19. oktobris - tikšanās

Šajā sadaļā atradīsiet informāciju par biedrības rīkotajiem pasākumiem, kā arī par citiem saistošiem un interesantiem notikumiem ap un par orhidejām.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: 19. oktobris - tikšanās

Postby Flokse » Fri Oct 11, 2013 12:04 pm

Ar prieku gaidīšu ciemos visus, kas varēs ierasties. :)

Ja ir interese, tad tiem, kas ieradīsies, es varu sagatavot un izsniegt Egona vēsturiskos materiālus par orhideju audzēšanu. Tās ir dažas lapas krievu valodā.

Jzed, ilgtspējīgas kolekcijas izveidošana patiešām ir nopietna problēma. Kā zināms, tad pirmos trīs gadus pēc iegādes orhideja var izvilkt, augt un ziedēt uz saviem iekšējiem resursiem. Vai tā būs dzīva arī pēc tam - tā jau ir audzētāja meistarība. Tā ja. Domāju, ka Egonam būtu, ko par to piebilst.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Fri Oct 11, 2013 8:43 pm

Ja ir interese par orhideju ilgmūžību, tad dodiet ziņu, lai var bišķi sagatavoties. Tomēr, vai būtu labi divas nopietnas tēmas saspiest vienā tikšanās reizē. Varbūt šoreiz lai runā mājasmamma.
Pati ilgmūžība nav nekas neiespējams. Vien daži priekšnoteikumi.
1. puķe nedrīkst būt interjera priekšmets.
2. Kvalitatīva un vesela auga iegāde
3. Neaizrauties ar augu dalīšanu un pārstādīšanu. Liela ģimene vienmēr ir stiprāka par atsevišķu indivīdu. Katra pārstādīšana var atmest puķi atpakaļ pat par 3 gadiem.
4. Akli nepaļauties uz orhideju lielajām pielāgošanās spējām. Censties atrast TICAMĀ literatūrā informāciju par puķi un censties vismaz ko līdzīgu viņai piedāvāt
5. Ļaut puķei pašai augt un vienīgi viņai ,,piespēlēt'' nevis censties regulēt pēc kalendāra. (piemēram, mēģināt likt gulēt ja augšanas periods vēl nav noslēdzīes)

Flokse

Postby Flokse » Sat Oct 12, 2013 7:17 pm

Uztaisīju inventarizāciju un man uz tikšanos reizi būs piedāvājumā 3 Dendrobium nestor keikēni. Tas ir primārais hibrīds, lapas metošs, vajadzīgs vēsuma periods. Ziedi ir milzīgi, protams, ja vispār zied. :D Smarža jocīga. Te var apskatīties bildes. viewtopic.php?f=22&t=557

Keikēni man šobrīd dzīvo sfagnos, ap 5 cm gari, saknes ir. Atdodu tāpat par velti. Ziniet, ka ir jau rudens un drīz būs ziema. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Oct 14, 2013 10:33 am

Tas ir tas pats jaukumiņš, ko Tu man reiz jau devi?
ar to man kaut kā švaki izdodas ko sarunāt. Pa diviem gadiem esam tikuši līdz vienam jaunam dzinumam. Un viss :( es jau sāku domāt, ka tik maziņam varbūt tomēr vajadzēja palikt sfagnos. Man liekas, ka visu laiku par sausu.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Oct 14, 2013 11:26 am

Flokse, es labprāt pieteiktos...

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Mon Oct 14, 2013 1:27 pm

Flokse, es arī labprāt pieteiktos uz 1, skaisti jau zied, un vai smaržo arī?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Oct 14, 2013 1:37 pm

Vai kāds no manas puses, lūdzu, dodas 19.oktobrī uz tikšanos?
Es visticamāk netieku šoreiz, bet ļoti gribēju sarunāt kādu kumšķīti sfagnu ar Floksi vai ANCI? Lūdzu?

paldies jau iepriekš!

Flokse

Postby Flokse » Mon Oct 14, 2013 4:35 pm

Inga, jā tas ir tas pats jaukumiņš. Šogad neziedēja, bet izveidoja vairākus bērnus un vairs nebija normāli novietojams uz palodzes, tāpēc dažus atdalīju. Atdalītie sēž sfagnos vienkāršā mala podā apmēram jau no vasaras vidus un pagaidām uzvedas labi. Pieļauju, ka līdz pavasarim tiem derētu līdzīgi augšanas apstākļi, pēc tam varētu bakstīt mizās. Un kamēr maziņi, tikmēr viņiem miera periodu nevajag, tāpēc ziemā šie jāsaldē nebūs.

Daces, jūsu vēlmes ir piefiksētas. D. nestori smaržo, bet tā visai interesanti. Tagad nevarēšu aprakstīt pēc kā īsti. :)

niedrite
Pievienojies: Fri Sep 16, 2011 3:44 pm

Postby niedrite » Mon Oct 14, 2013 9:46 pm

Ups, šoreiz neieku, jo kravāju čemodāniņu lai lidotu uz Bulgāriju....Ceru, ka būs interesanta tikšanās un pēc tam varēs palasīties, par ko runājāties.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Tue Oct 15, 2013 9:14 am

FLOKSE, es labprāt pieteiktos uz D.nestor keiki, ja vēl kāds palicis nesadalīts. Ozolniekos plānoju būt.

Return to “Nodarbības, lekcijas, tikšanās”