Kas mēs esam?

laipni lūgti iepazīstināt ar sevi un savu kolekciju, meklēt draugus, paziņas, apsveikt svinamdienās un atklāt to iinformāciju par sevi un tik daudz cik vēlaties
Edgars
Pievienojies: Tue Aug 09, 2016 6:17 pm

Re: Kas mēs esam?

Postby Edgars » Mon Aug 15, 2016 12:27 pm

Ēēēm, esmu biologs – varbūt tas kaut ko izskaidro. Atzīšos, ka viens faleonopsis tomēr man ir – P. hierogliphica, bet vēl maziņš un nav ziedējis. Doma ir bijusi arī par P. belina un P. cornu - cervi chatterlandae, bet kaut kā neļaujos kārdinājumam, jo tie gluži nav vietas taupītāji. Nu jā – jūtu, ka tā būs ļoti aktuāla problēma jau pavisam tuvā nākotnē, jo abi gaišie logi jau gandrīz pilni un puse manu orhideju nav vēl pat ziedēšanas vecumā un daudzas, jo īpaši visi mani Bulbophyllum pie manis aug šausminošā ātrumā. Ziedošas esmu iegādājies tikai 3, viena no tām – Depo janvārī pirkts Zygopetalum dzen jau trešo ziedkātu šī gada laikā – nopirku ziedošu, jo nenoturējos pretī spēcīgajai hiacinšu smaržai, nākamais ziedkāts uz jaunā dzinuma, diemžēl gan pievīla – ziedi sanāca tādi bāli un vispār bez smaržās, tūlīt ziedēs atkal – tad redzēs, ko šoreiz izdomās. Vēl, pagaidām, pie manis pavasarī čakli ziedēja Dendrobium loddigesii un šobrīd viens pēc otra nāk augšā ziediņi manai Maxillaria rufescens. Wishlistā nr. 1 šobrīd man ir Aerangis luteo-alba var. rhodosticta un vēl gribētos Phragmipedium besseae, bet jau atkal mazliet baida tas, ka tie laksti aug pārāk lieli.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Aug 15, 2016 12:33 pm

Es arī biologs :D kaut šobrīd no bioloģijas esmu gauži tālu. Vietas trūkums ir gaužām labi zināms :) , bet labā ziņa ir tā, kas tas nekad nav šķērslis kādas patiesi gribētas orhidejas iegādei :roll: Jo palodzes taču ir no gumijas :lol:

Edgars

Postby Edgars » Mon Aug 15, 2016 12:51 pm

Ja vien tas tā būtu, man te jau sen augtu vandas, šomburgkijas un gramatofili :lol:

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Mon Aug 15, 2016 5:01 pm

Sveiks! Prieks redzēt! Varbūt varēsim redzēt kādus foto no kolekcijas? Vēlu veiksmi!

Edgars

Postby Edgars » Mon Aug 15, 2016 8:20 pm

Nezinu, vai šajā tēmā atļauts postot bildes - ceru, ka nevienu noteikumu nepārkāpju, bet ok - uztaisīju nelielu fotosesiju.
1. Bifrenaria tyrianthina, šis ir mans lielākais monstriņš, saknes un jaunos gumus laiž visos virzienos, bez ziedēt kaut kā vēl netaisās.
Attēls
2. Bulbophyllum nymphopolitanum
Attēls
3. Bulbophyllum carunculatum
Attēls
4. Dendrobium loddigesii
Attēls
5. Dažas pavisam nesen iegādātas tolumnijas izmēģina šādu sistēmu
Attēls
6. Palodzes "ekosistēma"
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Aug 15, 2016 8:32 pm

Respect! Ļoti kopti un veselīgi augi! Par neziedēšanu - orhidejas mums ir, lai mācītu pacietību :), man ir augi, kuru ziedēšanu es gaidu 6-7 gadus... un pagaidām nekā...

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Aug 15, 2016 8:44 pm

Edgar, skaisti un labi aprūpēti augi. Bulbofīli izskatās īpaši simpātiski. :)

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Tue Aug 16, 2016 10:37 am

Ļoti skaistas un veselīgas orhidejas. Bet par neziedēšanu - jā, te tās pārbauda mūsu pacietību. Es uz dažu orhideju ziedēšanu gaidu pat 3-4 gadus!

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Aug 16, 2016 12:24 pm

Sveiki!

Ļoti skaisti! Tad jau, cerams, sagaidīsim arī kādus padomus no savas pieredzes?

Edgars

Postby Edgars » Tue Aug 16, 2016 2:09 pm

Paldies, paldies! Pagaidām gan vēl tikai eksperimentēju, mācos no savām kļūdām un cenšos saprast, kas tieši manos konkrētajos audzēšanas apstākļos nodrošinās vislabākos rezultātus. Par cik pieredze nav liela, vēl pašam nav līdz galam skaidrs, ko manas dažas izteikti siltās orhidejas darīs, kad ziemā temperatūra uz palodzes nokritīsies līdz +15C un pat zemāk, vai visas bez papildu apgaismojuma būs spējīgas izturēt gada tumšo periodu un cik sekmīgi būšu spējīgs nodrošināt atbilstošus miera periodus.

Return to “Iepazīšanās un apsveikumi”