Pavasaris 2013.

Vieta, kur dalīties priekā un palielīties!
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Pavasaris 2013.

Postby dace » Thu Jun 13, 2013 8:28 am

Flokse, kolosālas bildes! Vienmēr ar patiesu prieku skatos Tavas fotogrāfijas!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Jun 13, 2013 6:58 pm

Dace, paldies. Pat mazliet sakautrējos, jo vēl jau ir gana daudz uz ko tiekties, lai uzlabotu bilžu kvalitāti.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Fri Jun 14, 2013 11:48 am

Sveiki!

Vai nevar sarunāt īsos fotokursus??? Man it kā skaitās vēl gana laba foto tehnika, bet bildes nu gan nesanāk ne tuvu kā vēlētos...

Kā Tu viņas apgaismo? Vai vienkārši ar dabīgo gaismu no loga pietiek tik detalizētām bildēm? Pēc zibspuldzes kautkā neizskatās.

Jānis.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri Jun 14, 2013 4:37 pm

Jzed, pārāk laba un zinoša fotogrāfēšanā es diemžēl neesmu, bet pāris vārdos par bildēm varu pastāstīt.

Parasti augu fotografēšanai lietojo makro objektīvu ar fiksēto fokusu (100 mm). To lietojot, protams, ir dažas neērtības, bet man patīk attēla kvalitāte
Gaisma ir sarežģītāks jautājums, it sevišķi, ja augi jāfotografē ziemā, kad nav pietiekami daudz dabiskās gaismas. Bildes, kuras ir redzamas iepriekšējā lapā - ar Phal. schilleriana, ir fotografētas telpā, kur no trīs pusēm ir logi, tāpēc apgaismojums ir patīkami izlīdzināts un nav lielu kontrastu. To var redzēt pēc ziediem.Toties fons ir bijis galīgi nekāds.
Dendrobija hibrīds ir bildēts telpā, kur no labās puses ir kritusi saules gaisma, tāpēc attēls ir pārāk kontrastains un var labi redzēt ēnas. Melnajam fonam ir izmantots samts, kas šādam nolūkam ir vispiemērotākais, jo savu īpatnību dēļ dod vislabāko melno toni.

Ziemā, izstādēs un dažkārt tumšās vietās orhideju medību laikā nākas lietot zibspuldzi. Patiesībā fotografējot augus zibspuldze nav sliktākais variants, tikai to ir vēlams pieregulēt, lai tā nedarbojas uz pilnu intensitāti.
Praktiski visas Drēzdenes bildes ir fotografētas izmantojot zibspuldzi. Tur bija tik draņķīgs apgaismojums, ka nebija citu variantu.

Return to “Man šobrīd ZIED!”