnēm. Līdz ar to domāju, ka mēs pamatoti varam apgalvot, ka šobrīd pie mums vispopulārākā orhideja ir sekstainā celogīne - vairāk kā 1500 skatījumi! (varbūt tieši šādi noskaidrojams gada augs vai ne?) Aiz celogīnēm kaut kur ļoti, ļoti tālu atpaliek katlejas, vandas un masdevālijas par falenopšiem un dendrobijiem pat nerunājot.

Savukārt no ne orhidejām populārākais augs, kuru kultivē un 'aprunā' orhideisti (grūti jau mums pie sevis ieviest kaut ko, kas nav orhideja – ne tāpēc, ka nepatiktu, bet tak nav vietas un laika) ir dārza ciklamenas. Te ir jāizsaka liela pateicība ciklamenu popularizētājiem martinska1 un Ancei, kas mūs ir iepazīstinājuši ar mazāk zināmām šī auga sugām un audzēšanas niansēm.
Nevar nepieminēt arī forumiešu labās ēst gatavošanas prasmes un daudzās interesantās receptes. Pieļauju, ka ar laiku mums varētu tapt atsevišķa tam veltīta sadaļa.

Mūsu vidū populāras ir arī dažas ar orhidejām netieši saistītas tēmas, - piemēram, par orhideju audzētāju dīvainībām, no kuras mēs uzzinājām, kā orhideju iegādi pamatot, izmantojot fen šui principus.
Kopumā forums šobrīd ir lieliska vieta, kurā ir sapulcējušies brīnišķīgi cilvēki ar līdzīgām interesēm, labu humora izjūtu un radošu pieeju lietām.
Pirmais gads ir bijis labs, bet tā vairāk ir iesildīšanās turpmākajam. Domājams, ka forumiešu aktivitātei pieaugot, mums būs vēl vairāk interesantu tēmu, braucienu un pasākumu aprakstu, veiksmīgas un ne tik veiksmīgas pieredzes stāstu.:)

dace
Posts: 1534
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Postby dace » Wed Mar 21, 2012 4:37 pm

Vai tiešām jau gads!!!!
Mīļš paldies foruma kūrētājiem un uzturētājiem! Paldies visiem,kas padarījuši šo vietu par to, kas tā ir - vietu, kur gribas atkal un atkal atgriezties! Personīgi es varu teikt, ka mūsu forums ir viennozīmīgi pirmais, kurā ienāku atverot internetu, un domāju, ka tā ir daudziem no mums. Paldies par labo, sirsnīgo gaisotni!!!!

Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Postby Flokse » Wed Mar 21, 2012 5:50 pm

Jā, patiešām ir pagājis (vai droši vien precīzāk būtu teikt - paskrējis) jau gads un pavisam nemanot. :)

Arī man forums ir tā vieta, kur ienāku regulāri un ar interesi, jo parasti jau ir kādi jaunumi un nekad nevar zināt, kurš atkal te būs ielicis savas satriecošās bildes. :)

Jācer, ka nākošie gadi mums būs tikpat interesanti un orhidejiskiem piedzīvojumiem bagāti. :)

Informācijai visiem gribu piebilst, ka LOKAi tagad ir arī savs twitter konts, kurš darbojas jau pāris mēnešus un kur mēs publicējam aktuālāko informāciju par pasākumiem un vienkārši jaunumiem forumā. To var apskatīt šeit Ja kāds no jums izmanto twitter, tad, protams, var arī piesekot, lai saņemtu informāciju arī tur.

User avatar
Anita
Posts: 375
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Re: Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Postby Anita » Fri Mar 23, 2012 8:39 pm

Piekrītu Floksei, ka šis gads tiešām ir paskrējis vēja spārniem :)
Ir patiess gandarījums par to, ka LOKAi ir pievienojies liels skaits par orhidejām zinošu un zināt gribošu cilvēku.Prieks ir arī par to, ka šeit varam runāt ne tikai par orhidejām kā tādām, bet arī par visu pārējo, kas ar tām saistīts - kukainīši, slimības, pasūtījumi, braucieni, ekskursijas.
Gribētu jau pirmkārt pateikt lielu paldies Ingai un Dzintaram par foruma izveidošanu un pilnveidošanu. Paldies! :)

Un visiem pārējiem dalībniekiem paldies par aktīvo darbošanos. Ar kopīgiem spēkiem mūsu LOKA augs un zels :)

User avatar
Inga
Posts: 1932
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Mums zied - jau kopš 2011.gada 21.marta :)

Postby Inga » Fri Mar 23, 2012 11:27 pm

Paldies, Anitu par labajiem vaardiem!


Return to “Man šobrīd ZIED!”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis