Orhideju audzētāju blogi un mājaslapas, lai ērti atrast.

Vieta interesantām uzziņām, vēstures faktiem, zinātniskiem atzinumiem
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Orhideju audzētāju blogi un mājaslapas, lai ērti atrast.

Postby dace » Wed Oct 07, 2015 1:51 pm

Jautājums par ķīmijas (vienalga vai fungicīdu, vai baktericīdu vai jebkādu citu-cīdu) lietošanu manuprāt ir gaužām neviennozīmīgs. Protams, besījos un smagi pūšu, ieraugot kārtējos pleķus uz lapām, gribas perfektus augus, BET tad rodas jautājums, ko esmu gatava par to maksāt... Ir jau jauki teikt, ka vajag nodrošināt augiem piemērotus apstākļus, tad tie neslimos, bet reālā dzīve ir tāda, ka manā mājā nav un nebūs orhidejām ideāli apstākļi. Nav man ziemas dārza ar klimata kontroli, sadalīta dažādās klimata zonās... Ir dzīvokļa palodzes, dažas siltākas, dažas vēsākas un viss. Tātad, agri vai vēlu, bet augi slimos. Bet vai esmu gatava ķīmiķoties dzīvoklī, kur man pašai jādzīvo? Laikam jau nē. Ja būtu iepriešminētais ziemas dārzs (es zinu, ka kādreiz man dārziņš būs... :D ), tad es piekristu, ka pamanot pirmos slimību/kaitēkļu simptomus, jālieto aizsardzības līdzekļi, bet šobrīd es cenšos sagaidīt vasaras sezonu un nomiglot ar kādu pretsēņu līdzekli visus augus ārā. Iekštelpās esmu līetojusi Neemezal tīklērcēm un mūsu pašu Bioefekta šķidro trihodermīnu sēņu invāzijai. Tas arī viss.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Wed Oct 07, 2015 5:13 pm

Piekrītu Dacei!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu Oct 08, 2015 10:01 am

Kā jau visiem ierasts, izteikšos skarbi. Jau sen esmu sapratis, ka latviski teiktajam vai rakstītajam ir mazāks svars kā citvalodu tekstiem. Bet varbūt kāds, tomēr, vēl atceras, ko es pirms dažiem gadiem stāstīju un vēl šad tad pieminu, par cīņu ar sēnēm savā kolekcijā.

Elizeja
Pievienojies: Tue Mar 15, 2011 12:15 am

Postby Elizeja » Sat Jan 09, 2016 2:18 pm

Meklējot informāciju par manis iemīļotajām ofrīdām, uzdūros orhideju dzimtas augu sistematizācijas sarakstam (krievu valodā). Pie dažām sugām ir pievienotas bildes. Varbūt kādam noder :)
http://bvi.rusf.ru/taksa/s0014/s0014643.htm#t

RabaRberz
Pievienojies: Mon Jan 16, 2017 1:46 pm

Postby RabaRberz » Mon Jan 16, 2017 2:14 pm

ļoti noderīgi! Liels paldies!

Return to “Interesanti fakti”