Pavasaris 2016.

Vieta, kur dalīties priekā un palielīties!
amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Re: Pavasaris 2016.

Postby amarkrinija » Tue May 24, 2016 3:02 pm

Jā, pagalma trūkums vasaras periodā ļoti atviegloja ''nesmuko"" vai lielgabarīta (jā, cimbas, es ar jums runāju! :D ) orhideju nobāšanu kūrortā. Jaunajā mājā diemžēl man vairs tāda ekstra, kā pagalms, nav. Jāelpo viņām svaigs gaiss uz balkona. Tā nu priecājos par nobiļu ziedēšanu citu galerijās un koncentrējos uz citām sugām un hibrīdiem :D

Mans jaunums - vakar dārza centrā ieraudzīju šo Miltoniopsi Herr Alexandre, kas uz mata kā mans aizgājējs 2 gadus atpakaļ... tikai smaržo gan krietni mazāk, kas nedaudz liek vilties, taču ziedi ir ievērojami lielāki kā manam iepriekšējam (vienmēr esmu domājusi, kāpēc Miltonopšiem ziedi ir lielāki veikalos, bet mājas apstākļos tie neiznāk vis tik milzonīgi - sabaroti ar hormoniem vai kā?)
Ziedēšana, protams, nav mans nopelns, bet nu ielikšu tāpat, jo nu - 11 cm pilnā garumā...tas ir kaut kas apbrīnojams!
Miltonopši ir vienas no manām mīļākajām no Oncīdijveidīgo famīlijas, taču arī nav vis tik dzīvelīgi, kā man gribētos :D Turam īkšķus, lai šitas iedzīvotos!
Šim ir 2 ziedkāti - otrs vēl ir pumpuros un ceru, ka izdosies noķert mirkli, kad abi ziedkāti būs pilnos ziedos un pirmais nebūs pārziedējis.

Attēls

Attēls

Attēls
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue May 24, 2016 3:19 pm

Uh, kādi milži! Un cik filigrāns zīmējums, kā ar ūdenskrāsām pludināts.
Apsveicu ar pirkumu!
Par to, ka atšķiras audzētavu ziedi no mājās uzziedinātajiem - jā, bieži vien tā ir, bet, piemēram, mans nobile tagad zied ar daudz lielākiem zidiem, kā pirktie. Ne tik daudz uz katra tuberīdija, bet lielāki.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue May 24, 2016 3:39 pm

Tā man arī ar cimbām ir, ka nopirktām ziedi ir mazāki un ar ne tik izteiktu zīmējumu, pie manis ir lieli ziedi. Falenopši un kambrijas atkal uzvedās, kā viņām patīk, bieži - tieku pie mazākiem ziediem nākošajā ziedēšanā (bet ar izteiksmīgāku krāsojumu, stiprāku smaržu utt.)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace

Postby dace » Fri May 27, 2016 4:06 pm

Man šogad uz daudzgalvainiem pūķiem velk. Labi, ka ne uz zaļajiem :lol:

Attēls

Paph. primulinum

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri May 27, 2016 7:52 pm

Dace, superīga nobile, melnais astoņkājis arī jauks, vienīgi laikam nesmaržo.

Amarkrinija, lielisks D.aggregatum, katrā ziņā labs papildinājums dzelteno bandai.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue Jun 07, 2016 4:12 pm

Re, kā es te salielīju sevi, ka varu noturēties pretī Nobiļu kārdinājumam. Nu... Te nu mēs esam.. :mrgreen:

Attēls

Attēls
Nav jau smuki dalīties ar ne-paša uzziedinātiem skaistuļiem, bet nenocietos. :lol:
Ceru, ka izturēs to briesmīgo substrātu, kur ir iestādīta, gaidu ar bažām ziedēšanas beigas, lai fiksi jo fiksi pārstādītu mizās (ievēroju, ka pēdējā laikā, vismaz šeit, komerciālās orhidejas stāda kūdrā... It kā nepietiktu jau ar epivebu un sfagnu kumšķiem..).
Un gribētos, ka nākamgad mana ziedētu tik pat skaisti kā Dacei. :)

dace

Postby dace » Sun Jun 12, 2016 7:04 am

Smukule! Un paldies par labiem vārdiem, salielīji mani :)
Negribu biedēt, bet mana nobile sāka ziedēt kādus 3 gadus pēc tam, kad nonāca manā mājā. Un viena, ko uzdāvināja pagājušajā gadā, arī neizskatās, ka šogad par ziedēšanu domātu. Tā kā, varbūt arī Tev jāapbruņojas ar pacietību un jāļauj viņai kādu gadiņu atpusties.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Sun Jun 12, 2016 10:31 am

Tas gan. Bet tā ar cimbām man ir bijis, tā kā pilnībā saprotu.
Starpcitu, tava melnā astoņkāja ietekmē ar gribēju vienu. Pirmkārt, orhideju audzētavā, kur bijām iebraukuši vakar, melnīši nebija, otrkārt - mani tur sabaidīja, ka tā esot vēsā orhideja. Es nez kāpēc biju sadomājusies (lasi: Pavirši izlasījusi), ka tā ir mērenā. Treškārt, vispār braucu tikai iepirkt mizas un sfagnus, bet kaut kā nopirkās arī viens Slc hibrīdiņš pie reizes (noziedējis jau). :D

dace

Postby dace » Sun Jun 12, 2016 7:57 pm

Ak, cik pazīstams stāsts :D Aizbraukt tikai pēc mizām :D Par astoņkāji, neteikšu, ka viņš būtu aukstais, man viņš aug ziemā nosacīti mērenos apstākļos ( ap 17-18 grādiem), kopā ar katlejām, kurpītēm u.t.t. Aukstā palodze man ir riktīgi auksta- 10 grādi un mazāk. Tur es viņu neriskēju likt.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Sun Jun 12, 2016 8:23 pm

Un tavs 'kājītis nesmaržo vai ne? Tas, ko man sanāca paostīt, bija baigi smaržīgais. Žēl, ka nesanāca nobildēt, telefons bija bez baterijas. Bet nu tāds zaļgans zieds ar violetām "dzīslām".

Return to “Man šobrīd ZIED!”