Kas mēs esam?

laipni lūgti iepazīstināt ar sevi un savu kolekciju, meklēt draugus, paziņas, apsveikt svinamdienās un atklāt to iinformāciju par sevi un tik daudz cik vēlaties
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Kas mēs esam?

Postby Flokse » Mon Aug 20, 2012 7:55 pm

Laura, pastāvīgi siltas un saulainas vietas ļoti patīk siltajiem dendrobijiem. Domāju, ka droši vari pie sevis ieviest kādu no tiem.
Vispār malkas apkure patīk daudzām orhidejām, bet pie nosacījuma, ka kurinot ar malku temperatūra nav visu laiku vienmērīga, jo nelielas ikdienas temperatūras svārstības 5 līdz 8 grādu robežās veicina ziedkātu veidošanos daudzām orhideju sugām vai to hibrīdiem.

Vaivy
Pievienojies: Wed Sep 12, 2012 1:28 pm

Postby Vaivy » Wed Nov 14, 2012 9:08 am

Mani sauc Ivonna, niks Vaivy ir kā minimums 8 gadus vecs (veidots no manu divu suņmeiteņu vārdiņiem Vāvere un Aivy 8-) ). Pirmā orha man noteikti nebija "lopsis", tā bija (un joprojām ir) Ludisia discolor un jau 6,5 gadus dzīvo manmājā. Šobrīd kolekcija sastāv no apmēram 110 orhiņām :oops: .
Te nokļuvu Egona aicināta, kad nezināju ko iesākt ar man ieskapētiem diviem "pamirušiem" Miltoniopsis hibrīdiņiem (tās nebija manas sapņu puķes) ... izdzīvoja, uzziedēja, aug :)

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Nov 14, 2012 10:22 pm

Tchibo - iemīļotās kafijas nosaukums. Vārdā esmu Violeta.
Orhideju "slimība" vieglā formā, pagaidām. Sākās viss ar vienu uzdāvinātu fanelopsi. Tagad to ir 6 gab., no kuriem divi reanimēti. Ir Cambrias un Catlejas bērni. Renimācijā ir vēl divas - Miltoniopsis un darbā fanelopsis. Un gandrīz aizmirsu - jaunais brīnums - Catasetum Wine Delight.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Nov 16, 2012 8:53 am

Tchibo wrote:.....
Orhideju "slimība" vieglā formā, pagaidām. Sākās viss ar vienu uzdāvinātu fanelopsi. ....

Laipni lūgta Forumā! un slimības saasinājuma gadījumā pilnīgi noteikti gaidīsim arī Orhideju biedrības rindās :) /patiesībā jau orhideju atkarības atzīšana ir solis ceļā uz ..... neglābjamu saslimšanu pavisam/

Prieks iepazīties!

lapsaa
Pievienojies: Thu Jul 12, 2012 12:21 pm

Postby lapsaa » Mon Dec 03, 2012 11:04 am

Sveiki :)
Mani sauci Sintija. Niks cēlies no mana vismīļākā dzīvnieciņa Latvijā - kā arī mans kaķis ir tikpat rižā krāsā un protams arī topošā vīra uzvārds :) Tā arī mana vārda vēsturi paķidājot var atrast šo to viltīgu :D
Nāku no draugiem.lv domubiedru grupas.
Būtībā ar šo te aizrāvos strādājot veikalā - netālu no manas kases ir puķu veikals. Es biju nolēmusi, ka man ir nepieciešams kāds glīts istabas augs kuram nevajag ļoti daudz saules.
Un tas baltais lielziedu flopsis... - viņš uz mani skatijās un teica-''mīļā, es lieliski iederētos uz Tavas palodzes, skaistāka auga taču par mani nav, neko labāku Tu neatradīsi'' Aptuveni nedēļu pretojos.
Painteresējos par apstākļiem kas nepieciešami. Piestāstīju mammai pilnas ausis par flopšiem un vārdadienā tika uzdāvināts burvīgi skaists Falenopša hibrīds-bez tam arī ļoti smaržīgs, ja ir saules apspīdēts.
Pēc nedēļas vai divām ieraudzīju maigi lillā flopsi uz atlaidi. kurš tam spēj pretoties?! :D - tikai ne es!
Šķiet pagāja kādas nedēļas uzradās draudzene kurai nevajadzīgs esot tas tur istabas augs- vai es viņu negribot paņemt- aizgāju ciemos. OOOORHIDEEEJAAA!!!! mana atbilde bija- ''Jā, jā, dod šurp'', sajūsmā spiedzot un lēkājot skrēju mājās aplaistīt(viņa regulāri par viņu aizmirstot) un nogriezt veco ziedkātu.-lieliska iespēja sev parādīt, ka es varu viņu atdzīvināt.
šķiet septembra sākumā bija LU Botāniskajā dārzā orhideju izstāde. Man jau radās iespēja savu vīrieti ieintriģēt uz to visu - kā likts- uz atklāšanas dienu devāmies(man tas šķita lielum liels piedzīvojums) :D Tur arī dabūju visdārgāko no flopšu hibrīdiem kas tika par pašu naudu gādāts-7ls par dzeltenu skaistu-smaržīgu flopsi. Es tiešām centos pretoties-bet tie saules krāsas pielietie ziedi aicināja mani. pretojos- vīrietis jau saprata- nav vairs labi. Viņš teica-nu pērc taču, es redzu, ka Tev patīk. es teicu- nē, dārgs, ja gribi lai man viņš ir vari uzdāvināt, bet es tik dārgu negribu pirkt(nezināju jau tās savas spējas - vai tāda skaistule pie manis varēs maz izdzīvot?!)
Kamēr biju iegājusi kaktusu telpā es nemaz nepamanīju vīrieša prombūtni, biju aizrāvusies ar bēdām, ka viņu nedabūšu. - te nu mani sauca- Paskat ko es dabūju! :D - ak kungs, es vēl nedēļu lēkāju no sajūsmas :D un Kamēr pastaigājāmies pa parku ar meitas vecvecākiem tikmēr mans mīļotais nogādāja manu skaisto dzelteno brīnumu līdz mašīnai(lai nenosalst) itkā auksts nebija, bet redzēju, ka viņš ciena to, kas man patīk :)

Un ir vēl divi - viens tagad no jauna uzziedēs :)
Un otrs turpina ziedēt audzējot pumpurus esošo kātu galos :)
Tad nu sevi pilnīgi droši varu saukt par orhideju atkarīgo jo aizraušanās sākās ar jūnija beigām un jau septembra sākumā jau bija 6 (blush)

4gadus vecā meita visiem stāsta ''Mammas flopsis laiž jaunu ziedkātu un tie kašpo visiem flopšiem ir ļoti skaisti'' :D
Kaķis ir sapratis ka šajā dzīvoklī uz palodzes vairs nevar gulēt - jo tur aug un zied mani lolojumi.
Vīrieškungs jau ir samierinājies ar šo vājību un sāk uztraukties par to vai drīz nebūs tā, ka mūsu sauli aizsegs orhidejas. :D Depo viņš vienmēr cenšas paskriet garām visam kas ir zaļš un līdzinās orhidejai(īpaši pie kases viņam vienmēr jāklausās''bet tur tā strīpainā un tā ar mazajiem ziediņiem... Paskaties cik tā kupla... Redz cik skaistas saknes...'' :D
Esmu nostādījusi viņu arī fakta priekšā - gribi mani iepriecināt vai ''pielīst'' ''Orhideja, mīļais ir panākumu atslēga!'' :D

Kopējā aina- 6falenopša hibrīdi - divi eksemplāri no tiem ir smaržojoši - viens pie manis ir izlaidis jaunu kātu un šķiet īsi pirms Ziemassvētkiem uzziedēs.
viens nīkuļojošs-mums ir neliela raksturu nesaderība, bet es nepadošos(šai ziedus neesmu redzējusi un man nav ne jausmas kādā krāsā tie ir. :D (šķiet šo vajā nelaimes, bet kamēr nebūs pilnīgi beigta es ļaušu lai aug un dzīvo.)

Drīz būvēsim māju un ir cerība, ka būs siena orhidejām. - gribētos jau kādu vandu, vai dendrobiju, bet dzīvoklī pagaidām labāk nē... kad būs māja - tad būs arī teritorija kur izvērsties. joprojām niez pirksti nopirkt ko jaunu :D

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Dec 03, 2012 11:19 am

Laipni lūgta! Skatos, ka orhatkarība arī Tevi skārusi smagi :) , šeit tā tikai augs un pieņemsies spēkā, bet mēs te viens otru dūšīgi atbalstām (lasi: kūdām uz jaunu augu iegādi :D ).
Krāšņi ziedoši falenopši ir labs sākums kolekcijai, un ja vēl smaržojoši!!!! - vispār super.
Gaidīsim gan Tavus jautājumus, gan savu orhideju stāstus, gan bildes 'lielīšanās' sadaļā "šobrīd zied" , jo īpaši gada tumšajā laikā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Dec 03, 2012 1:10 pm

Lapsaa, foršs stāsts! Gluži kā par mani pirms dažiem gadiem :lol: Sākumā viena, tad sešas, tad divdesmit.... tad pimais simts, tad.... :lol:

lapsaa
Pievienojies: Thu Jul 12, 2012 12:21 pm

Postby lapsaa » Mon Dec 03, 2012 1:15 pm

Dace - tā nu ir sanācis :D
Kā lai pievieno bildes?! - centos pārkopēt uz paint un tad no samazināto formātu ielikt un neizdodās...

Inga- varu palielīties- otra smaržo pēc citrusiem :) :D

Flokse

Postby Flokse » Mon Dec 03, 2012 1:16 pm

Lapsaa, laipni aicināta pulciņā. Labs stāsts.

Droši vien būvējot māju ir vērts piedomāt, lai tā būtu orhidejām draudzīga. :)
Vēl gribu piebilst, ka no siltajiem dendrobijiem dzīvoklī nav ko baidīties. Tie ir piemēroti šādiem apstākļiem, labi aug un regulāri zied.

Flokse

Postby Flokse » Mon Dec 03, 2012 1:17 pm

Lapsaa - kā pievienot bildes ir izstāstīts šajā tēmā viewtopic.php?f=3&t=45
Ja kaut kas nesanāk, tad droši var pajautāt arī tur.

Return to “Iepazīšanās un apsveikumi”