Dažādi mīti par orhidejām

Vieta interesantām uzziņām, vēstures faktiem, zinātniskiem atzinumiem
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Dažādi mīti par orhidejām

Postby egons » Sun Mar 04, 2012 2:30 pm

Flokse. Gadu pēc raksta izlasīšanas, mēģināju, (man bija to laiku retums -Dtp. Barbara Freed Saltzman) braucu speciāli uz laukiem pēc sulām, bet rezultāts bija čikss.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Mar 04, 2012 3:50 pm

Egon, laikam jau tas tomēr būs tikai kārtējais interesantais mīts.

Flokse

Postby Flokse » Thu May 24, 2012 5:22 pm

Biju palaidusi garām jauku diskusiju no Cāļa forumu neredzamās pasaules sadaļas. http://www.calis.lv/forums/tema/18168162-orhideja/

Tur pavisam nopietni tiek jautāts: esmu ieverojusi, ka orhidejas zied un atrodas tikai bagaato cilveku mājās. Esmu dzirdējusi ka orhidejas pievelk bagātību. Vai ta ir tiesa vai tikai manas iedomas?

Vienkārši burvīgs apgalvojums. Varbūt man tomēr vajag pasūtīt vēl kādu partiju ar orhidejām, jo pagaidām vēl kaut kā nevaru pamanīt savu orhideju pievilkto bagātību. :lol: :lol: :lol:

Flokse

Postby Flokse » Thu May 24, 2012 6:20 pm

Vispār nolaidība no manas puses - pēdējā laikā esmu palaidusi garām visas lieliskākās tēmas par orhideju audzēšanu. :lol:

Šis citāts no domubiedriem Draugos:
iesaku Jums papētīt telpas enerģētiku. Ēdamistabā varētu būt vairāk negatīvās enerģijas (no gaļas un arī citiem ēdieniem), bet guļamistaba piesātināta ar pozitīvo, jo gulēt ejot instinktīvi mēs domās piesaucam gaismas spēkus, lūdzot lai mums nodrošina labu un harmonisku miegu un atpūtu. Guļamistabā mēs arī regulārāk attīram enerģētiku. Man orhidejas arī aug guļamistabā un jūtas ļoti omulīgi. Vēl varu ieteikt iegādāties ūdens kristālu kartiņas un ūdeni, ko izmanto laistīšanai vai mērcēšanai, paturēt vismaz diennakti (es turu ilgāk) uz kartiņas ar uzrakstu "lietus meži" - tas orhidejām ļoti patīk, laikam viņas jūtas kā mājās - lietus mežos.

Vienkārši sajūsmā spiedzu - ko mēs te ākstamies ar temperatūras, gaismas un mitruma režīma nodrošināšanu. Rīt pat katrai savai orhidejai izsniegšu atbilstoša satura kartiņu. Sekstainajai celogīnei - Himalaji, masdevālijai - Andu kalnu miglas meži, pleionei - Taivāna. :lol:
Lai tās tikai pamēģina nenoticēt, ka pie manis mājās nav tie Himalaji. :)

Flokse

Postby Flokse » Thu May 24, 2012 6:28 pm

Uh, diskusijas turpinājums ir vēl ģeniālāks.

Citēju:
man kkas līdzīgs intuitīvi vējoja galvās, tik nevarēju noķert...bet jā, domāju tas varētu būt...gaļu gan needam un neko tādu, kam zema enerģētika, BET. tai telpā pieņemu ciemiņus...ar to jau laikam tad arī viss būs izteikts...

Ja kāda no orhidejām neaug kā pienākas, tad nav ko lauzīt galvu par to, kas nav darīts pareizi vai varbūt ir ieviesušies kādi kaitēkļi. Visdrīzāk jūs tās tuvumā būsiet apēduši īpaši enerģētiski negatīvu desmaizi vai ieradies visa ļaunā cēlonis - ciemiņš. :lol: :lol: :lol:

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu May 24, 2012 7:30 pm

LIELISKI! vienkārši perfekti!
es te domāju - sēnīšslimības, kaitēkļi... izrādās galvenais kaitēklis ir ciemiņš - gaļēdājs!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu May 24, 2012 7:58 pm

Šo pēcpusdienu 2 x pārlasīju diskusijas orģinālu un tikai tad tā īsti sapratu tur rakstīto. Katram jau tiesības uz savu domu un viedokli, bet te nu tiešām prasās citēt manu sievastēvu, viņam bija iemīļots teiciens:"Lai svētīti tie garā vājie, jo tie to kungu redzēs!"
Ceru, ka daļa diskusijas lasītāju nekļūs par vegāniem un neslēgs durvis ciemiņiem.
Ja nopietni, tad šeit būtu smiekli caur asarām. Ja šādam cilvēkam pamēģinātu kaut ko teikt pret viņa pārliecību, tad naids līdz mūža galam.
Es ēdu gan gaļu (samērā daudz) un arī par ciemiņu trūkumu nesūdzos, bet puķēm šo diskusiju laikam labāk nerādīt :lol:

lerija
Pievienojies: Sun Mar 25, 2012 8:13 pm

Postby lerija » Thu May 24, 2012 8:55 pm

Fantastiska diskusija! Paldies, Flokse! :) Pavisam nopietni - arī man ir nācies atbildēt uz jautājumu, vai esmu kļuvusi bagātāka, kopš manās mājās ir daudz orhideju...Es gan atbildu, ka ar katram sava izvēle un arī izpratne, par to, kas ir bagātība ;)
Egon- manai mammmai bija līdzīgs labs teiciens - Dievam jau visādas radības vajadzīgas....Ja jau kādam paliek vajag vainīgo, tad viņš to atradīs. Daba pacieš visu. Un piedod klusējot :D

Flokse

Postby Flokse » Wed Nov 21, 2012 6:06 pm

Šis pat vairs nav smieklīgi, bet šodien Draugos izlasīju ieteikumu, ka orhidejas vēlams laistīt ar verdošu ūdeni, tad labi ziedēšot. :shock:
Elpoju dziļi un cenšos iztikt bez rupjībām.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Nov 21, 2012 7:12 pm

Nu es galīgi nevaru sacensties ar Jūsu citētajiem mītiem. Pērle no ziedu veikala pārdevējas bija - orhidejas nesmaržo, pilnīgi un galīgi ne. Kolēģe uzskatīja, ka orhidejas ir tikai fanelopši. Bija ļoti pārsteigta, kad parādīju katlejas stādiņu un lielo cimbīdiju, un pateicu, ka tās arī ir orhidejas.

Return to “Interesanti fakti”