Marta tikšanās.

Šajā sadaļā atradīsiet informāciju par biedrības rīkotajiem pasākumiem, kā arī par citiem saistošiem un interesantiem notikumiem ap un par orhidejām.
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Marta tikšanās.

Postby egons » Thu Mar 06, 2014 3:27 pm

Nu tad tiekamies 15.03. 12 00 pie Santas. Pamattēma- katlejas. Ļoti ceru, ka Flokse un Dace padalīsies savā katleju pieredzē. Ja būs Kurma, tad arī mazputniņi.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Mar 07, 2014 12:54 pm

Egon, paldies par ticību manām zināšanām, bet mana pieredze katlejās ir daži DEPO "mironīši" un Mosseja katleja, kurai no pagājušā gada ir izdevies ataudzēt saknes.Protams,ar to es ļoti lepojos un varu par šo pieredzi parunāt, bet neesmu droša, ka tas būs tieši tas, ko citi gribēs dzirdēt... Varbūt vienojamies, ka netaisam priekšlasījumu par tēmu, bet katrs pastāsta par savām katlejām un apstākļiem, kādos tās aug. Un tad arī kopīgi mēģinam meklēt risinājumus problēmām?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri Mar 07, 2014 1:01 pm

Es arī apsolu pastāstīt par savām piecām katlejām. Epikatlejtu varēsiet arī aptaustīt un izteikt prognozes par tēmu - šogad nez ziedēs ar? :)

Lielākā bēda ar katlejām man līdz šim ir tā, ka divām parādījās izteiktas vīrusa pazīmes uz ziediem un pēc neilgām pārdomām es no tām šķīros. Un par citām arī neesmu pārliecināta, ļoti iespējams, ka inficētas ir visas. :(

Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Postby Ilze » Tue Mar 11, 2014 1:53 pm

Dacepurviņa. Vai plāno būt, es varētu iedot Egonam līdzi kādu kinga gabalu.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Tue Mar 11, 2014 4:04 pm

Ilze. es būšu, jauki tad arī manā "dārziņā" smaržos kings.

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Tue Mar 11, 2014 6:33 pm

Kurma nebuus.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Mar 13, 2014 9:03 am

Žēl, Kurma :(

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Mar 14, 2014 4:14 pm

varbūt es varu kādu paķert uz astes, no Rīgas?
ja der - var droši zvanīt.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Mon Mar 24, 2014 8:37 am

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Tādi un tik daudz mēs bijām tikšanās reizē 15. martā.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Tue Mar 25, 2014 11:13 am

Marta tikšanās tēma: Katlejas un to audzēšanas īpatnības.
Egons dalījās ar savu pieredzi katleju audzēšanā daudzu gadu garumā. Nodarbības laikā bija iespēja apskatīt dažās grāmatas no Egona kolekcijas un žurnālus "Cvetavodstvo"
Katleja ir tropu augs ar izteiktu miera un augšanas periodu.
Pēc uzbūves iedala vienlapainās un divlapainās. Vienlapainās parasti ir orhidejas, kam piemēroti vēsāki apstākļi, bet divlapainājām siltāki apstākļi. Svarīga nozīme ir arī diennakts temperatūras svārstībām - dienā siltāks, naktī vēsāks (+16*t).
Katlejas labi jūtas, ja daudzu gadu garumā netiek pārstādītas, jo pārstādīšanas laikā tiek traumēta sakņu sistēma. Šo traumu rezultātā katleju augšana tik bremzēta, kādu laiku jaunas saknes neveido. Pie pārstādīšanas vecās saknes atstāj pie auga, kas kalpo kā drenāža, gaisa vads. Egona pirmā katleja nav pārstādīta kopš 1988.gada un aug keramzītā.
Laista ar lietus vai mīkstu ūdeni, labāk mazāk, nekā par daudz un ievēro miera perioda nosacījumus - laistīšanu vēl samazināt. Aktīvas augšanas periodā laista biežāk un mēslo. Vasarā katlejas var laistīt vakaros, kas dod iespēju atdzist un pazemināt temperatūru naktī.
Katlejas ir gaismas prasīgas un tām ir nepieciešamas 12 stundas dienas un 12 stundas nakts.
Katlejas var audzēt uz blokiem un speciālos māla podos.
No dabiskās vides atsūtītajām katlejām nepieciešams samērā ilgs aklimatizēšanās process. Hibrīdi ir pateicīgāki audzēšanai mājas apstākļos.
Parasti šīs orhidejas zied, kad tām ir nodrošināti piemēroti apstākļi vai sliktos apstākļos pēdējiem spēkiem cenšas uzziedēt, lai saražotu sēklas. Katlejas mēdz slimot ar vīrusslimībām.
Paldies Egonam par dalīšanos pieredzē katleju audzēšanā.

Return to “Nodarbības, lekcijas, tikšanās”